Tik viegli nepadošos Nē!

Un , ja nu arī kādreiz pienāks vecums,

Tad vēršos bērzu galotnēs

Un tie man atlieks nolīkušos plecus.

 

Ja cilvēks līdz septiņdesmit divu gadu vecumam ir strādājis algotu darbu, bijis darbā vajadzīgs un atradies jaunāku cilvēku kolektīvā, viņš nejutās lieks un nesaprasts. Ar aiziešanu „pelnītajā atpūtā” viņš jūtas lieks un nevajadzīgs, viņam sāk parādīties agrāk nebijušas vainas, negribas kustēties, un viņš „ierūsē” gan fiziski, gan garīgi. Tāpēc lieliski, ja atrod citu nodarbi un spēju kontaktēties ar sev līdzīgiem un aktīvi izkustēties.

 

Mums, senioriem, Ķekavā ir iespēja darboties dienas centrā dažādos pasākumos – vingrošana, peldēšana, datorkursi, keramika, filcēšana, rokdarbi u.c.

 

„Es divas reizes nedēļā eju uz vingrošanas nodarbībām un katru reizi pēc nodarbības jūtos lieliski - jaunāka un vingrāka, jo darbojos grupā, kuru vada fizioterapeite Līga. Nodarbības tiek profesionāli vadītas tieši vecākiem ļaudīm.  Pēc nodarbībām mēs atpūšamies sev ierādītajā telpā, kur padzeram tēju vai kafiju, baudām mazas uzkodiņas, lai sasvīdušām nav jāiet mājās. Labprāt pavadām pēc nodarbības apmēram stundu sarunās, reizēm padziedam. Tā satiekamies, un mums labi ir kopā, jo mums citai no citas neko nevajag, ar kādu ziedu apsveicam viena otru arī dzimšanas un vārda dienās. Vingrošanas grupa darbojas jau astoto gadu, un ir izveidojies grupas kodols. Kopā mums ir labi, nejūtamies dzīvē liekas,” pārdomās dalās Skaidrīte.

 

2013. gadā esam jau 17 drosmīgās un esam prasīgākas gan pret sevi, gan notikumiem, kas ir mums apkārt.       

 

Mūsu aktivitātes:                                                                                                                                          

Interešu grupa savu vārdu „Novecosim aktīvi” ieguva, pateicoties Eiropas Savienības vadmotīvam 2012. gadā, kas tika veltīts aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei.        

                                                           

Kontakti:

Slāvija Priedīte, tālr. 29294860 

Ingera Bērziņa, e-pasts ingera.berzina@inbox.lv    

 


 

 

 

Aktuāli novada senioriem

2017.gada 18. martā notika Ķekavas novada pensionāru biedrības “Polārblāzma” kopsapulce, kuras laikā tika ievēlēta jauna valde un pensionāru biedrības padome. Ievēlētie pārstāvji aptver Ķekavas novada visas apdzīvotās vietas.

Pensionāru biedrības valde: valdes priekšsēdētāja Brigita Aužele, priekšsēdētāja vietnieks Juris Krūmiņš, valdes locekles – Ludmila Cīrule, Ludmila Petruša un Ilga Priede.

Pensionāru biedrības padome: Ludmila Petruša, Ilga Priede, Brigita Aužele, Veneranda Cīrule, Dzintra Maļinovska, Māra Brikule, Anna Zgirska, Broņislava Priedīte, Aina Ansone, Anna Murāne, Vanda Akmeņkalne, Aira Šalkovska, Ināra Grigale, Jūlijs Kruževņaks, Ņina Timermane, Jadviga Teckofe, Beatrise Rudzroga, Ļubova Kamaldiņa, Juris Krūmiņš, Jānis Ābele, Ludmila Cīrule, Lilija Ļaksa, Zaiga Lasenberga,  Arnolds Brūders,  Tatjana Mjasņikova.

 

Kultūras pasākumi senioriem

27. maijā plkst.14.00 Doles Tautas namā atpūtas pēcpusdiena “Puķu balle”.

Pasākuma dalībnieki aicināti ierasties cepurēs, kas rotātas ar ziediem vai kā citādi, atbilstoši tēmai, līdzi ņemot kompozīciju galda dekorēšanai. Atraktīvākos dalībniekus apbalvos. Muzicēs “Vecie draugi”. Līnijdeju kolektīvs “Pīlādžu vīns” izdejos jauniestudēto programmu. Laipni lūgti pieteikties, zvanot Dzintrai pa tālruni 26120206.

Dalība gadatirgū

Latvijas Pensionāru federācija divas reizes gadā organizē senioriem iespēju piedalīties gadatirgū Rīgā, dzelzceļa stacijas ēkā ar pašdarinātiem rokdarbiem (cimdiem, zeķēm, cepurēm utt.). Par vēlmi piedalīties informējiet pensionāru biedrības “Polārblāzma” valdes priekšsēdētāju Brigitu Auželi (tālr. 29110872).

Par senioru iesniegtajiem priekšlikumiem:

Tā kā līdz septembrim daudz ir saplānots - ekskursijas, sporta svētki, dažādi pasākumi – ierosinājumus varam realizēt otrajā pusgadā. Esat aicināti sazināties ar Dzintru Maļinausku pa tālruni 26120206.

 

 

Biedrības “Polārblāzma” darba plāns 2017. gadā

 

Piedalīties biedrības organizatoriskos  pasākumos:

 

Kultūras pasākumi

 

 

Ekskursijas

Plānotas vienas dienas ekskursijas:

Maksas ekskursija 16-21. augustā uz Austriju (maksa 285 eiro).

Interešu grupas „Novecosim aktīvi” divu dienu maksas ekskursija – 19. un 20.  jūlijā

 

 

Turpināt sadarbību ar dienas centru

 

 

Sporta aktivitātes kopā ar Sporta aģentūru un  Ķekavas novada tūrisma koordinācijas centru:

 

 

    

Pensionāru biedrība “Polārblāzma”

29.03.2017.

 

 

Mēs vēl varam uzkāpt uz slēpēm un slēpot.

 

Tver labo dienu, stundu, mirkli sīkāko,kas saprast liek: Lūk tādēļ vien ir dzīvot vērts. /O. Vācietis/

 

 

 

 

Šodien līst lietus,ir pagājusi tikai nedēļa,kad mūsu domubiedru grupa”Novcosim aktīvī”gājām mēģināt uzkāpt uz slēpēm un slēpot. Sākums šokējošs,jo izradījās,ka uz slēpēm lielākā daļa kundzīšu nebija slēpojušas gadus 30. Gan zābaki, gan slēpes likās šauras,gan, kā to kāju tur ielikt.Liekas neticami, ka agrāk varējām nobraukt no „golgātas” ,no „dāmu paradīzes” kalniem Gaiziņkalnā.

 

Sēpojām, kritām, cēlāmies, smējāmies, bet savus 3 km. noslēpojām.Diena bija pasūtīta saulaina, skaista, sniegs mirdzēja, vējš nepūta. Kas gan var būt skaistāks? Un  veselības pilieni mūsu sirdīs, kaulos un smadzenēs. Paldies sporta aģentūras Dacei par inventāra sagādi.

 

Ingera Bērziņa
02.02.2016.

 


 

 

 

 

Sports ceriņu ielokā

 

23. maijā Ķekavas aktīvāko senioru grupa desmit cilvēku sastāvā devās uz Mārupes novadu, lai sporta laukumā, zem klajas debess mērotos spēkiem ar citu novadu pārstāvjiem. Mūsu komandu pārstāvēja daiļais dzimums un tikai viens pretējā dzimuma pārstāvis. Ķekavietes pierādīja, ka arī bez daudzu vīru stiprā pleca blakus viņas var trāpīt i  basketbola grozā, i mērķī, i … atkritumu spainī.

 

 Pa ceļam uz Mārupi izgreznojamies ar Ingeras mammas austām prievītēm. Tās kā ķekaviešu pazīmi apliekam ap delma locītavu.  Pie galamērķa – sporta laukumā,  kuru ieskauj ziedošu ceriņu kupenas, piebraucam pavēlā rītstundā. Tuvākie sāncenši būs Skultes, Tīraines, Jaunmārupes, Mārupes un Baložu komandas. Atklāšanas parādē ķekaviešu dziesmu „Kas tie tādi…?” apslāpē skaļā mūzika. Tomēr cīņas sparu tas nemazina, un pirmajam pārbaudījumam – zābaka mešanai – stājamies varen apņēmīgi. Vienam otram zābaks gan aizlido nevis tālumā, bet augstumā; tak pirmie kucēni jāslīcina, vai ne? Pēc tam seko sevišķi smaga disciplīna – liela ratu riteņa ripināšana. Daža laba tādu knapi var pakustināt, bet Irēnas ritenis aizripo turpat 30 metrus tālu!

 

 Tālāk – šautriņu mešanas sacensības. Te nu gandrīz vai sanāk strīdus, jo kāda iesaka, lai nemet, bet pagaida, līdz norimst vēja brāzma, bet šī tik met uz nebēdu. Citas turpat blakus augošajos ceriņos meklē laimi. Mešanas iemaņu pārbaude turpinās pie liela balta atkritumu groza. Tajā trāpīt ar desmit priekšmetiem (metāla kārbas, plastmasas un stikla pudeles) no attāluma (neliela) ir nākamais uzdevums. Cenšamies visi, jo esam par zaļo dzīvesveidu un atkritumu šķirošanu, bet Dzintrai veicas vislabāk –  visas desmit lietas grozā gan!

 

Tad – pie lidojošajiem šķīvīšiem. Ar tiem nu iet vistrakāk, un dažai pat tik traki, ka visi metieni aiziet ne tik vien „pēc piena”, bet pat tiesnešiem matos! Savukārt Marija dabū maksimālo punktu skaitu (speciālbalva rokā!). Tālāk mūs gaida nūjas. Sadalāmies divās grupās. Irēna traucas kā vējš, un Jānis otrā grupā – tāpat (pēc finiša viņš gan saļima, bet pēc tam atkal bija vesels kā rutks). Tā nemanot esam tikuši līdz pēdējai disciplīnai – basketbola soda metieniem. Dažus grozus tomēr pa visiem izdodas gūt, un izrādās, esam pirmie beiguši sacensības. Visus cienā ar tepat pļavā vārītu skābeņu zupu un rupjmaizīti.

 

 

Pēc gardajām  pusdienām - apbalvošana. Hei, izrādās, esam  dabūjuši otro vietu!  Uz goda pjedestāla stājamies tūlīt aiz Baložu komandas, kas bija pirmie. Trešie savukārt – Jaunmārupes seniori.  Paldies mārupiešiem par viesmīlīgo uzņemšanu, kā arī Ķekavas sporta klubam par skaistajiem krekliņiem un šoferītim Aivaram – par pacietību! Godam nopelnītais kliņģeris arī garšoja lieliski.

 

Ingera Bērziņa
26.05.2015.

 


„Polārzvaigznes” defilē baseinā

 

Neviens saprātīgs cilvēks sen vairs negrasās apstrīdēt to, ka regulāras fiziskas aktivitātes palīdz saglabāt ķermeņa lunkanību un možu garu. Un ka svarīgi ir nevis gadi, bet gan tas, cik vecs (vai drīzāk, protams, jauns!) tu jūties.

 

Atbilstoši šiem veselīga dzīvesveida principiem nu jau kādu krietnu strēķi kupls pulciņš Ķekavas dāmu vislabākajos gados ik nedēļu mēro ceļu uz Daugmales multifunkcionālo centru, lai tā baseinā pavadītu  jauku stundu, nodarbojoties ar ūdens aerobiku un peldēšanu un pasildītos kādu brīdi saunā. Dažas pat pa divi lāgi! Un nenoliedzami pēc šīm procedūrām visas jūtas pulka mundrākas, jo ir ne vien izkustējušās un izvingrinājušas rokas, kājas, muguru, sprandu un visu pārējo, bet arī tikušas laukā no mājas, satikušās un apmainījušās ar informāciju.

 

Marta pirmajā nedēļā par godu Starptautiskajai Sieviešu dienai tika nolemts kārtējo nodarbību darīt mazliet krāsaināku. Un proti, jau gandrīz mēnesi iepriekš mūsu - senioru - priekšstāve Ingera piekodināja, ka 6. martā dalībniecēm esot jābūt tērptām pagājušā gadsimta sākuma stila peldkostīmos, jo pirms nodarbības notikšot defilē gar baseina malu. Tad nu visas  parakņājās senās grāmatās, žurnālos, internetā un, protams, arī savā skapī, lai liktu lietā fantāziju, zināšanas, pieredzi un adatu ar diegu. Un īstajā brīdī visas atplauka kā skaisti ziedi, jo te nu tiešām bij` ko redzēt: laikmetu, stilu, krāsu, tērpu un aksesuāru  dažādība, izdomas bagātība un drosmīgi risinājumi.

 

Tā, piemēram, Astrīdas kundze devās nodarbībā nevis pa kāpnītēm, kā ierasts, bet gan, par spīti noteikumiem,  vārda tiešā nozīmē ielēca ar visu savu krāšņo tērpu tieši no baseina malas. Savukārt Ingera pievērsa visu uzmanību ar to, ka vingroja un daiļi peldēja šurpu turpu ar visu savu neatvairāmo galvassegu. Pat mūsu trenerīte Daina un baseina darbinieces nevarēja noturēties nesmaidījušas!

 

Pēc defilē un nodarbības saldu punktiņu uz i uzlika mūsu pašu Annas pašceptā torte ar sarkanajām marcipāna rozēm. Mmmm – bija tik smeķīga, ka par kalorijām šoreiz nedomājām. Un galu galā – šķiet, ka bijām nopelnījušas.

 

Sakām paldies gan pašvaldībai par šo lielisko iespēju – izmantot transportu uz Daugmales baseinu, gan  Ingerai - par  ūdens aerobikas organizēšanu un defilē ideju!            

Mārīte Zālīte

27.03.2014.

 


  

Kamēr vari, tikmēr dari!

 

Ņem, un savu bumbu cel un met! BOULINGS-aizraujoša spēle tā nospriedām mēs-14 pensionāres. Izrādījās, ka lielākā daļa šo aizraujošo spēli bija redzējušas TV vai sēdējušas maliņā, kamēr mazbērni spēlē.

Mums bija labi skolotāji - latviešu jaunieši (12-14 gadi) no blakus celiņa. Viņi ar vislielāko iejūtību  parādīja visus noslēpumus. Protams, bija gan uzvarētāji - Mārīte un Valentīna, gan arī zaudētāji. Pēcpusdiena bija pavadīta radoši, jo apguvām atkal ko jaunu. Ovācijas bija visskaļākās! 

 

Ingera Bērziņa

27.03.2014. 


            

Baskāju taka iedvesmo veselībai!

Oļi, olīši, laukakmeņi, dzirnakmeņi, sūna, čiekuri, māls, šķelda, mīksta zāle un vēl, vēl. Tas viss ir izbaudāms mundrinošajā baskāju takā-pirmajā Baltijā.

Takas garums 1379 metri. Šis  izzinošais materiāls uzrunāja arī mūs, un nolēmām izbaudīt šo solīto enerģijas pieplūdumu un mundrumu. Tā tas arī bija - atklājums  un pārsteigums.

Noslēguma vārti” MĒS TO PAVEICĀM”,  un kāju pelde rožu ziedlapiņu vanniņā, un mana zāļu tējas krūze ar uzrakstu ”Paradīzē nav noslēpumu „..Cik tas  ir burvīgi!  Saulainais laiks neļāva pabraukt garām jūras  liedagam. Veidojām smilšu vāzes un sacentāmies trīssoļlēkšanā.

Mans ieteikums-ejot pa taku, nav jāsteidzas , jāizbauda-šeit un tagad! Saudzēsim mūsu kāju pēdas, mūsu dzīves aktīvos punktus!       

        

Ingera Bērziņa

23.01.2014.


 

Kartupeļu pankūkas

 

Sen aizmirsušies jaukie kolhoza laiki, kad gājām kartupeļu talkās. Jau otro gadu mums „Novecosim aktīvi” tāda iespēja ir dota.

Ja es jautātu paziņām, kas ir viens no garšīgākajiem ēdieniem, atbilde – kartupeļu pankūkas. Ludmilas kartupeļi un kartupeļu rīvējamā ierīce, un iespēja jauki pavadīt laiku, tas ir nenovērtējami.

                                                             Ingera Bērziņa

23.01.2014.

 


 

Gatavojam Ziemassvētku dāvanas

 

Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs sadarbībā ar  domu biedru grupu  „Novecosim aktīvi” gatavoja Ziemassvētku dāvanas.  Tika veidotas  četru veidu konfektes Ieviņas Eihmanes  virsvadībā.

 

Konfektes domubiedru grupas „Novecosim aktīvi” dalībnieki  veidoja pirmo reizi, un visgaršīgākās bija - Rp. Marcipāna masā ievietotais Amarna ķirsis, kurš iegremdēja izkausētā šokolādē. Gardi!

 

                                                                                                                                                                            

     Ingera Bērziņa

 

23.01.2014.

 


 

Atpūšamies aktīvi un saturīgi 

Mūsu aktīvās veselības grupas dalībniecei bija pienākusi vārda diena.  Zinot, cik Latvijā īsas vasaras, nolēmām šo notikumu atzīmēt brīvā dabā.

 

Tā kā pensionāri ir brīvi cilvēki, dienas vidū pēc vingrošanas satikāmies Ķekavas mini golfa laukumā. Neviena no dalībniecēm nebija spēlējusi golfu, tas bija izaicinājums mums visām. Neticīgi skatījāmies uz spēles astoņpadsmit laukumiem, ar domu – nekas jau nesanāks. Kad golfa laukuma pārzine pastāstīja noteikumus un parādīja kā jādarbojas, ķērāmies pie spēles. Jāatdzīst, ka veicās tīri labi. Visas, kas bija atnākušas spēlēja un  dažām veicās pat ļoti labi. Līdzīgi kā hokejā, bumbiņu vajadzēja ripināt pa laukumiem un panākt, lai tā nonāk tur, kur tai jānonāk. Bija arī tiesneši un noteicām labākās spēlētājs. Turpat zem bērziem pie galdiņa baudījām kafiju un mazas uzkodas, saulainā diena bija lieliski pavadīta. Iesakām šo spēles prieku izbaudīt arī citiem senioriem.

 Lai veicas! 

                                                                                                                                         Skaidrīte

 

 


 

Veselības diena Ķekavā

 

Veselība ir viena no cilvēka pamattiesībām,  cilvēks jūtas ne tikai fiziski stiprs un vesels, bet arī garīgi tīrs. Vesels organisms ir sabalansēts pilnīgi visās sfērās.

 

Pasaules Veselības organizācija tika dibināta 1948.gadā, katru gadu 7. aprīlī tiek atzīmēta  Pasaules Veselības diena. Veselības dienas  pasākumi Ķekavā jau  ceturto gadu pulcē  iedzīvotājus  un aicina ieklausīties sevī, konsultēties un izpildīt ārstu speciālistu ieteikumus .Šogad interešu grupa” Novecosim aktīvi” piedalījās ,un  treneres Līgas vadībā,   parādīja vingrojumu kompleksu, kuru vajadzētu izpildīt  ikkatram,  jau  sākot no 40.  Laiks skrien ļoti ātri, un tie 60 pienāk nemanāmi. Patīkami bija sadzirdēt atzinīgus vārdus par mūsu veikumu klātesošajiem. Turpināsim šo iesākto ceļu un  gaidīsim  mūsu pulkā!

 

 

 


 

Pensionāri talko  1. maijā

Šogad  27. Aprīlis bija Lielās talkas diena, bet laika apstākļi diemžēl bija tādi, kā ”saimnieks pat suni nedzītu laukā”,  tāpēc talkošanu nācās  atcelt.

Darba svētkos paveicās, jo laiks bija jauks un saulains, bet 1. maija rīts  ar putnu dziesmām un mieru piepildīts . Darbs noritēja raiti, un trīs stundu laikā, mums uzticētais uzdevums – paveikts! Ludmilla parūpējās  par  pīrādziņiem un kafiju. Skaisti! Apkārtne  sakopta, putniņi čivina, un ievām mazas lapiņas, kā peļu austiņas. Ķekavas estrādē nodziedājām  ”Mazs bij tēva novadiņis...”!

Vienmēr talkās domāju-kas ir tie, kas piemēslo apkārtni. Varbūt ir par maz atkritumu tvertņu, varbūt esam pārāk nevērīgi pret Ķekaviņas  krastu skaistumu. 

 

Ingera Bērziņa

 

 


 

8. marts   Daugmales   baseinā

8. marts Starptautiskā sieviešu diena, esam tā paaudze, kas dzīvoja, strādāja,  atpūtās pagājušajā gadsimtā. Sapucējāmies, un 14 puķainas peldētājas ieradāmies uz ūdens aerobiku Daugmales baseinā. Trenerītei  Dainai  pasniedzām skaistu tulpju pušķi!                          

Ingera Bērziņa

 


 
Cepsim skalndraušus!
 

Šodien - 21 grāds pēc Celsija. Ir uzsnidzis tik balts, spīdīgs un mirdzošs sniegs, ka dvēsele gavilē. Gavilē arī atmiņas par 2012. gada padarīto. Interešu grupa Novecosim aktīvi no Ķekavas piedalījās ciemata uzkopšanas talkās, kartupeļu pankūku cepšanas pasākumā un veselības dienas pasākumos.

 

Taču mūsu galvenais uzdevums ir saglabāt savu fizisko un garīgo veselību. Šis pienākums prasa veselības vingrošanu un peldēšanu, abas divas reizes nedēļā. Atalgojums ir labs prāts un vasaras ekskursija.

 

Ļoti gaidītais rīts ir pienācis. Mēs dodamies divu dienu ekskursijā uz Suitu zemi. Gaiss ir sasilis jau +210 C. Jūras ūdens būs silts! Braucot cauri Alsungai, iegriežamies Spēlmaņu krogā, kur mūs sagaida īsta suitu sieva. Tagad te mācīsimies cept sklanda raušus un vārīt ķiļķenus. Interesanti! Protams, viss ir garšīgs, šķīvji tukši. Es, rīdziniece, tos raušus gan cepu, gan ēdu pirmo reizi dzīvē. Pāvilostā mūs uz savu kuģi vilina un aicina kapteinis Ģirts. Braucam pa Sakas upi, dziedam. Vakars paiet žāvējot butes, dziedot jūras dziesmas, dekorējot maizītes - jūras tēma.

 

Nākamais pārbaudījums uzkāpt Akmeņraga bākā. Tie ir 166 pakāpieni. Sportošana dod rezultātu---40 % šo uzdevumu izpilda! Vaigi sārti. Žēl ir Ziemupes kadiķu audzi, kura nemākulīgas saimniekošanas rezultātā nonīkusi. Tur bija 546 kadiķi. Bijām ļoti gaidītas sarunās ar Pāvilostas pensionāriem. Tās ritēja raiti un interesanti.     

                                             

Paldies visiem 14 pensionāriem, maniem ceļa biedriem, un šoferim Aivaram. Ceļojums pagāja kā viens mirklis, viens elpas vilciens. Gada laikā to naudiņu var sakrāt, ja ir kāds mērķis. Ar cerībām ceļot arī nākamajā gadā!

Ingera Bērziņa

 

 

 

 

  Drukāt