Atsākot darbu klātienē joprojām aicinām izvērtēt, vai pašvaldības apmeklējums ir nepieciešams, jo saziņa ar pašvaldību un pakalpojumu saņemšana ērti un ātri iespējama arī elektroniski.


Ķekavas novada pašvaldība 2020. gada "Ilgtspējas indeksā’’ ir saņēmusi apliecinājumu bronzas kategorijai. “Ilgtspējas indekss” nodrošina starptautiskām prasībām atbilstošu snieguma novērtējumu tādos aspektos kā stratēģiskā plānošana, darba vide, sabiedrība un apkārtējā vide. Ilgtspējas veicināšana ir mūsu pašvaldības prioritāte un saņemtais novērtējums apliecina, ka ejam pareizā virzienā.


Ķekavas novada tūrisma koordinācijas centrs ver savas durvis vaļā Baltijas un Latvijas apceļotājiem no 19. maija.


SIA “Ķekavas nami” klienti par siltumu maksās mazāk
Saņemot Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinājumu, SIA “Ķekavas nami” no 2020. gada 1.augusta noteiks jaunu siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu, kas paredz tarifa samazinājumu par 30%.
Jūlija aktuālās izmaiņas ceļu satiksmes organizācijā Uzvaras prospektā, Baložos
Lai varētu izbūvēt lietus ūdens kanalizācijas cauruļvadus, pirms tam veicot asfalta frēzēšanas darbus, no 6. jūlija satiksmi Uzvaras prospektā plānots organizēt kā vienvirziena kustību. Piekļuve pie dzīvojamajām ēkām tiks nodrošināta
Baložos, Skolas ielā turpmāk braukšanas ātrums tiks ierobežots līdz 30 km/h
Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un organizāciju Baložos, turpmāk ceļa posmā no Skolas ielas 19 līdz pilsētas robežai, tostarp Zaļumu prospektā, tiks izvietotas ceļazīmes, kas noteiks maksimālā ātruma ierobežošanu līdz 30 km/h.
Par Spānijas kailgliemeža izplatības ierobežošanu
Dabas aizsardzības pārvalde pēdējo gadu laikā saņem regulārus dažādu Latvijas pašvaldību iedzīvotāju ziņojumus un sūdzības par dabiskos biotopus, kultūraugus un mājdzīvnieku veselību apdraudošo Spānijas kailgliemezi Arion vulgaris.
Ceļa satiksmes organizācijas izmaiņas Pliederu un Gaismas ielās, Ķekavā
Saistībā ar pievadceļu izbūvi, kas notiek Ķekavas vidusskolas piebūves būvniecības ietvaros, no 6.jūlija uz laika posmu līdz 2 nedēļām paredzētas ceļa satiksmes organizācijas izmaiņas Pliederu un Gaismas ielās, Ķekavā. Satiksmes organizācijas izmaiņas saskaņotas ar VAS “Latvijas Valsts Ceļi”.
Baložos, Zaļajā ielā 5, turpmāk būs terminēta stāvvieta
Lai nodrošinātu klientiem ērtāku piekļuvi pie ārstniecības, pasta un citiem pakalpojuma sniedzējiem, kas atrodas Baložos, Zaļajā ielā 5, līdz jūlija vidum tiks veiktas izmaiņas satiksmes organizācijā.
Slēpņošanas spēle "Ķekavas novada spēka zīmes 2020"
Geocaching jeb slēpņošana pēdējos gados kļuvusi par populāru brīvā laika pavadīšanas veidu, kas aicina iet brīvā dabā un ar GPS vai citu navigācijas ierīču palīdzību meklēt ģeoslēpņus jeb latviski vienkārši slēpņus. Ķekavas novada vasaras slēpņu spēle būs mazliet atšķirīga no ierastās: būs jāmeklē nevis slēpņi mazo lādīšu formā, bet gan spēka zīmes kādā no slēpņa-koka zariem!
Starptautiskā projekta ietvaros risinās zaļās mobilitātes un vides jautājumus
URBACT programmas Uzraudzības komiteja ir apstiprinājusi 23 sadarbības tīklu projektus otrajam posmam, tostarp, arī sešus projektus ar Latvijas partneru dalību, starp kuriem ir arī Ķekavas novada pašvaldība kā partneris projektā “Cities4CSR” (Pilsētas par korporatīvo sociālo atbildību).
Titurgā modernizēs siltumtrases, nākamnedēļ uzsāksies būvdarbi
Lai nodrošinātu labāku siltumenerģijas pārvades pakalpojumu kvalitāti, SIA “Baložu komunālā saimniecība” nākamnedēļ uzsāks siltumtrases rekonstrukcijas darbus Baložu pilsētā. Modernizējot siltumtrases Titurgā, būtiskākais ieguvums būs siltumtīklu drošība un siltuma zudumu samazināšana, kas attiecīgi iedzīvotājiem ilgtermiņā samazinātu izmaksas par siltumenerģiju.
Ķekavas novadpētniecības muzejā būs apskatāma Ineses Sudares izstāde “Ābeles ziedos”
Ķekavas novadpētniecības muzejā no 2. jūlija līdz 1. augustam varēs apskatīt mākslinieces Ineses Sudares izstādi “Ābeles ziedos”
Kapusvētki Ķekavas novadā 2020. gadā
Kapu svētki ir īpaša svētku tradīcija Latvijas kapsētās jūlijā un augustā, lai dzimtas lokā atcerētos savus aizgājējus. Aicinām iepazīties ar kapusvētku norises datumiem 2020. gadā Ķekavas novadā.
Ķekavas novada peldvietās joprojām ūdens kvalitāte ir izcila
Ķekavas novada peldvietās jūnija beigās atkārtoti veikts ūdens vizuāls novērtējums un testēti paraugi laboratorijā, kas apliecina, ka kopumā ūdens rādītāji visās vietās joprojām atbilst izcilai kvalitātei.
Veiksmīgi realizēts projekts “Spēlē, spēlmani, skaļāk!”
Biedrība “Ķekavas muzikanti”, kas ķekaviešiem plašāk pazīstama kā folkloras draugu kopa “Brička” veiksmīgi realizējusi projektu “Spēlē, spēlmani, skaļāk!”.Tuvākie pasākumi, kur varēs satikt “Bričkas” muzikantus, būs divi tradicionālo danču vakari Ķekavā, Ābeļdārzā - 4. augustā un 8. septembrī plkst. 19.00.
Satiksmes organizācijas izmaiņas Ķekavā un Baložos
Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un organizāciju, Ķekavas novada pašvaldība pieņēmusi divus lēmumus par satiksmes organizācijas izmaiņām Gaismas ielā, Ķekavā, un Kalnu ielā, Baložos.
Daugavā, atpūtas vietā ‘’Nēģīši’’, novērotās aļģes nav kaitīgas un peldēties ir atļauts
Ķekavas novada pašvaldības Īpašumu pārvaldes speciālisti informē, ka Daugavā, atpūtas vietā ‘’Nēģīši’’, ir novērota aļģu parādīšanās. Pēc vizuālās apskates ir konstatēts, ka aļģes šobrīd nav kaitīgas, tāpēc peldēties ir atļauts. Drošības nolūkos ir paņemti arī atkārtoti ūdens paraugi, kas nogādāti laboratorijā.
Paraksta vienošanos par grantu programmas “(ie)dvesma” īstenošanu 2020. gadā
SEB banka kopā ar Jūrmalas pilsētu, Mārupes, Olaines, Ķekavas, Siguldas un Stopiņu novadiem ir parakstījuši vienošanos, lai šogad jau ceturto gadu pēc kārtas kopīgi uzsāktu īstenot iniciatīvu jauno uzņēmēju atbalstam - grantu programmu “(ie)dvesma”.
Ķekavas novadā stiprinās drošības jomu, uzlabojot pašvaldības policijas darba vidi
Ķekavas novada pašvaldība savā darbībā lielu vērību pievērš sabiedriskās kārtības un iedzīvotāju drošības jautājumiem, pēdējos gados akcentu liekot uz jaunu IT tehnoloģiju un modernu video novērošanas sistēmas ieviešanu novadā. Paralēli tam pašvaldība šogad iecerējusi uzlabot pašvaldības policijas darba vidi, to pārceļot uz jaunām un normatīvo aktu prasībām piemērotām telpām.
Aicinām iedzīvotājus sakopt savas privātās teritorijas
Ķekavas novada pašvaldība aicina nekustamo īpašumu īpašniekus, apsaimniekotājus un nomniekus uzturēt kārtībā privātās teritorijas, neaizmirstot arī par regulāru zāles nopļaušanu. Ķekavas novada teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi paredz, ka īpašniekiem jāveic teritorijas sakopšana, zāles nopļaušana un ietves tīrīšana nekustamam īpašumam piegulošajā publiskajā lietošanā esošajā teritorijā, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietas, grāvjus, caurtekas vai zālienus līdz brauktuves malai piecu metru joslā.
Drošības nolūkos Titurgā strūklaku baseini tiks norobežoti un daļēji aizpildīti ar grunti
Ķekavas novada pašvaldība ir saņēmusi vēstuli no Latvijas Republikas tiesībsarga, kas, izskatot kāda Titurgas iedzīvotāja sūdzību, aicinājis pašvaldību nekavējoties norobežot Titurgas strūklaku un baseinus no blakus esošā bērnu rotaļu laukuma, to iežogojot un nepieļaujot bērnu piekļūšanu bīstamajam objektam.
Jūnija trešās nedēļas aktuālie ielu pārbūves darbi Baložos
Jūnija trešajā nedēļā aktīvi būvniecības darbi sāksies Baložos, Uzvaras prospektā, tādēļ aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un ievērot ceļu satiksmes organizācijas izmaiņas.
SIA "Ķekavas nami" rēķinu apmaksa arī turpmāk notiks tikai attālināti
Par SIA "Ķekavas nami" sniegtajiem komunālajiem pakalpojumiem un dzīvojamo māju apsaimniekošanu iedzīvotāji ir aicināti norēķināties elektroniski internetbankā, savukārt skaidrā naudā par pakalpojumiem ir iespējams norēķināties SIA ‘’Maxima Latvija’’ veikalos.
Paziņojums par detālplānojuma nekustamajam īpašumam “Rakarīši”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā publiskās apspriešanas pagarināšanu
Detālplānojuma publiskās apspriešanas laiks bija noteikts no 2020.gada 10.marta līdz 31.martam. Sakarā ar ārkārtas situāciju Latvijas Republikā no 12.marta līdz 9.jūnijam un tās noteiktajiem ierobežojumiem nebija iespējams pilnvērtīgi aizvadīt publiskās apspriešanas pasākumus, tādēļ publiskā apspriešana tiek pagarināta – līdz 2020.gada 10.jūlijam.
Paziņojums par detālplānojuma nekustamajam īpašumam “Silvestri”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā publiskās apspriešanas pagarināšanu
Detālplānojuma publiskās apspriešanas laiks bija noteikts no 2020.gada 10.marta līdz 31.martam. Sakarā ar ārkārtas situāciju Latvijas Republikā no 12.marta līdz 9.jūnijam un tās noteiktajiem ierobežojumiem nebija iespējams pilnvērtīgi aizvadīt publiskās apspriešanas pasākumus, tādēļ publiskā apspriešana tiek pagarināta – līdz 2020.gada 10.jūlijam.
Ķekavas novada izglītības iestādes absolvēs 214 audzēkņi
Jūnijā, jūlijā un augustā Ķekavas novada izglītības iestādes absolvēs 9. un 12. klašu skolēni, kā arī interešu izglītības iestāžu audzēkņi. Aicinām iepazīties ar dokumentu svinīgās saņemšanas datumiem, tomēr atgādinām, ka šogad izlaidumi skolās noritēs bez ierastajām svinībām ar tuviniekiem.
Nometnes 2019./2020.mācību gada skolēnu vasaras brīvlaikā
Šovasar pašvaldība finansiālu atbalstu piešķīrusi 16 vasaras nometnēm.
Bērnu drošība vasarā: 5 jautājumi, kas jāpārrunā ar bērniem
Lai vasara būtu piedzīvojumiem bagāta un tiktu aizvadīta bez liekām rūpēm un raizēm, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus pārrunāt ar bērniem piecus jautājumus par drošību.
Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas trīspadsmit nekustamajiem īpašumiem Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2020.gada 14.maijā pieņēmusi lēmumu Nr.13. “Par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajos īpašumos “Elko”, kadastra numurs 8070 003 0041, “Saulespuķes”, kadastra numurs 8070 003 0186, “Spārni”, kadastra numurs 8070 003 0188, “Zirnīši”, kadastra numurs 8070 003 0193, “Rosmes”, kadastra numurs 8070 003 0194, “Jaunstūri”, kadastra numurs 8070 003 0211, “Jaunkrastiņi”, kadastra numurs 8070 003 0212, “Odziņas”, kadastra numurs 8070 003 0374, “Jaunkolbergi”, kadastra numurs 8070 003 0416, “Cibiņas”, kadastra numurs 8070 003 0477, Mežmalas iela 4, kadastra numurs 8070 003 0129, Mežmalas iela 4A, kadastra numurs 8070 003 0581, Mežmalas iela 12, kadastra numurs 8070 003 0046, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un atzinumu saņemšanai”.
Peldbaseini Ķekavā un Daugmalē tuvākos mēnešus būs slēgti
Sakarā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, lai ierobežotu koronavīrusa "Covid-19" izplatību, nolemts, ka peldbaseini Ķekavas novadā tuvākos mēnešus būs slēgti.
Šonedēļ izsniegs jaunas pārtikas pakas bērniem no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm
Ķekavas novada Sociālais dienests aprīlī sniedzis pašvaldības atbalstu - brīvpusdienas pārtikas paku veidā - 556 bērniem no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm, un šonedēļ, 7.maijā, sāks izsniegt jaunās pārtikas pakas, kas domātas maija mēnesim.
Ķekavas novada pašvaldība aprīlī izmaksājusi krīzes pabalstus 43 iedzīvotājiem
Lai atbalstītu novada iedzīvotājus, kuri šajā krīzes situācijā ir nonākuši grūtībās un nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības, Ķekavas novada pašvaldības Sociālais dienests aprīlī ir izmaksājis krīzes pabalstus 80 eiro mēnesī kopumā 43 novada iedzīvotājiem.
Par meža ugunsnedrošo laiku
Rīgas reģionālā virsmežniecība informē, ka Valsts meža dienests ar 2020.gada 24.aprīli nosaka meža ugunsnedrošā laika posma sākumu visā valsts teritorijā.
Ķekavas novadā pārtikas pakas aprīlī būs saņēmuši gandrīz 500 bērni
Rīt, 22. aprīlī, Ķekavas novada Sociālais dienests izsniegs pārtikas pakas vēl 116 bērniem no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm, līdz ar to pašvaldības atbalstu - brīvpusdienas pārtikas paku veidā - aprīlī kopumā būs saņēmuši 486 novada bērni.
Ķekavas novada pašvaldība krīzes pabalsta saņēmējam papildus piešķirs 50 eiro par katru bērnu
Lai atbalstītu šajā krīzes situācijā iedzīvotājus, jo īpaši ģimenes ar bērniem, Ķekavas novada pašvaldība krīzes pabalsta saņēmējam papildus izmaksās 50 eiro par katru aprūpējamo bērnu līdz 18 gadu vecumam.
Ķekavas novada pašvaldība izmaksā pirmos krīzes pabalstus iedzīvotājiem
Lai atbalstītu novada iedzīvotājus, kuri šajā krīzes situācijā ir nonākuši grūtībās un nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības, Ķekavas novada pašvaldības Sociālais dienests šodien, 17. aprīlī, izmaksās pirmos krīzes pabalstus 80 eiro mēnesī 15 novada iedzīvotājiem.
Ķekavas novada ģimenes uzslavē pašvaldības sarūpētās pārtikas pakas
Ķekavas novada pašvaldība un Sociālais dienests saņēmis atzinīgu novērtējumu gan no Veselības ministrijas, gan no novada ģimenēm par pašvaldības sarūpēto pārtikas paku apjomu un saturu. Šonedēļ pārtikas pakas kopumā saņems 370 bērni no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm - pirmās pārtikas pakas tika izsniegtas 15. aprīlī, bet šodien, 17. aprīlī, tās saņems 90 bērni.
Ķekavas novada bērni no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu, ģimenēm saņem pirmās pārtikas pakas
Rūpējoties par Ķekavas novada ģimenēm ar bērniem, kas sakarā ar Covid 19 izplatību valstī nonākušas krīzes situācijā, Ķekavas novada pašvaldības Sociālais dienests šodien, 15. aprīlī, izsniegs pirmās pārtikas pakas 284 bērniem no novada daudzbērnu, trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm.
Ķekavas novada pašvaldība atceļ vecāku līdzfinansējuma maksu visās novada profesionālās ievirzes skolās
Turpinot paplašināt pašvaldības atbalstu ģimenēm šajā ārkārtējā situācijā, Ķekavas novada dome šodien, 9. aprīlī, nolēma pilnībā atcelt vecāku līdzfinansējuma maksu visās Ķekavas novada profesionālās ievirzes izglītības iestādēs šī gada aprīlī un maijā.
Ķekavas novada pašvaldības atbalsts novada iedzīvotājiem un uzņēmumiem ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19
Ķekavas novada pašvaldība aicina iepazīties ar atbalsta veidiem un nepieciešamības gadījumos izmantot piedāvātās atbalsta iespējas.
Ķekavas novadā uzsākti grants ceļu sakārtošanas darbi
Līdz ar pavasara iestāšanos Ķekavas novada pašvaldība šogad jau laicīgi ir uzsākusi grants ceļu segumu virskārtas līdzināšanu, kā arī ceļa virsējās kārtas noklāšanu ar putekļu absorbējošu materiālu.
Vides akcija „Iestādi koku” pagarināta līdz rudenim
Ņemot vērā notikumus Latvijā saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu, Ķekavas novada pašvaldības koku stādīšanas akcijas „Iestādi koku” laiks tiek pagarināts līdz 19. septembrim, kad notiks Pasaules talka.
Atbalsts investīcijām mazajiem lauksaimniekiem
No 2020. gada 3. jūnija līdz 3. augustam notiks projektu pieņemšana pasākumā "Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības".
No 2020. gada 1. janvāra Ķekavas novadā mainīsies tarifs par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu
Mainoties dabas resursu nodokļa (DRN) likmei un pieaugt poligona “Getliņi” sadzīves atkritumu noglabāšanas tarifam, no 2020. gada 1. janvāra Ķekavas novadā mainīsies tarifs par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Tarifs par viena kubikmetra nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu būs 14,81 EUR (ieskaitot PVN).
  Drukāt