Labiekārtota atpūtas vietas pie Titurgas ezera

Turpinot atpūtas vietu labiekārtošanu Ķekavas novadā, 30. novembrī, kas ir  Baložu pilsētas dzimšanas dienas mēnesis,  Ķekavas novada pašvaldība kopā ar iedzīvotājiem atklāja labiekārtoto atpūtas vietu Baložos pie Titurgas ezera. Pateicoties atrašanās vietai, tā tika nodēvēta par Ezera ielas atpūtas vietu. Savukārt nākamajā gadā plānots labiekārtot atpūtas vietu otrpus ezeram – no Titurgas puses.

Atklāšanā sanākušie novadnieki piedalījās sestdienas rīta rosmē, dažādās interesantās aktivitātēs,  kā arī svaigā gaisā pēc nelielās sportiskās  iesildīšanās nobaudīja gardu zupu.

Labiekārtošanas darbu rezultātā tika izvietota lapene, soliņi un galdiņi, pludmales ģērbtuves, velonovietnes, izveidotas divas īpaši grilēšanai piemērotas vietas un uzstādīts bērniem daudzveidīgs rotaļu elements. Pavasarī vēl tiks uzstādīti vairāki zviļņi patīkamai atpūtas baudīšanai. 

Tāpat tika izbūvēta 1,5 metrus plata koka laipa no autostāvvietas līdz mobilai sezonālai pontona laipai, tādējādi iedzīvotājiem nodrošinot ērtu piekļuvi līdz ūdenim, jo īpaši cilvēkiem ar kustību traucējumiem un jaunajām ģimenēm ar mazuļiem.

Labiekārtotajā atpūtas vietā uzstādīts arī daudzveidīgs rotaļu elements. Tā iegādei tika izlietoti līdzekļi – 5000 eiro apmērā, ko pašvaldība ieguva kā nauda balvu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotajā konkursā  “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018”.

Labiekārtotā atpūtas vieta iedzīvotājiem sniegs iespēju ērtāk izmantot esošo sporta un atpūtas zonu, kā arī nākotnē šeit noīrēt SUP dēļus, lai nesteidzīgi baudītu ezera burvību.

Finansējums atpūtas vietas labiekārtošanai tika piešķirts pašvaldības 2019. gada budžeta grozījumos šī gada jūlijā. Savukārt nākamajā gadā plānots labiekārtot atpūtas vietu otrpus ezeram – no Titurgas puses.  Atgādinām, ka šogad vasarā tika atklāta arī labiekārtotā Vēju ielas atpūtas vieta pie Daugavas, Ziedonī. 

 

Administratīvā pārvalde
02.12.2019.

 

 

 

  Drukāt