Ķekavas pagasts atrodas Latvijas centrālajā daļā, Baldones - Vecumnieku paugurlīdzenumā. Vēsturiskās attīstības gaitā Ķekavas pagasts ir kļuvis par vienu no lielākajiem pagastiem Latvijā. Tas sākas no Rīgas pilsētas robežas pagasta teritorijas ziemeļos un stiepjas aptuveni 20 kilometru garumā gar Rīgas - Bauskas šoseju salīdzinoši šaurā joslā. Ķekavas pagasta teritorija ziemeļaustrumos robežojas ar Salaspils pilsētas lauku teritoriju, austrumos – ar Daugmales pagastu, dienvidos – ar Baldones pilsētas lauku teritoriju un Iecavas novadu, dienvidos un rietumos – ar Olaines pagastu un ziemeļrietumos – ar Baložu pilsētu.
Pagasta austrumu puses robeža stiepjas gar Daugavas un tās attekas – Sausās Daugavas kreiso krastu. To šķērso vairākas mazās upes – Ķekava, Misa, Olekte, Titurga, Tāmurga, Bērzene, Dobupīte, Sūnupīte, no kurām lielākās ir Ķekavas un Misas upes. Visas šīs upes ir tikušas regulētas, iztaisnotas un pielāgotas meliorācijas vajadzībām. Padomju laikos mākslīgi izbūvētais kanāls, kas savieno Daugavu un Misu, pašreiz vairs nepilda savas sākotnēji plānotās funkcijas un darbojas kā grāvis meliorācijas ūdeņu savākšanai un aizvadīšanai.
Attālums no Ķekavas ciemata:
 
 
Kopējā pagasta platība ir 20 091 ha. Dominējošais zemes lietošanas veids ir meža zemes, kas aizņem aptuveni 10 tūkstoši ha jeb 50% no kopējās zemes platības. Būtisks zemes izmantošanas veids ir arī lauksaimniecības zemes, kas aizņem aptuveni 9 tūkstoši ha jeb 43,5% no kopējās zemes platības pagastā.

  Drukāt