Grantu programmā (ie)dvesma septiņām biznesa idejām piešķir 58 000 eiro

Noslēdzoties SEB bankas, Jūrmalas pilsētas, Ķekavas, Mārupes, Olaines un Siguldas novadu kopīgi rīkotās grantu programmas jauno uzņēmēju atbalstam (ie)dvesma otrajai sezonai, izvēlētas septiņas perspektīvākās biznesa idejas, kuru autori saņems kopumā 58 000 eiro to īstenošanai.
 

SEB bankas grants 10 000 EUR apmērā piešķirts uzņēmumam Klean no Olaines, lai attīstītu lietotni, kurā klienti var pasūtīt uzkopšanas pakalpojumus gan dzīvojamām telpām, gan komerctelpām, kā arī izvērstu tīrīšanas pakalpojumu platformas darbību.


Jūrmalas pilsēta šogad atbalstījusi divus uzņēmējdarbības projektus. Grantu 6000 EUR apmērā saņems jūrmalnieks Argis Paeglis, un šie līdzekļi tiks ieguldīti uz videi draudzīgas un ilgtspējīgas saimniekošanas principiem balstītas viesu mājas Greenhouse apartments izveidē. Grants 4000 EUR apmērā piešķirts uzņēmumam Tautkrekls ikdienas valkāšanai piemērota tautastērpa ražošanai.


Savukārt Ķekavas novada domes grantu 8 276 EUR apmērā saņems Dina Ose. Šis finansējums ļaus iegādāties jaunu ražošanas tehniku, lai paplašinātu karnevālu tērpu bērniem un pieaugušajiem ražošanu un eksportu.


Mārupes novada domes grants 9 740 EUR apmērā piešķirts uzņēmumam Asya, lai attīstītu tā produktu – viedo kaklarotu. Tā ir savienota ar viedtālruņa lietotni, darbojas ar mākslīgā intelekta tehnoloģiju palīdzību un ir paredzēta lietotāja komunikācijas prasmju pilnveidošanai.


Olaines novada domes granta finansējums 10 000 EUR apmērā piešķirts Ilzei Kalācei-Bērziņai, kura ražo jaunu pārtikas produktu – smalko musli. Granta finansējums tiks ieguldīts jaudīgākas ražošanas tehnikas iegādē, lai varētu palielināt ražošanas apjomus, iekļūt lielāko mazumtirdzniecības ķēžu veikalos un uzsākt eksportu.


Siguldas novada domes grantu 10 000 EUR apmērā saņems Daina Ločmele, un tas tiks ieguldīts harmoniskās attīstības sākumskolas ESME aprīkojuma papildināšanā, lai varētu paplašināt tās darbību un izglītot vairāk bērnus.


Grantu programmas aizsācējiem SEB bankai, Jūrmalas pilsētai, kā arī Mārupes un Olaines novadiem, šogad pievienojās arī Siguldas un Ķekavas novadi, paplašinot grantu programmas darbības teritoriju un finansējuma apjomu.


Kopumā šogad grantu programmā tika iesniegtas 55 biznesa idejas. Visaktīvākie bija Siguldas novada jaunie uzņēmēji, kas iesniedza 20 projektus. No Olaines novada saņemtas 10 biznesa idejas, deviņi pieteikumi gan no Jūrmalas, gan Mārupes, bet Ķekavas iedzīvotāji iesniedza septiņas biznesa idejas. Iesniegtos projektus vērtēja žūrijas komisija, kuras sastāvā ir gan uzņēmējdarbības profesionāļi, gan pašvaldību pārstāvji.


Plašāka informācija par grantu programmu un tās nosacījumiem pieejama www.seb.lv/iedvesma.
 

Mārtiņš Panke,
SEB bankas
Ārējās komunikācijas vadītājs

16.11.2018.

 

  Drukāt