Novada kultūras pasākumi jaunajā sezonā
Sākoties jaunajai sezonai, aicinām uz kultūras pasākumiem Ķekavas novadā. No septembra līdz pat decembra beigām novada kultūras centri piedāvā virkni aizraujošu kultūras dzīves notikumu.
Tiks veiktas analīzes avotā pie Ķekaviņas
Pēc medijos izskanējušās informācijas saistībā ar avota ūdens kvalitāti Ķekavā pašvaldības Vides un labiekārtošanas daļa ir pasūtījusi ūdens analīzes laboratorijā SIA “Vides audits”. Analīžu rezultāti tiks saņemti nedēļas laikā no parauga ņemšanas brīža.
Ķekavas novada pašvaldība jau trīs gadus izmanto elektromobiļus
Ķekavas novada pašvaldībā elektromobiļus izmanto kopš 2014. gada, kad, pateicoties valsts līdzfinansējumam, vairākās publiskajās iestādes tika iegādāti dabai draudzīgie spēkrati. Par elektromobiļu izmantošanu intervijā Latvijas Radio stāsta Ķekavas novada pašvaldības autotransporta dispečers Mārtiņš Ansonskis.
Aicina pieteikties uzņēmēju forumam
Ķekavas novada uzņēmēji aicināti piedalīties forumā “Valsts atbalsta biznesu”, kas septembrī un oktobrī norisināsies piecās Latvijas pilsētās. Rīgā ar informāciju par pieejamo un plānoto atbalstu uzņēmējdarbībai varēs iepazīties 20. septembrī.
Seminārs "Bērnam droši" jau 19. septembrī
Ķekavas novada pašvaldības Izglītības daļa otrdien, 19. septembrī, aicina interesentus uz bezmaksas semināru "Bērnam droši", kas plkst. 18.00 nosrisināsies bērnudārzā "Ieviņa", Ķekavā.
Konkursam “Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2017” pieteikta Ķekavas sākumskola
Noslēguma ceremonijā, kas 21. septembrī norisināsies Pārdaugavā, tiks paziņoti konkursa “Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2017” laureāti. Konkursam pieteikts Ķekavas sākumskolas projekts.
Aicina iesniegt priekšlikumus 2018. gada budžetam
Ķekavas novada pašvaldība ir uzsākusi darbu pie nākamā budžeta sagatavošanas un aicina iedzīvotājus līdz 16.oktobrim iesniegt racionālus priekšlikumus ar pamatojumu uz e-pastu novads@kekava.lv ar norādi “Priekšlikumi budžetam 2018”.
Novada uzņēmēji aicināti pieteikt idejas LIAA biznesa inkubatoram
Ķekavas novada jaunie uzņēmēji aicināti līdz 19. septembrim pieteikties dalībai Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jūrmalas biznesa inkubatorā. Pieteikuma veidlapa pieejama LIAA mājaslapā.
Eiropas Sporta nedēļā notiks pirmais Ķekavas novada čempionāts sēņošanā
Ar jauna peldbaseina un sporta zāles atklāšanu Ķekavas novadā 23. septembrī atzīmēs Eiropas Sporta nedēļas sākumu. Starp lielākajiem notikumiem novadā – pirmais Ķekavas novada čempionāts sēņošanā, Latvijas Skolēnu spartakiāde basketbolā 3×3, Ķekavas novada skolu kauss, kā arī īpašs sporta pasākums naktī.
LMA izstādes “Šķiedras atkarīgie” atklāšana Ķekavā
Rītdien, 14.septembrī, Ķekavas Mākslas skolas izstāžu zālē tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) tekstilmākslas nodaļas studentu darbu izstāde “Šķiedras atkarīgie”, kas būs skatāma līdz 30.oktobrim.
Viktorija Baire: Ar iedzīvotāju iesaisti veidot piederības sajūtu
Kopš Jaunās konservatīvās partijas uzvaras pašvaldību vēlēšanās Ķekavas novadā vēl nav pagājuši pat divi mēneši. Vēl mazāk laika apritējis, kopš par domes priekšsēdētāju ievēlēta šīs partijas pārstāve juriste Viktorija Baire.
Iznācis “Ķekavas Novada” septembra numurs
Šodien iznācis Ķekavas novada pašvaldības informatīvā izdevuma “Ķekavas Novads” septembra numurs. Tajā lasāms par aktuālajiem ceļu remontdarbiem, Ķekavas sākumskolas baseina un sporta zāles atklāšanu, jauno mācību gadu Ķekavas novada skolās, pretendentu pieteikšanu Ķekavas novada uzņēmēju gada balvai un Goda pilsoņa apbalvojumam, kā arī kultūras, sporta un tūrisma notikumiem.
Pretendentu pieteikšana Goda pilsoņa apbalvojumam
Ķekavas novada pašvaldība aicina pieteikt pretendentus uz apbalvojumu “Ķekavas novada Goda pilsonis” līdz šī gada 12. oktobrim.
Ķekavas sākumskolas baseina un sporta zāles atklāšana 23. septembrī
Ar svinīgu atklāšanu 23. septembrī plkst. 12.00 durvis vērs jaunais Ķekavas sākumskolas baseins un sporta zāle. Atklāšanas pasākuma programmā – Latvijas Čempionāta spēle florbolā, kvalifikācijas sacensības peldēšanā, sporta komandu draudzības spēles un mākslas vingrotāju priekšnesumi.
Zelta kāzas svin Tuncu pāris Ķekavā
Ķekavieši Aleksandrs un Marija Tunci 9. septembrī svinēja zelta kāzas. Pāris pirmo reizi satikās Jelgavā pirms vairāk nekā piecdesmit gadiem, taču laulību gredzenus mija 1967. gadā rudenī.
Šonedēļ Ķekavas novadā sākas Dzejas dienas
Septembra kultūras programmu visā Latvijā tradicionāli piepilda dzejai veltīti pasākumi. Ķekavas novadā Dzejas svētki tiks svinēti 13. – 21. septembrī, kad uz sarunu aicinās jaunie un jau atzinību guvušie dzejnieki un literāti.
Esi aktīvs Ķekavas novadā!
Ķekavas novada pašvaldības sporta aģentūra ar nebijušu pasākumu programmu plāno pavadīt Eiropas Sporta nedēļu, kas šogad Latvijā norisināsies 23. - 30. septembrī. Šīs nedēļas ietvaros novada iedzīvotājiem un tā viesiem tiks piedāvātas daudzveidīgas veselību veicinošas fiziskās aktivitātes.
Pašvaldības policija ar izglītojošām lekcijām viesojas novada skolās
Septembris jau tradicionāli kļuvis par drošības mēnesi skolās. Lai atsvaidzinātu skolēnu zināšanas par dažādiem drošības jautājumiem, rudenī novada skolās ar izglītojošām lekcijām viesosies Reģionālās pašvaldības policijas pārstāvji.
Ekspluatācijā nodots Ķekavas sākumskolas baseins un sporta zāle: svinīgā atklāšana 23. septembrī
Ekspluatācijā nodots Ķekavas sākumskolas baseins un sporta zāle, kas ar aizraujošu sporta pasākumu programmu plašākai auditorijai tiks atklāts 23. septembrī.
Reklāmas filmēšanas laikā slēgs stāvlaukumu Ķekavā
Reklāmas filmēšanas nolūkos šovakar plkst. 18.00 – 22.00 un rītdien plkst. 7.00 – 14.00 tiks slēgta puse no auto stāvlaukuma pie Ķekavas kultūras nama. Satiksme uz Gaismas ielas netiks ierobežota.
Paziņojums par valsts aizsardzībā esošu kultūras pieminekļu aizsargjoslu (aizsardzības zonu) projektu izstrādi Ķekavas novada teritorijas plānojuma 2018.–2030.gadam izstrādes ietvaros
Saskaņā ar Aizsargjoslu likumu un Ministru kabineta 2003.gada 15.jūlija noteikumiem Nr.392 “Kultūras pieminekļu aizsargjoslas (aizsardzības zonas) noteikšanas metodika” Ķekavas novada teritorijas plānojuma 2018.–2030. gadam (2016.gada 8.decembra lēmums Nr.2.§5.(protokola Nr.33.)) izstrādes ietvaros, tiks izstrādāti valsts aizsardzībā esošu kultūras pieminekļu aizsargjoslu (aizsardzības zonu) projekti.
Konkursam “X Faktors” kvalificējusies baložniece Ieva Janiševa
Dziedošo talantu konkursa “X Faktors” atlasē ar pārliecinošu izpildījumu startējusi dziedātāja un Baložu jauniešu vokālā ansambļa “Vivo” vadītāja Ieva Janiševa.
Ķekavā tiks uzstādītas jaunas ceļa zīmes
Tuvojoties Ķekavas sākumskolas jaunā korpusa būvdarbu noslēgumam, nolemts uzstādīt jaunas ceļa zīmes, lai atbilstoši sakārtotu satiksmes organizāciju Ķekavas ciema daļā. Ņemot vērā iedzīvotāju iesniegumu, jaunas ceļa zīmes tiks uzstādītas arī Ķekavas pagasta Jenčos
Sniegto pakalpojumu skaits vienotajā klientu apkalpošanas centrā audzis par 8%
Gada laikā par 8% audzis sniegto pakalpojumu skaits Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā Ķekavas novadā. VPVKAC Ķekavas novadā līdz šī gada 1. septembrim sniedzis vairāk kā 4000 pakalpojumu.
EKO Diena Daugmalē 28.septembrī
Atkritumu apsaimniekotājs Ogres SIA “MARSS” piedāvā iedzīvotājiem, uzņēmumiem un pašvaldības iestādēm iespēju ērti un bez maksas atbrīvoties no nolietotas elektrotehnikas un sašķirotajiem atkritumiem. Atkritumu izvešana Daugmales pagastā tiks nodrošināta 28. septembrī.
Par ģimenes valsts pabalsta saņemšanu pēc bērna 15 gadu sasniegšanas
Saņemot jautājumus no iedzīvotājiem par turpmāku ģimenes valsts pabalsta saņemšanu arī pēc bērna 15 gadu sasniegšanas, atgādinām – ja bērns pēc 9. klases turpina mācības profesionālās izglītības iestādē vai ārvalstīs, vecākiem jāiesniedz izziņa no mācību iestādes Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA).
Līdz 30. septembrim atvērta pieteikšanās pirmajai Ķekavas novada uzņēmēju gada balvai
Ķekavas novada pašvaldība līdz 30. septembrim aicina pieteikt pretendentus pirmajai Ķekavas novada uzņēmēju gada balvai. Konkursa uzvarētāji desmit nominācijās tiks godināti 20.oktobrī Ķekavas novada uzņēmēju dienu laikā.
Sācies jaunais mācību gads
Septembrī Ķekavas novada skolās mācības uzsākuši teju 2200 skolēni, tostarp vairāk kā 300 pirmklasnieki, savukārt pirmsskolas izglītības iestādēs – vairāk kā 1500 bērni. Pieaugot skolēnu skaitam, jaunajā mācību gadā novada izglītības darbiniekiem pievienojušies 36 jauni pedagogi, turklāt pašvaldība īstenojusi vairākus veiksmīgus mācību vides labiekārtošanas projektus.
Divām pašvaldības iestādēm būs jauni vadītāji
Izskatot Ķekavas novada sporta skolas direktores Vitas Mikitanovas un Ķekavas novada pašvaldības Tūrisma koordinācijas centra direktora Jura Žilko iesniegumus, šodien, 31. augustā, Ķekavas novada dome lēma par abu vadītāju atbrīvošanu no amata.
Arī šogad pašvaldības policijas redzeslokā drošība pie skolām
Sākoties jaunajam mācību gadam un palielinoties satiksmes intensitātei, Reģionālā pašvaldības policija pastiprinātā režīmā uzraudzīs drošību pie visām novada izglītības iestādēm.
Sezonu atklāj Ķekavas novada pašdarbības kolektīvi
Rudens sezonā Ķekavas novada kolektīvi uzsāk jaunu dalībnieku uzņemšanu. Iedzīvotāji aicināti apmeklēt arī dažāda veida brīvā laika nodarbības Ķekavā, Baložos, Daugmalē un Katlakalnā.
Remontē Kompleksa ceļu Daugmalē
Šovasar uzsākta Kompleksa ceļa rekonstrukcija Daugmalē. Šobrīd norit vājstrāvas tīklu un apgaismojuma izbūve, kā arī grants seguma sagatavošanas darbi, lai jau septembra vidū uzsāktu ceļa asfaltēšanu.
Aizvadīta Daugmales sporta diena
Sestdien, 26. augustā, pie Daugmales pamatskolas norisinājās ikgadējā Daugmales sporta diena, kuras laikā novada aktīvākie iedzīvotāji izmēģināja spēkus aizraujošās sporta disciplīnās. Aicinām ieskatīties foto galerijā!
Aicina pieteikt pretendentus balvai „Cilvēka izaugsmei Latvijā”
Latvijas Pilsoniskā alianse (eLPA), Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā (ATPL) un ASV vēstniecība Latvijā izsludina pieteikšanos balvu konkursam „Cilvēka izaugsmei Latvijā”. Balvu pasniegs ceturto gadu pēc kārtas, lai godinātu iedvesmojošus Latvijas cilvēkus, organizācijas un uzņēmumus par ieguldījumu cilvēka izaugsmē.
Mobilā mamogrāfa izbraukums Ķekavā
Ķekavas novada iedzīvotājas ir aicinātas pārbaudīt savu krūšu veselību, iepriekš piesakoties Veselības Centra 4 mobilā mamogrāfa izmeklējumiem Ķekavā. Mobilais mamogrāfs ieradīsies 20. septembrī pie Ķekavas ambulances.
Latvijas un Norvēģijas pašvaldību speciālistu vasaras skolā prezentē novada garšu
Latvijas un Norvēģijas reģionu un pašvaldību attīstības plānošanas speciālistu vasaras skolā, kas trīs dienu garumā norisinājās Krāslavas novadā, prezentēti inovatīvi Ķekavas novada uzņēmēju produkti – no kokvilnas un vaska radītais materiāls pārtikas uzglabāšanai “Bee in”, veselīgi zirņu krekeri "Krippu" un “GiLine” augļu un ogu sulu konfektes.
Jaunatnes iniciatīvu centrs aicina svinēt Zinību dienu kopā
Zinību dienā, 1. septembrī, Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs (JIC) aicina bērnus un jauniešu uz pasākumu “Zinību dienas prieka virpulī”, kas no plkst. 12.00 līdz 16.00 notiks Ābeļdārzā.
Ķekavas Mākslas skola izsludina papilduzņemšanu
Ķekavas Mākslas skola izsludina audzēkņu papilduzņemšanu 1. kursā. Pretendentu pieteikumus aicinām iesniegt līdz 28. augustam Mākslas skolas sekretārei-lietvedei.
Baltijas ceļa velobrauciens šķērsos Daugmali
25. augustā Latvijā norisināsies starptautiskās riteņbraukšanas sacensības “Baltic Chain Tour”. Maršrutā Jelgava – Sigulda ietverta arī Ķekavas novada teritorija – sacensību dalībnieki Daugmales pagasta teritoriju šķērsos pusdienlaikā.
Ķekavas sākumskolā tiksies novada izglītības darbinieki
Ikgadējā izglītības darbinieku tikšanās šogad notiks 24. augustā Ķekavas vidusskolas sākumskolā, vienuviet pulcējot pedagogus, nozares ekspertus un pašvaldības pārstāvjus.
Svinīgie pasākumi izglītības iestādēs 1.septembrī
Zināms 1. septembra svinīgo pasākumu norises laiks un vieta astoņās Ķekavas novada izglītības iestādēs. Svinīgais pasākums nenotiks Ķekavas novada sporta skolā, kur daļai audzēkņu jaunais mācību gads jau ir veiksmīgi iesācies.
Ķekavas kultūras namā notiks NVO samits: atvērta pieteikšanās (papildināts)
Ķekavas kultūras namā 8. septembrī norisināsies biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” (eLPA) organizētais nevalstisko organizāciju seminārs “Rīgas reģiona NVO izaugsmei un attīstībai”. Pieteikšanās samitam atvērta līdz 5. septembrim.
Ķekavas novadā veicinās vietējās sabiedrības veselību
Šī gada 10. augustā Ķekavas novada pašvaldība ir noslēgusi vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta “Vietējās sabiedrības veselības veicināšana un slimību profilakse Ķekavas novadā” realizēšanu.
Sākas balsošana par Latvijas ainavu dārgumiem
Akcijas “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt” balsošanai izvirzītas divas vēsturiskas Ķekavas novada ēkas – Doles-Ķekavas ev. lut. baznīca un Doles Tautas nams. Par pieteiktajiem ainavu dārgumiem tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv aicinām balsot līdz 15. oktobrim.
Katlakalnā uzstādīs drošāku rotaļu iekārtu
Drošības apsvērumu dēļ tiks demontēta nolietotā rotaļu iekārta bērnu rotaļu laukumā pie Katlakalna Tautas nama. Pašvaldība nodrošinās jaunas iekārtas uzstādīšanu.
Komersantiem pieejams valsts atbalsts jaunu produktu attīstībai
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) inovāciju vaučeru programmā sniedz atbalstu maziem un vidējiem komersantiem jaunu produktu un tehnoloģiju attīstībai.
Eiropas Komisija izsludina sabiedrisko apspriešanu par pilsoņu iniciatīvu
Informējam iedzīvotājus par iespēju vēl šodien, 16. augustā, piedalīties un izteikt viedokli Eiropas Komisijas rīkotajā aptaujā par nepieciešamiem atvieglojumiem Eiropas Padomes un Parlamenta 16.02.2011. regulā (ES) nr.211/2011 par pilsoņu iniciatīvu.
Deputātes Agneses Geduševas vietu domē turpmāk ieņems Raimonds Nitišs
Šodien, 16. augustā, novada dome lēmusi par deputāta mandāta piešķiršanu partijas “Gods kalpot mūsu Latvijai” kandidātam Raimondam Nitišam. Deputāta vieta domē R. Nitišam piešķirta pēc Agneses Geduševas (“Gods kalpot mūsu Latvijai”) iesnieguma izskatīšanas par pilnvaru nolikšanu uz laiku.
Dome lēmusi par komiteju sastāviem
16. augustā Ķekavas novada dome lēma par pastāvīgo komiteju sastāviem. Uz pirmo sēdi jau šodien plkst. 13.30 sanāks Attīstības komiteja. Tās darba kārtībā – komitejas priekšsēdētāja ievēlēšana.
Ķekavas novada teritorijā veiks lauku apsekošanas darbus
Kā informē Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra, laikā no 15. līdz 17. augustam Ķekavas novada teritorijā tiks veikti lauku apsekošanas darbi topogrāfiskās kartes M1:10 000 izgatavošanai. Iedzīvotāju ievērībai – apsekošanu veiks divi darbinieki ar pelēkas krāsas automašīnu Ford Kuga ar valsts numura zīmi LA-3363.
Noslēdzies sociālās palīdzības izbraukuma seminārs
Vairākas ģimenes atgriezušās no Plakanciema „Valmonirām”, kur norisinājās divu dienu izbraukuma seminārs projekta „Sociālās palīdzības sniegšana” ietvaros. Projektu konkursu šī gada janvārī bija izsludinājusi AS „Latvijas Valsts meži” sadarbībā ar „Ziedot.lv”, un tajā veiksmīgi startēja arī biedrība „Sorbum”.
Valsts nodrošinātais atbalsts
Juridiskās palīdzības administrācija informē par iestādes sniegtajiem pakalpojumiem – valsts nodrošinātu juridisko palīdzību un valsts kompensāciju cietušajiem - un aicina būt informētiem par to nodrošināšanas kārtību.
Pilotē dronu droši un tiesiski
Attīstoties bezpilota gaisa kuģu nozarei, V/A “Civilās aviācijas aģentūra” aicina novada iedzīvotājus iepazīties ar kārtību, kādā veicami bezpilota gaisa kuģu un cita veida lidaparātu lidojumi, tādējādi mazinot riskus un apdraudējumu iedzīvotāju dzīvībai, veselībai un privātumam.
Domes ārkārtas sēdē ievēl divus priekšsēdētājas vietniekus
Šodien, 14. augustā, Ķekavas novada domes ārkārtas sēdē tika ievēlēti divi priekšsēdētājas vietnieki. Ar 13 balsīm par Ķekavas novada domes priekšsēdētāja pirmo vietnieku ievēlēts Aigars Vītols ("Latvijas zemnieku savienība"). Par domes priekšsēdētāja otro vietnieku ar 12 balsīm apstiprināts Neils Kalniņš (Jaunā konservatīvā partija).
Šodien ārkārtas sēdē tiksies jaunais domes sasaukums
Šodien, 14. augustā, plkst. 10.00 Baložu pilsētas pārvaldē notiks Ķekavas novada domes ārkārtas sēde. Sēdes darba kārtībā būs pieci jautājumi, tostarp domes priekšsēdētājas vietnieku ievēlēšana.
Par Ķekavas novada domes priekšsēdētāju ievēlē Viktoriju Bairi (papildināts ar video)
Ķekavas novada domes pirmajā sēdē, 11. augustā, par novada domes priekšsēdētāju ievēlēta Viktorija Baire no Jaunās konservatīvās partijas. Par jaunievēlēto priekšsēdētāju nobalsoja 12 no 15 klātesošiem jaunā domes sasaukuma deputātiem.
Volejbola laukumā tiksies policisti un jaunieši
Pēc pagājušā gada aizraujošā streetball spēļu turnīra "Poliči vs. Jaunieši", Reģionālās pašvaldības policijas Ķekavas nodaļas komanda šogad izaicina jauniešus tikties volejbola laukumā. Sacensības notiks 18. augustā plkst. 20.00 blakus FK AUDA stadionam.
Ķekavā veikta ugunsdzēsības hidrantu pārbaude (papildināts)
Ķekavā veikta ugunsdzēsības hidrantu pārbaude. Piemērojot jaunu metodiku nepieciešamās plūsmas noteikšanai hidrantos, radies ūdens saduļķojums ūdens apgādes sistēmā Ķekavā. Ņemot vērā radušās neērtības, augusta mēneša rēķinos ūdens patēriņš dzīvokļu īpašniekiem tiks samazināts par 10%.
Iznācis pašvaldības informatīvā izdevuma “Ķekavas novads” augusta numurs
Šodien iznācis Ķekavas novada pašvaldības informatīvā izdevuma “Ķekavas novads” augusta numurs. Tajā lasāms par Ķekavas Mūzikas skolas un vīru kora “Ķekava” panākumiem Eiropas koru olimpiādē, ieceri uzlabot pilsonisko iesaisti novadā, aktuālajiem ceļu remontiem, mantu ziedošanas un atkritumu šķirošanas iespējām novadā, kā arī kultūras, sporta un tūrisma notikumiem.
Ķekavas Dzirnavu estrādē pirmais brīvdabas kino pikniks
Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centrs (JIC) 11. augustā plkst. 22.00 aicina ikvienu uz bezmaksas "Kino pikniku ar zvaigžņu vērošanu" Ķekavas Dzirnavu estrādē. Brīvdabas kino seansa laikā tiks demonstrēta itāliešu filma "Ko vēlas Dievs".
Ķekavas novada bāriņtiesas darbinieki gūst pieredzi Smiltenē
Šogad Smiltenē no 28. jūlija līdz 30. jūlijam bāriņtiesas darbinieki no visas Latvijas, tai skaitā arī no Ķekavas novada bāriņtiesas, jau desmito reizi pulcējās nozares darbinieku vasaras nometnē-seminārā, lai dalītos pieredzē un pārspriestu aktuālos jautājumus.
Akcijas “Baltijas simtgades ceļš” pieturvietas arī Ķekavas novadā
23. augustā par godu Latvijas kaimiņvalstu simtgadēm cauri Ķekavas novadam dosies svētku kūka. Ikviens ir aicināts piedalīties svinīgajā “Baltijas ceļā”, ar atraktīvu sveicienu sagaidot akcijas komandu Vimbukrogā vai Ķekavā.
Jaunā domes sasaukuma pirmā sēde notiks 11. augustā
Šodien, 4. augustā, Ķekavas novada vēlēšanu komisija izsludinājusi jaunā sasaukuma pirmo domes sēdi. Jaunais domes sasaukums uz pirmo sēdi Ķekavas kultūras nama viesību zālē sanāks 11. augustā plkst. 14.00. Sēdē tiks lemts par Ķekavas novada domes priekšsēdētāja ievēlēšanu.
Paziņojums par lokālplānojuma “Skates un Staķi”, Pulkarnē, Ķekavas novadā apstiprināšanu ar saistošajiem noteikumiem
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2017.gada 27.jūlija sēdes lēmumu 2.§ 1. “Par lokālplānojuma „Skates un Staķi” apstiprināšanu ar saistošajiem noteikumiem Nr. SN-TPD-4/2017” (protokols Nr. 14.)
Paziņojums par detālplānojuma “Mežmalas iela 2”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2017.gada 27.jūlija sēdes lēmumu 2.§ 2. “Par detālplānojuma “Mežmalas iela 2”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu”
Paziņojums par detālplānojuma projekta “Mazā Rāmavas iela 3” Valdlaučos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 27.07.2017. pieņēmusi lēmumu Nr.2.§3. “Par detālplānojuma „Mazā Rāmavas iela 3” projekta nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai, darba uzdevuma derīguma termiņa pagarināšanu” (protokols Nr. 14.).
Reģistrēto laulību skaits novadā pieaug
Aizvadītajā mēnesī, kas tradicionāli ir viens no populārākajiem kāzu rīkošanas laikiem, Ķekavas novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrētas 19 laulības, turklāt četras no tām noslēgtas baznīcā. Salīdzinājumā ar šo pašu laika periodu pērn šogad reģistrēto laulību skaits novadā ir palielinājies.
Augustā Lielo spēļu vakari Titurgā, Daugmalē un Valdlaučos
Pirmais Lielo spēļu vakars augustā notiks jau šo trešdien plkst. 18.00 Titurgā, laukumā pie Zaļās ielas. Savukārt 9. augustā interesenti būs gaidīti laukumā pie Daugmales pamatskolas un 16. augustā – blakus Valdlauču sporta laukumam. Dalība Lielo spēļu vakaros ir bez maksas!
Aicina piedalīties darbnīcā-diskusijā par pilsoniskās iesaistes veicināšanu pašvaldībā
Biedrība “Sociālās inovācijas centrs” aicina pieteikties pirmajai projekta “Pilsoniskās iesaistes veicināšana pašvaldībā – Ķekavas novada piemērs” darbnīcai – diskusijai, kas notiks 19. septembrī plkst. 16.00 Ķekavas kultūras namā.
Nākamgad Katlakalnā plānots uzstādīt jaunas ceļazīmes
Izskatot iedzīvotāja iesniegumu un uzlabojot satiksmes drošību novadā, Ķekavas novada pašvaldība 2018. gadā uzstādīs jaunas ātrumu ierobežojošas ceļazīmes Katlakalnā – bijušā dārzkopības kooperatīva „Ziedonis” teritorijā. Ceļa zīmes plānots uzstādīt pēc Ķekavas novada pašvaldības 2018. gada budžeta apstiprināšanas.
Ragn-Sells izveido Ķekavas novadā pirmo šķiroto atkritumu savākšanas laukumu
Darbu sācis pirmais šķiroto atkritumu savākšanas laukums Ķekavas novadā. To savā teritorijā, rūpējoties par efektīvu resursu izmantošanu un vidi, izveidojis atkritumu apsaimniekošanas un vides risinājumu uzņēmums SIA Ragn-Sells.
Pirmajā pusgadā novadā reģistrēti 119 jaundzimušie un 36 laulības
Šī gada pirmajos sešos mēnešos Ķekavas novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 119 jaundzimušie, no tiem – 60 zēni un divi dvīņu pāri. Starp neparastākajiem bērnu vārdiem – Lilu, Platons, Naomi un Eliass. Savukārt laulības 2017. gada pirmajā pusgadā Ķekavas novadā reģistrējuši 36 jaunlaulātie, turklāt divas no tām noslēgtas baznīcā.
Uzsāk Kompleksa ceļa pārbūvi Daugmalē
Veikti pirmie sagatavošanas darbi, lai drīzumā uzsāktu Kompleksa ceļa rekonstrukciju Daugmalē. Aicinām iedzīvotājus savlaicīgi iepazīties ar plānotajiem ceļu satiksmes ierobežojumiem.
Augustā uzsāks bērnudārza “Zvaigznīte” energoefektivitātes uzlabošanas darbus
Vakar, 25. jūlijā, parakstīts līgums starp Ķekavas novada pašvaldību un iepirkumā uzvarējušo SIA Āboltiņa būvuzņēmums "AG" par pirmsskolas izglītības iestādes “Zvaigznīte” remontdarbu īstenošanu. Šobrīd tiek kārtotas formalitātes būvatļaujas saņemšanai, un norit pēdējo dokumentācijas darbu sakārtošana, lai jau augustā uzsāktu būvdarbus PII “Zvaigznīte”.
Pašvaldība: Pļavniekkalna skolas bērniem jaunais mācību gads jānodrošina ar 1. septembri
Ievērojot pieņemtos Ķekavas novada domes lēmumus par Pļavniekkalna sākumskolas attīstību, pašvaldība ir veikusi un turpina darīt visus nepieciešamos darbus, lai šīs skolas bērniem veiksmīgi nodrošinātu izglītības procesu arī jaunajā mācību gadā, sākot ar 1. septembri.
Arvien vairāk sportisku izklaižu brīvā dabā
Ķekavas novada iedzīvotāji aicināti vasaras vakaros un nedēļas nogalēs atpūsties brīvā dabā un pilnveidot sevi dažāda veida sporta un aktīvās atpūtas nodarbībās – fitnesa un Zumbas treniņos, āra spēļu vakaros un skriešanas sacensības. Tāpat iedzīvotāji būs laipni gaidīti Ķekavas novada sporta svētkos, kas šogad notiks 29. jūlijā.
Ķekavas novada Tūrisma koordinācijas centra apmeklētāju skaits trīskāršojies
Ķekavas novada Tūrisma koordinācijas centrs (TKC) apkopojis 2017. gada pirmā pusgada apmeklētāju statistiku. Šī gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar tādu pašu laika periodu pērn, strauji audzis apmeklētāju skaits. 2016. gada pirmajā pusgadā TKC apmeklējuši 688 cilvēki, turpretim šī gada pirmajā pusgadā – jau 1882 cilvēki. Iepriekšējā gada kopējais apmeklētāju skaits bijis 2271 cilvēku, tādējādi procentuāli jau tagad esam sasnieguši 86% no iepriekšējā gada kopējā apmeklētāju skaita.
Ķekavas Mūzikas skolas korim Eiropas čempionu tituls
Nedēļas nogalē Eiropas koru olimpiādes apbalvošanas ceremonijā "Arēnā Rīga" paziņoti "Nāciju Grand Prix Rīga 2017" un 3. Eiropas koru olimpiādes otrās daļas uzvarētāji. Eiropas čempionu konkursa kategorijā "Bērnu kori" par čempionu kļuva Ķekavas Mūzikas skolas bērnu koris diriģentes Vinetas Litaunieces vadībā.
Depkina muiža ar Merķeļa garu
Rāmavā, Ķekavas novadā, atrodas viena no senākajām Pierīgas muižām – Depkina muiža, kuras īpašnieku vidū bijis gan virsmācītājs Depkins, gan vācbaltu rakstnieks Garlībs Merķelis. Vairāk par seno muižu un tās piedzīvotajām pārmaiņām raksta "Lauku Avīze".
Apstiprina Ķekavas novada domes vēlēšanu rezultātus
Ķekavas novada vēlēšanu komisija 24. jūlijā apstiprināja Ķekavas novada domes vēlēšanu rezultātus, saskaņā ar kuriem domē ievēlēti 17 deputāti no deviņām partijām, informē Ķekavas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Aija Videniece.
Noslēgusies atkārtotā balsošana; provizoriskie Ķekavas novada domes vēlēšanu rezultāti
Centrālās vēlēšanu komisijas provizoriskie dati par atkārtotām vēlēšanām Ķekavas novada 785.vēlēšanu iecirknī liecina, ka Jaunā konservatīvā partija (JKP) novada domē atņēmusi vienu vietu Latvijas Zemnieku savienībai (LZS), ziņo LETA.
Saņemtas Titurgas ezera ūdens analīzes: situācija normalizējusies
Ķekavas novada pašvaldības Vides un labiekārtošanas daļa informē – šorīt, 21. jūlijā, saņemti Titurgas ezera ūdens analīžu rezultāti. Kā norāda eksperti, situācija ir normalizējusies, un jauns piesārņojums nav radies. Biežās lietusgāzes sekmējušas ūdens apmaiņu ezerā, tādēļ jau šajā nedēļas nogalē iedzīvotāji droši varēs atklāt peldsezonu arī Titurgas ezerā.
Noslēgusies iepriekšējā balsošana 785. vēlēšanu iecirknī: nobalsojuši 823 vēlētāji
Atkārtotās balsošanas trešajā un noslēdzošajā dienā, 21. jūlijā, Ķekavas novada 785. vēlēšanu iecirknī iepriekš nobalsojuši 335 balsstiesīgie. Kopumā iespēju nobalsot iepriekš atkārtotajā balsošanā izmantojuši 823 vēlētāji. Atgādinām, ka piedalīties atkārtotā balsošanā varēs vēl 22. jūlijā no plkst. 7.00 līdz 22.00.
Atkārtotās balsošanas otrajā dienā iepriekš nobalsojis 241 balsstiesīgais
Atkārtotās balsošanas otrajā dienā, 20. jūlijā, Ķekavas novada 785. vēlēšanu iecirknī iepriekš nobalsojis 241 balsstiesīgais. Līdz šim iespēju nobalsot iepriekš atkārtotajā balsošanā izmantojuši 488 vēlētāji.
Aizliegums peldēties Titurgas ezerā joprojām spēkā
Jūnija sākumā noteiktais aizliegums peldēties Titurgas ezerā sadzīves kanalizācijas piesārņojuma dēļ joprojām ir spēkā. Kā informē Ķekavas novada pašvaldības Vides un labiekārtošanas speciālisti, otrdien, 18. jūlijā, Titurgas ezerā veiktas atkārtotas ūdens analīzes, un to rezultāti būs zināmi jau nākamajā nedēļā.
Paziņojums par detālplānojuma “Jaunpriedoļi”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2017.gada 13.jūlija sēdes lēmumu 2.§.1 „Par detālplānojuma “Jaunpriedoļi”, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā apstiprināšanu” (protokols Nr.13)
Paziņojums par detālplānojuma “Adamsi” izstrādes procedūru
Detālplānojuma publiskās apspriešanas laikā saņemto priekšlikumu un institūciju atzinumu izskatīšanas atkārtotā sapulce notiks 2017.gada 17.augustā plkst.18.00 Ķekavas novada pašvaldībā - Gaismas ielā 19 k-9, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novads, 35. kabinetā.
Padomi pareizai atkritumu šķirošanai
Ik gadu, pieaugot iedzīvotāju skaitam novadā, palielinās arī radītais atkritumu daudzums. Lai veicinātu dabai draudzīgu dzīvesveidu, Ķekavas novada pašvaldība atgādina – visā novada teritorijā pie daudzdzīvokļu mājām ir pieejami konteineri papīra, plastmasas, stikla un bioloģiskiem atkritumiem. Saudzējot apkārtējo vidi, piedāvājam dažus vērtīgus padomus ērtākai atkritumu šķirošanai.
Ķekavas novada pašvaldība līdzdarbosies pieaugušo izglītības projektā
Ķekavas novada pašvaldības priekšsēdētājs 18. jūlijā parakstījis sadarbības līgumu ar Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA), lai šī gada rudenī veiksmīgi uzsāktu Eiropas Sociālā fonda projektu "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide".
Eiropas koru olimpiādē startē divi kori no Ķekavas (papildināts)
No 16.-23. jūlijam Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās norisinās Eiropas koru olimpiāde, vienuviet pulcējot teju 200 pasaules labākos korus – to vidū arī Ķekavas Mūzikas skolas koris, kas savu pirmo uzstāšanos piedzīvos sestdien, 22. jūlijā, un vīru koris “Ķekava”, kas jau ieguvuši sudraba medaļu.
Atkārtotās balsošanas pirmajā dienā iepriekš nobalsojuši 247 balsstiesīgie
Atkārtotās balsošanas pirmajā dienā, 19. jūlijā, Ķekavas novada 785. vēlēšanu iecirknī iepriekš nobalsojuši 247 balsstiesīgie.
Brīvdabas tirdziņi Ķekavā gaidīs apmeklētājus jūlijā un augustā
Šovasar Ķekavas novadā gaidāmi vēl divi brīvdabas tirdziņi – 23. jūlijā no plkst. 8.00 līdz plkst. 15.00 laukumā pie Doles Tautas nama norisināsies Annas dienas tirgus, savukārt 20. augustā noderīgas lietas varēs iegādāties Skolas preču tirgū. Amatnieki, mājražotāji un rūpniecības preču tirgotāji aicināti pieteikties, aizpildot anketu vietnē ej.uz/tirgi17.
Ar iepriekšējo balsošanu sākušās atkārtotās vēlēšanas Ķekavā
Sestdienā, 22. jūlijā, notiks Ķekavas novada pašvaldību vēlēšanu atkārtotā balsošana tiem vēlētājiem, kas bija iekļauti 785. vēlēšanu iecirkņa vēlētāju sarakstā 3. jūnija balsošanā. Iepriekš nobalsot iespējams trīs dienas no 19. jūlija līdz 21. jūlijam
Aicina priekšvēlēšanu laikā kritiski vērtēt informāciju no nezināmiem avotiem
Ņemot vērā, ka strauji tuvojas atkārtotā balsošanas diena (22. jūlijs) vienā no Ķekavas novada vēlēšanu iecirkņiem, ķekavieši atkal var manīt dažādus priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus publiskajā vidē un savās pasta kastītēs. Atsevišķos gadījumos šajos materiālos tiek izmantota pašvaldības simbolika un pašvaldības izdevuma vizuālais noformējums, lai tādējādi, iespējams, apzināti maldinātu ķekaviešus par patieso informācijas avotu
Ķekaviete piedalīsies amatnieku digitālo prasmju apmācības projektā
Noslēdzoties konkursam, dalībai projektā "Meistars 21. gadsimtā" šonedēļ izraudzīti astoņi motivēti tautas amatu meistari, viņu vidū – Margarita Muntaga no Ķekavas. Turpmākos trīs mēnešus visi astoņi meistari atkal atgriezīsies zeļļa statusā un mācīsies visas nepieciešamās prasmes savas konkurētspējas celšanai digitālajā vidē.
Rīgas HES ūdenskrātuvē tiks pazemināts ūdens līmenis
Lai atjaunotu Rīgas HES ūdenskrātuves Ikšķiles un Ogres aizsargdambjus un mazinātu plūdu riskus, no 15. augusta līdz 30. septembrim tiks pazemināts ūdens līmenis Rīgas HES ūdenskrātuvē
Novada sporta svētki jau šonedēļ
Ķekavas novada sporta svētki šogad ar daudzveidīgu aktivitāšu programmu visas dienas garumā norisināsies jau 29. jūlijā. Pieteikties sporta disciplīnām varēs ne vēlāk kā 30 minūtes pirms konkrētā sporta veida sākuma pie sacensību galvenā tiesneša. Dalība visās disciplīnās ir bez maksas, izņemot Ķekavas novada čempionātu svaru stieņu vilkmē no zemes.
Latvijas simtgadnieku saietā piedalīsies Ķekavas novada vecākā iedzīvotāja
Gaidot Latvijas simtgadi, sestdien, 15. jūlijā, Rundāles pils Baltajā zālē norisināsies Latvijas pirmais simtgadnieku salidojums. Starp saieta dalībniekiem arī novadniece Monika Greivule no Titurgas, kura maijā nosvinēja savu 102. dzimšanas dienu.
Remonti un labiekārtošanas darbi vasarā
Vasaras sezonā norit remonti un labiekārtošanas darbi dažādās novada vietās. Līdz šim uzlabota satiksmes drošība Dienvidu un Nākotnes ielas krustojumā, veikta Ķekavas kultūras nama pamatu hidroizolācija un siltināšana, kā arī labiekārtota bērnudārza teritorija Baložos.
Piedalies projektu konkursā “Savam novadam”!
Lai veicinātu iedzīvotāju līdzdalību novada vides labiekārtošanā, dzīves telpas uzlabošanā un radošu iniciatīvu īstenošanā, Ķekavas novada fonds izsludina projektu konkursu “Savam novadam”.
Arhīvs
  Drukāt