Ūdens padeves pārtraukums Baložos
SIA "Baložu komunālā saimniecība" informē, ka sakarā ar ūdenssaimniecības būvdarbiem Baložos, posmā no Uzvaras prospekta 17 līdz Cālišpurva ielai 21. un 22.oktobrī, plkst. 9.00-16.00 paredzēts ūdens padeves atslēgums.
Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids
No 19. oktobra līdz 25. oktobrim notiks ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”, kam šogad esizvēlēts vadmotīvs “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!”.
Nevalstiskā sektora sadarbības stiprināšana Ķekavas novadā
2020.gada 17.oktobrī paredzēts projekta «Nevalstiskā sektora sadarbības stiprināšana Ķekavas novadā” noslēguma pasākums “Biedrību un iedzīvotāju kopienu ideju domnīca”.
Karstā ūdens pārtraukums Baložos
SIA “Baložu siltums” informē, ka, katlumājas rekonstrukcijas dēļ “vecajos” Baložos tiks pārtraukta karstā ūdens padeve no 16. oktobra plkst. 16.00 līdz 18.oktobra plkst.20.00.
Līdzjūtība Ķekavas draudzības biedrības goda priekšsēdētāja tuvieniekiem un draugiem
Izsakām visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem un draugiem mūžībā pavadot Herbertu Adami. Adami kungs bija Ķekavas draudzības biedrības goda priekšsēdētājs un Bordesholmas - Ķekavas sadraudzības veidošanai nesavtīgi veltījis savu laiku, enerģiju un līdzekļus.
Laivu brauciens "Daugavkrasti" 10.oktobrī
Ķekavas novada Tūrisma informācijas centrs 10. oktobrī rīko laivu braucienu “Daugavkrasti”, kurā akcents, kā jau liecina nosaukums, likts uz mūsu tautas likteņupi un tās krastiem tepat Pierīgā.
Aktuālā informācija Ķekavas novada pašvaldības apmeklētājiem
Sakarā ar remontdarbiem Uzvaras prospektā, Baložu pilsētas pārvaldes ēkā no 25. septembra līdz 23.oktobrim būs slēgta galvenās ieejas durvis, nodrošinot apmeklētāju iekļūšanu ēkā no otras puses, izmantojot Sociālā dienesta ieeju. Tāpat aicinām iedzīvotājus ņemt vērā, ka no 28.septembra līdz 13.oktobrim Dzimtsarakstu nodaļas pakalpojumi tiks nodrošināti tikai Baložu pilsētas pārvaldē.
No 28.septembra līdz 5.oktobrim Titurgā plānots siltumenerģijas padeves pārtraukums
Siltumtīklu modernizācijas projekta ietvaros no 28.septembra līdz 5.oktobrim Baložos tiks veikts siltumenerģijas padeves pārtraukums dzīvojamām mājām Uzvaras prospektā 17, 17 k-2 un Titurgas ielā 8.
Aizvadīta projekta „Tūrisms kopā” noslēguma konference
22. septembrī Doles Tautas namā Ķekavā, notika LEADER sadarbības projekta „TŪRISMS KOPĀ” noslēguma konference.
Vēl līdz 30. septembrim var iesniegt biznesa ideju grantu programmā “(ie)dvesma”
Vēl līdz 30. septembrim turpinās projektu pieņemšana grantu programmai “(ie)dvesma”, ko īsteno SEB banka kopā ar Jūrmalas pilsētu, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Siguldas un Stopiņu novadiem. Programma norisinās jau ceturto reizi, un tās mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības attīstību Pierīgā. Finansējuma saņemšanai var pieteikties gan jau strādājoši uzņēmumi, gan vēl neīstenotu biznesa ideju autori, un kopējais pieejamo grantu apmērs šogad ir 70 000 eiro.
Satiksmes izmaiņas Ķekavā, Dienvidu ielā
Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un neapgrūtinātu skolēnu autobusa pārvietošanās iespējas, tiks veiktas izmaiņas satiksmes organizācijā Ķekavā, Dienvidu ielā.
Gaidāma projekta „Tūrisms kopā” noslēguma konference
Jau pavisam drīz, 22. septembrī, pl.10.00, Doles Tautas namā Ķekavā, notiks LEADER sadarbības projekta „TŪRISMS KOPĀ” noslēguma konference.
Satiksmes izmaiņas Daugmales pagastā
Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un organizāciju, Ķekavas novada pašvaldība ir uzstādījusi maksimālā ātruma ierobežojumu 30 km/h uz Druknu ceļa, kas atrodas Daugmales pagstā, Ķekavas novadā.
Satiksmes izmaiņas Ķekavas novada Jenčos
Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un organizāciju, Ķekavas novada pašvaldība uz tilta Jenčos, ir uzstādījusi ceļazīmi "Iebraukt aizliegts".
Bezmaksas semināri medniekiem
Mednieku skola Taurs sadarbībā ar Latvijas Mednieku asociāciju un Medību saimniecības attīstības fondu piedāvā piedalīties tiešsaistes video semināros par dažādām ar medniecības nozari saistītām tēmām.
Veloceliņa izbūvei no Valdlaučiem līdz Ziedonim plāno ņemt valsts kredītu
Lai pretendētu uz Valsts kases kredīta pieejamību veloceliņa izbūves projektam no Valdlaučiem līdz Ziedonim, Ķekavas novada pašvaldība iesniegusi šo projektu izskatīšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).
Veloceliņa izbūvei no Valdlaučiem līdz Ziedonim plāno ņemt valsts kredītu
Lai pretendētu uz Valsts kases kredīta pieejamību veloceliņa izbūves projektam no Valdlaučiem līdz Ziedonim, Ķekavas novada pašvaldība iesniegusi šo projektu izskatīšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).
Sociālā dienesta informācija
Ķekavas novada pašvaldības Sociālais dienests informē, ka Plakanciema iedzīvotājiem ir iespēja saņemt sociālos pakalpojumus un sociālo palīdzību tuvāk dzīvesvietai Mellupos, sociālajā mājā “Lilijas”.
No 14.septembra līdz 5.oktobrim Titurgā plānots siltumenerģijas padeves pārtraukums
Siltumtīklu modernizācijas projekta ietvaros no 14.septembra līdz 5.oktobrim Baložos tiks veikts siltumenerģijas padeves pārtraukums dzīvojamām mājām - Uzvaras prospektā 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 7, 9, 3, 5, kā arī Zaļajā ielā 1 un 2.
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" septembra numurs
Otrdien, 8.septembrī iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" jaunākais numurs.
Aicina iedzīvotājus turpināt reģistrēt decentralizētās kanalizācijas sistēmas
Rūpējoties par gruntsūdeņu tīrību un ievērojot spēkā esošās normatīvo aktu prasības, Ķekavas novada pašvaldība atgādina iedzīvotājiem un uzņēmumiem par pienākumu reģistrēt savas decentralizētās kanalizācijas sistēmas (septiķus, bioloģiskās attīrīšanas iekārtas, notekūdeņu krājtvertnes).
Projekta “Augmented Urbans” pasākums Ķekavā
2020.gada 3.septembrī Ķekavā viesojās projekta “Augmented Urbans” (“Virtuālā pilsētvide”) iesaistīto pušu pārstāvji no Rīgas plānošanas reģiona, Rīgas Tehniskās universitātes, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta un Ogres novada pašvaldības. Pasākuma dalībnieki apskatīja piekļuves vietas pie Sausās Daugavas un tikās ar SIA “Murdiņi” un biedrības “Ūdensmalu attīstībai” pārstāvjiem.
Atjaunots Ķekavas kultūras nama vestibils
Ķekavas kultūras nams, svinot savu 50. pastāvēšanas jubileju, ir saņēmis skaistu dāvanu – atjaunotu pirmā stāva vestibilu un centrālās kāpnes.
Par ūdens kvalitāti peldvietās
Ķekavas novada pašvaldība šonedēļ saņēmusi laboratoriskos rezultātus par ūdens kvalitāti peldvietās, kas apliecina, ka zilaļģu ziedēšanas aktivitāte ir samazinājusies, izņemot Ziedoņa atpūtas vietā pie Daugavas, kur tās vēl joprojām ir novērojamas. Taču, iestājoties rudenīgiem laika apstākļiem, visticamāk, tās arī izzudīs.
Ķekavas ambulancē darbu uzsāk ģimenes ārste Dita Zeltiņa
No 2020.gada 1.septembra dr.Rudītes Iesalnieces ģimenes ārsta prakse Ķekavas ambulancē pārtrauc savu darbību, praksi pārņem un darbu uzsāk ģimenes ārste dr.Dita Zeltiņa, kas papildus valsts apmaksātajiem ģimenes ārsta pakalpojumiem sniegs arī maksas homeopāta konsultācijas.
Ķekavas novada pašvaldības iestāde “Sociālais dienests” nodrošina apmācību programmu ”Ceļvedis Audzinot Pusaudzi”
Lai sniegtu vecākiem izpratni par to, kas pusaudžiem ir svarīgs, kas ar viņiem notiek un kā vecākiem veidot veiksmīgu sadarbību ar saviem bērniem, lai viņi kļūtu par nobriedušiem un veselīgiem pieaugušajiem, Ķekavas Sociālais dienests piedāvā apmācību programmu pusaudžu vecākiem.
Sudrabgārņa mājas Sausajā Daugavā
Biedrība “Ūdensmalu attīstībai” un tās sporta klubs “Sudrabgārnis”, kurš 2017. un 2018. gadā Ķekavas novadā aizsāka jaunu sportisko tradīciju gludūdens airēšanā ar republikas mēroga Sudrabgārņa kausa sacensībām Sausajā Daugavā, soli pa solim attīsta savu ieceri - gludūdens airēšanas bāzi bērniem un jauniešiem.
LIAA Biznesa inkubatoros gaida jaunos uzņēmējus
Uzņēmumi, kuri izstrādājuši inovatīvus produktus vai pakalpojumus un vēlas attīstīt savu uzņēmējdarbību, tiek aicināti pieteikties uzņemšanai 14 Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatoros. Pirmsinkubācijas programmā tiks uzņemti 257 topošie uzņēmēji, bet inkubācijas programmā – 76 uzņēmumi.
Tiks uzsākti būvdarbi strītbola laukuma izveidei Titurgā
Saņemot Ķekavas novada būvvaldes akceptu izstrādātajam strītbola laukuma izveides projektam Baložu pilsētā, šobrīd notiek gatavošanās būvdarbu uzsākšanai. Būvdarbus veiks SIA “Baltijas būve”.
Izdota rokasgrāmata “No idejas līdz sociālajam uzņēmumam”
LEADER sadarbības projekta „Veiksmīgs sociālais uzņēmējs lauku teritorijā” ietvaros izdota rokasgrāmata topošajiem sociālajiem uzņēmējiem “No idejas līdz sociālajam uzņēmumam”
Baložos, Miglas ielā, uzstādīs jaunu LED apgaismojumu
Lai pilnveidotu un modernizētu ielu infrastruktūru, Ķekavas novada pašvaldība uzstādīs jaunu LED apgaismojumu Miglas ielā, Baložos, savukārt, lai uzlabotu elektroapgādes drošumu AS “Sadales tīkls” šajā ielā veiks gaisvadu elektrolīniju pārbūvi par kabeļu līnijām.
Informācija par peldētapmācības nodarbībām Ķekavas sporta kompleksa baseinā
Ķekavas sporta kompleksa administrācija informē, ka pateicoties lielajai atsaucībai, šobrīd ir nokomplektētas visas bērnu peldētapmācības grupas. Vecākiem, kas vēlas pieteikt savu bērnu peldēšanas nodarbībām, nepieciešams aizpildīt pieteikumu, lai atbrīvojoties vietām, treneri varētu uzņemt grupās jaunos audzēkņus.
Ķekavā notiks militārās tehnikas un ieroču izstāde
12. septembrī plkst. 11.00-15.00 Ķekavā, laukumā pie Doles Tautas nama notiks militārās tehnikas un ieroču izstāde.
No 3. līdz 17.septembrim Titurgā plānots siltumenerģijas padeves pārtraukums
Siltumtīklu modernizācijas projekta ietvaros no 3. līdz 17. septembrim Baložos tiks veikts siltumenerģijas padeves pārtraukums dzīvojamām mājām - Titurgas ielā 2, 4, 6, 8, Uzvaras prospektā 17 un 17 k-2, kā arī Zaļajā ielā 5.
Izmaiņas Ķekavas peldbaseina publiskā apmeklējuma laikos
Ķekavas vidusskolas sporta komplekss informē, ka sākot ar 1.septembri ir mainīti baseina publiskā apmeklējuma laiki rīta stundās. Šādas izmaiņas saistītas ar nepieciešamību sagatavot un dezinficēt telpas skolēnu peldēšanas nodarbībām.
Ķekavas novadā mācības uzsāks vairāk kā 345 pirmklasnieku
Septembrī Ķekavas novada vispārējās izglītības iestādēs mācības uzsāks 2712 skolēni, tostarp 345 pirmklasnieki. Kopā jaunajā mācību gadā atvērtas 13 pirmās klases četrās Ķekavas novada pašvaldības skolās un vienā privātajā izglītības iestādē.
Paziņojums par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Zāļu iela 7, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2020.gada 20.augusta lēmumu Nr.7 (protokols Nr.23) “Par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā Zāļu iela 7, kadastra numurs 8070 007 0298, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”, uzsākta lokālplānojuma izstrāde nekustamajam īpašumam Zāļu ielā 7, kadastra numurs 8070 007 0298, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Paziņojums par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā Rāmavas iela 33, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2020.gada 20.augusta lēmumu Nr.6 (protokols Nr.23) “Par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā Rāmavas iela 33, kadastra numurs 8070 007 0299, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”, uzsākta lokālplānojuma izstrāde nekustamajam īpašumam Rāmavas ielā 33, kadastra numurs 8070 007 0299, Rāmavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Informācija par apbraucamajiem ceļiem Uzvaras prospekta remontdarbu laikā
Ņemot vērā, ka pirmajā septembra nedēļā tiks slēgts posms Titurgā no Baložu pilsētas pārvaldes stāvlaukuma līdz Doles ielai, tajā skaitā Uzvaras prospekta krustojums ar Kr.Barona ielu, aicinām iepazīties ar shēmu, kurā iezīmēti iespējamie apbraucamie ceļi.
Ķekavas novadā skolēnu autobusi kursēs 16 maršrutos
Jaunajā 2020./2021. mācību gadā Ķekavas novada pašvaldība nodrošinās skolēnu pārvadāšanas pakalpojumus 16 autobusu maršrutos. Skolēniem būs nodrošināts transports uz skolu un atpakaļ no izglītības iestādes, kā arī speciāls autobusa maršruts Nr. 14, kas kursēs darbadienu vakaros, lai mūzikas, mākslas un sportu skolu audzēkņi varētu nokļūt mājās no interešu izglītības nodarbībām.
Daugmales pamatskolā pabeigti pārbūves darbi
Lai nodrošinātu higiēnas prasībās noteikto telpu platību atbilstoši skolēnu skaitam, Ķekavas novada pašvaldība veikusi Daugmales pamatskolas telpu pārbūvi.
Ķekavas novada izglītības iestādēs mācības galvenokārt notiks klātienē
27. augustā Ķekavas novada dome nolēma, ka jaunajā mācību gadā izglītības process Ķekavas novada bērnudārzos, skolās un profesionālās izglītības iestādēs noritēs klātienē, izņemot Ķekavas un Baložu vidusskolu 7.-12. klases, kuru audzēkņiem mācības plānotas daļēji attālinātas.
Aicina nenovietot automašīnas sabiedriskā transporta galapunktā Ķekavā
Ķekavas novada pašvaldības aicina autovadītājus nenovietot savus spēkratus sabiedriskā transporta galapunktā, Ķekavā, Gaismas ielā 21, lai šajā vietā nodrošinātu drošu skolēnu autobusu kustību un ievērotu Ceļu satiksmes noteikumus.
Ķekavas novada izglītības iestādēs darbu uzsāks 39 jauni pedagogi
Trešdien, 26. augustā, Ķekavas novada izglītības, kultūras un sporta darbinieku konferencē, kas šogad norisinājās piecās dažādās vietās, kopumā pulcējās vairāk kā 200 dalībnieki, lai īsi pirms jaunā mācību gada sākuma pārrunātu mācību procesa organizēšanas plānus, sveiktu jaunos kolēģus un smeltos iedvesmu gaidāmajam darba cēlienam.
Tiks uzsākti labiekārtošanas darbi Valdlaučos
Rūpējoties par Ķekavas novada ceļu un ielu segumu sakārtošanu, kā arī ceļu satiksmes dalībnieku drošību, tiks veikti labiekārtošanas darbi Valdlaučos, Atpūtas un Jaunatnes ielā.
Ķekavas novada pašvaldība sveic novada Zelta pāri
Sestdien, 22. augustā, Ķekavas novada domes priekšsēdētājas otrais vietnieks Valts Variks un deputāte Dzintra Medne sveica novada Zelta pāri - Robertu un Gaļinu Melņus, kuri savas kāzas svinēja pirms 50 gadiem.
Aktuālā informācija par 1.septembra svinībām izglītības iestādēs
Rūpējoties par skolēnu drošību un ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, Ķekavas novada pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs 1.septembra svinības šogad noritēs mazliet citādāk nekā iepriekšējos gadus.
Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība rīkos ģimeņu tikšanās svētkus “Salidojums 2020”
2020. gada 23. augustā Z/S Valmoniras norisināsies ģimeņu satikšanās svētki “Salidojums 2020,” lai ik ģimenes loceklis – mamma, tētis, brālis, māsa, ome, opis sajustu vieglumu, prieku, taptu iedvesmoti un spēcināti.
No 20. līdz 25. augustam Titurgā plānots siltumenerģijas padeves pārtraukums
Sakarā ar avārijas situāciju siltumtīklu modernizācijas projekta ietvaros no 20. līdz 25. augustam Baložos tiks veikts siltumenerģijas padeves pārtraukums dzīvojamām mājām Uzvaras prospektā 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 7, 9, 3, 5 un Zaļā ielā 1, 2.
26.augustā plānots siltā ūdens atslēgums Titurgā, Baložos
SIA “Baložu siltums” informē, ka 26.augustā no plkst 9.00 līdz 17.00 tiks pārtraukta siltumenerģijas ražošana Titurgas katlu mājā Kr.Barona ielā 1, Baložos, kā rezultātā siltumenerģija netiks piegādāta visiem Titurgā esošajiem klientiem, kuri pieslēgti pie centralizētās siltumapgādes sistēmas.
Aktuālais brīvdienu ceļvedis 21.-23.augustā
Ķekavas novads šajās augusta brīvdienās piedāvā plašas kultūras un sporta aktivitāšu iespējas, dodoties iepazīt novadu foto orientēšanās laikā, baudot latviešu klasiku brīvdabas kino un apmeklējot amatnieku un mājražotāju tirgu.
Ķekavas novadā notiks vairākas militārās mācības
Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) augustā, septembrī un oktobrī intensīvi norisināsies militāro mācību cikls dažādās Latvijas vietās, tajā skaitā arī Ķekavas novadā. Mācību mērķis ir pilnveidot NBS sadarbību ar sabiedrotajiem, kā arī trenēt vienību spējas plānot un īstenot aizsardzības operācijas.
Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar Valsts asins donoru centru aicina uz Donoru dienu septembrī
Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus turpināt labos darbus un ziedot asinis Valsts asins donoru centra (VADC) izbraukuma laikā Ķekavā, Doles Tautas namā, 7. septembrī plkst. 10.00 - 13.00.
Pašvaldība izsludina atklātu konkursu par veloceliņa izbūvi no Valdlaučiem līdz Ziedonim
Pirmdien, 17.augustā, Ķekavas novada pašvaldība ir izsludinājusi atklātu konkursu par apvienotā gājēju un veloceliņa izbūvi gar autoceļu V2, posmā no Mazās Rāmavas ielas līdz Egļu ielai Katlakalnā.
Paziņojums par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Rakarīši”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Saskaņā ar Ķekavas novada domes 2020.gada 6.augusta sēdes lēmumu “Par detālplānojuma apstiprināšanu nekustamajam īpašumam “Rakarīši”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā” apstiprināts detālplānojums nekustamajam īpašumam “Rakarīši”, Krogsilā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā.
Satiksmes izmaiņas Ķekavā
Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un organizāciju, Ķekavas novada pašvaldība ir saņēmusi vairāku iedzīvotāju lūgumus un pieņēmusi lēmumus par satiksmes organizācijas izmaiņām Ķekavā, Loreķu laukā un Atmodas ielā.
Aicina pieteikties uz medību tiesību nomu pašvaldības zemēs
Līdz 2020.gada 29.augustam (ieskaitot) ir iespējams pieteikties uz medību tiesību nomu Ķekavas novada pašvaldības īpašumā vai tiesiskajā valdījumā esošajās zemes vienībās.
Ķekavas novada Būvvaldē sešas reizes pieaudzis lēmumu skaits par patvaļīgas būvniecības radīto seku novēršanu
Lai veidotu sakārtotāku un drošāku vidi novadā, Ķekavas novada Būvvalde veic aktīvu un mērķtiecīgu darbu patvaļīgas būvniecības novēršanai, apkopojot informāciju un pilnveidojot uzskaites sistēmas mehānismus, kā rezultātā pēdējā pusotra gada laikā būvvaldē par sešām reizēm pieaudzis lēmumu skaits par patvaļīgas būvniecības radīto seku novēršanu.
Pieredzes brauciens "Kas notiek kaimiņos?"
Turpinot projekta "Nevalstiskā sektora sadarbības stiprināšana Ķekavas novadā" realizāciju, Partnerība Daugavkrasts aicina Ķekavas novada iedzīvotāju kopienu pārstāvjus 25.augustā doties pieredzes braucienā "Kas notiek kaimiņos?".
Ķekavas novada sporta skolas audzēkņi aizvadījuši panākumiem bagātu vasaras sezonu, startējot arī Latvijas izlasē
Lai arī šis ir bijis izaicinājumiem pilns laiks, kad sportistiem daļu no treniņiem, ārkārtas situācijas ierobežojumu dēļ, ir nācies veikt attālināti, tomēr, atsākoties sacensībām, tas nav traucējis Ķekavas novada sporta skolas audzēkņiem sasniegt izcilus rezultātus un tikt pie godalgotiem panākumiem, tajā skaitā, startējot Latvijas izlasē.
Ķekavas vidusskolas piebūves būvniecība tuvojas noslēgumam
Ķekavas vidusskolas moduļu tipa piebūves būvniecības darbi tuvojas noslēgumam, informē Ķekavas novada pašvaldības Attīstības un būvniecības pārvalde.
Paziņojums par lokālplānojuma projekta Baložu ielā 33, Baložos, Ķekavas novadā publisko apspriešanu
Ķekavas novada dome 2020.gada 6.augustā pieņēmusi lēmumu Nr.24 “Par lokālplānojuma teritorijas plānojuma grozījumiem nekustamajā īpašumā Baložu ielā 33, Baložos, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un atzinumu saņemšanai”.
Kas jāņem vērā pirms zemes iegādes privātmājas būvniecībai?
Nekustamais īpašums ir vērtīga ilgtermiņa investīcija un arī liels pirkums cilvēka dzīvē, tādēļ ir svarīgi lēmumu par zemes gabala iegādi pieņemt atbildīgi, lai varētu realizēt savas plānotās ieceres īpašuma izmantošanai nākotnē. Ķekavas novada pašvaldība, pirms īpašuma iegādes, aicina veikt rūpīgu izpēti un sazināties ar pašvaldības speciālistiem.
Pagarināta pieteikšanās Ķekavas novada uzņēmēju gada balvas konkursam
Ķekavas novada pašvaldība no 12. augusta līdz 20. septembrim aicina pieteikt pretendentus ceturtajai Ķekavas novada uzņēmēju gada balvai. Konkursa uzvarētāji deviņās nominācijās tiks godināti 30.oktobrī Ķekavas novada uzņēmēju dienu laikā.
Iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas Novads" augusta numurs
Otrdien, 11. augustā iznācis informatīvā izdevuma "Ķekavas novads" jaunākais numurs.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Valči”, Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 6.augustā pieņēmusi lēmumu Nr. 8. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Valči”, Daugmalē, Daugmales pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Dižkačas”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 6.augustā pieņēmusi lēmumu Nr. 9. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Dižkačas”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Ranči”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 6.augustā pieņēmusi lēmumu Nr. 10. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Ranči”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajā īpašumā “Drūņi”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā
Ķekavas novada dome 2020.gada 6.augustā pieņēmusi lēmumu Nr. 11. “Par detālplānojuma izstrādes uzsākšanu nekustamajam īpašumam “Drūņi”, Krustkalnos, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā”.
Paziņojums par detālplānojuma nekustamajam īpašumam “Ineši-1” un “Ineši-2”, Ķekavā, Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai
Ķekavas novada dome 2020.gada 6.augustā pieņēmusi lēmumu “Par detālplānojuma “Ineši-1 un Ineši-2” nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.
Izstrādāta vienota pašvaldības sporta bāzu un izglītības iestāžu sporta infrastruktūras piešķiršanas kārtība
Ķekavas novada pašvaldība ir izstrādājusi vienotu pašvaldības sporta bāzu un izglītības iestāžu sporta infrastruktūras piešķiršanas kārtību, lai nodrošinātu obligātās vispārējās izglītības un profesionālās ievirzes sporta izglītības norisi, kā arī veicinātu sporta aktivitātes un sporta nozares attīstību Ķekavas novadā.
No 13. līdz 29.augustam Titurgā plānots siltumenerģijas padeves pārtraukums
Siltumtīklu modernizācijas projekta ietvaros no 13. līdz 29. augustam Baložos tiks veikts siltumenerģijas padeves pārtraukums dzīvojamām mājām - Uzvaras prospektā 1 un 1 A, kā arī Krišjāņa Barona ielā 2.
Piedalies Ķekavas novada akcijā “Iestādi koku” – 19. septembrī
Pievēršot lielāku uzmanību labiekārtotas un zaļākas vides veidošanai, Pasaules Talkas dienā, 19.septembrī, Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus piedalīties koku stādīšanas akcijā “Iestādi koku”, kuras mērķis šogad Ķekavas novadā ir apzaļumot tieši daudzdzīvokļu māju pagalmus.
Biedrība “Solis tuvāk” realizē LEADER programmas projektu “Gatavojam un ēdam veselīgi”
Biedrība “Solis tuvāk” ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam atbalstu realizē LEADER programmas projektu “Gatavojam un ēdam veselīgi”
Piešķir papildus finansējumu topošajam multifunkcionālajam sporta laukumam Ķekavā
Ķekavas novada pašvaldība atvēlējusi papildus finansējumu 25 000 eiro apmērā, lai izbūvētu ūdensvada un kanalizācijas pieslēgumu, kas nepieciešams topošajam multifunkcionālajam sporta laukumam Ķekavā, pie Ķekavas vidusskolas.
Ķekavas velobraucienā 8. augustā tiek atcelta Sporta distance
Saistībā ar konstatēto Covid-19 izplatību tieši profesionālo šosejas riteņbraucēju vidū no Murjāņu sporta ģimnāzijas un ņemot vērā Latvijas riteņbraukšanas federācijas un Slimības profilakses un kontroles centra ieteikumus, tika pieņemts atbildīgs lēmums atcelt Sporta distanci rīt, 8. augustā, gaidāmajā Ķekavas velobraucienā. Pārējās trīs distances notiek bez izmaiņām un plānotajos laikos.
Aicina iedzīvotājus izteikt priekšlikumus Ķekavas novada teritorijas plānojumam
Ķekavas novada pašvaldība uzsākusi pilnveidot Ķekavas novada teritorijas plānojumu un aicina iedzīvotājus izteikt savu viedokli un priekšlikumus.
Ķekavas novada pašvaldība pārbūvēs Baložos Saulgriežu ielu
Ķekavas novada pašvaldība slēgs līgumu par Saulgriežu ielas 1. kārtas pārbūvi Baložos no Kalnu ielas līdz Labrenča ielai, šim mērķim ņemot aizņēmumu no Valsts kases.
Slēgs līgumu par Baložu vidusskolas piebūves projektēšanu un būvniecību
Ķekavas novada pašvaldība slēgs līgumu ar SIA “Belss” par Baložu vidusskolas moduļu tipa piebūves izbūvi un sporta laukuma pārbūves būvprojekta izstrādi, autoruzraudzību un būvniecību.
Iespēja Ķekavas novada esošiem un topošajiem uzņēmējiem pieteikties praktiski izglītojošam, uzņēmējdarbību veicinošam pasākumu ciklam.
Ķekavas novada uzņēmēju padome (ĶNUP) sadarbībā ar biedrību „Urbāna fonds izglītībai un zinātnei” (Urbāna fonds) ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu ir uzsākusi LEADER projekta „Uzņēmējdarbību veicinošs apmācību cikls ilgtspējīgas attīstības veicināšanai” realizāciju.
Grantu programmā “(ie)dvesma” šogad jaunajiem uzņēmējiem būs pieejami 70 000 eiro
1. septembrī sāksies projektu pieņemšana grantu programmai “(ie)dvesma”, ko īsteno SEB banka kopā ar Jūrmalas pilsētu, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Siguldas un Stopiņu novadiem. Programma norisināsies jau ceturto reizi, un tās mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības attīstību Pierīgā. Finansējuma saņemšanai varēs pieteikties gan jau strādājoši uzņēmumi, gan vēl neīstenotu biznesa ideju autori, un kopējais pieejamo grantu apmērs šogad ir 70 000 eiro.
6. augustā Baložos plānots siltumenerģijas padeves pārtraukums
Siltumtīklu modernizācijas projekta ietvaros šī gada 6.augustā no plkst 9.00 līdz 17.00 tiks veikts siltumenerģijas padeves pārtraukums dzīvojamām mājām Baložos, Uzvaras prospektā 2, 3, 4, 5, 6, kā rezultātā tiks pārtraukta karstā ūdens sagatavošana iepriekš minēto dzīvojamo māju siltummezglos.
Satiksmes izmaiņas Baložos - Zaļajā ielā
SIA ``Baložu komunālā saimniecība`` informē, ka siltumtrases pārbūves darbu ietvaros Baložu pilsētā no 5. augusta līdz 25. augustam tiks slēgts Zaļās ielas ceļa posms pie dzīvojamās mājas Uzvaras prospekts 7.
Valsts vides dienests pilnveido saņemto ziņojumu par vides pārkāpumiem pārvaldības sistēmu – izveidots Operatīvās koordinācijas centrs
Lai efektīvi un vienoti pārvaldītu Valsts vides dienestā (VVD) saņemtos ziņojums par vides pārkāpumiem, jūnijā izveidots VVD Operatīvās koordinācijas centrs (OKC). OKC nodrošina VVD vienotā zvanu centra darbību – pieņem zvanus uz vienotā zvanu centra tālruni 26338800 (24/7), kā arī nodrošina mobilās lietotnes Vides SOS darbību – saņem un izskata iesniegtos pieteikumus.
AS “Sadales tīkls” īsteno apjomīgu investīciju projektu Ķekavas novadā
Uzlabojot Ķekavas novada iedzīvotāju elektroapgādes drošumu un nepārtrauktību, jau tuvākajā laikā AS “Sadales tīkls” sāks īstenot vērienīgu investīciju projektu Titurgas un Baložu apkaimē, kura laikā paredzēts pārbūvēt aptuveni 10 km 20 kV (kilovoltu) gaisvadu elektrolīniju par kabeļu līnijām.
Ķekavas velobrauciena laikā uz autoceļiem A7 un A5 būs ceļu satiksmes ierobežojumi
Ķekavas velobrauciena dienā šo sestdien, 8. augustā, paredzēti ceļu satiksmes ierobežojumi gan uz lielajiem valsts nozīmes ceļiem – A7 un A5, gan P85, P89 un P90 ceļu posmos, kā arī pašā Ķekavas centra apkaimē. Tāpēc aicinām gan autobraucējus, gan pasākuma viesus iepazīties laikus ar satiksmes ierobežojumiem, lai varētu saplānot pēc iespējas sev ērtāku pārvietošanās maršrutu, ņemto vērā šīs plānotās izmaiņas.
Skatītāju un profesionāļu atzinību saņem jaunais talantīgais sitaminstrumentu mūziķis no Daugmales
Turpinot Latvijas simtgadē iedibināto tradīciju, šovasar norisinājies koncerts ‘’Dzimuši Latvijā’’ ar izciliem mūziķiem, kuri ieguvuši plašu starptautisku atzinību, kā arī strauji plaukstošiem jaunajiem talantiem, kuru vidū bija arī Ķekavas Mūzikas skolas audzēknis Mārtiņš Starostnieks.
No 1. augusta atsāks kursēt maršruta Rīga–Bauska atceltie autobusa reisi
Autotransporta direkcija informē, ka no 2020. gada 1. augusta atsāks kursēt maršruta Nr.7480 Rīga–Bauska autobuss, kas no Rīgas starptautiskās autoostas katru dienu izbrauc plkst.13.30, 17.00 un no Bauskas autoostas – plkst.11.40, 15.20.
Turpina labiekārtot atpūtas vietas pie ūdens
Lielākajā atpūtas vietā pie Titurgas ezera, Ķekavas novada pašvaldība papildinājusi labiekārtojuma elementus un uzstādījusi vairākus sauļošanās zviļņus, kas tapuši atbilstoši novada atpūtas vietu dizainam.
Daugmalē un Ziedonī laboratoriski apstiprina zilaļģes Daugavā
Ķekavas novada pašvaldība 31. jūlijā saņēmusi laboratoriskos rezultātus par ūdens kvalitāti, kas apliecina, ka divās peldvietās ir izplatījušās zilaļģes. Cilvēka veselībai kaitīgās zilaļģes ir konstatētas Daugavā pie atpūtas vietas Ziedonī un Daugmalē pretī Nāves salai. Šajā vietās nav ieteicams peldēties.
Ķekavas peldbaseins ir atvērts apmeklētājiem
Ķekavas vidusskolas sporta kompleksa peldbaseins būs atkal atvērts apmeklētājiem no 3. augusta, tomēr peldētgribētājiem būs jāievēro papildus iekšējās kārtības noteikumi COVID-19 izplatības ierobežošanai.
Ķekavas novadā notiks Nacionālo bruņoto spēku mācības “Namejs2020”
Šī gada rudenī plānotas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) lauka taktiskās mācības “Namejs2020”, un tajās tiks iesaistīti gan Latvijas karavīri, zemessargi, ASV un NATO paplašinātās kaujas grupas Latvijā – eFP karavīri. Mācību aktīvā fāze plānota no 21. līdz 27. septembrim, un tās norisināsies astoņu novadu teritorijā – Ķekavas, Mārupes, Olaines, Baldones, Iecavas Rundāles, Bauskas un Vecumnieku novadā.
Daugavā, Daugmales un Ziedoņa teritorijā, aizdomas par zilaļģu izplatību
Apsekojot atpūtas vietas pie ūdens, Ķekavas novada pašvaldības Īpašumu pārvaldes speciālisti vizuāli konstatējuši Daugavā - pie atpūtas vietas Ziedonī un Daugmalē pretī Nāves salai - koši zaļas aļģes, kas atgādina cilvēka veselībai kaitīgās zilaļģes.
No 6. līdz 20. augustam Titurgā plānots siltumenerģijas padeves pārtraukums
Siltumtīklu modernizācijas projekta ietvaros no 6. līdz 20. augustam Baložos tiks veikts siltumenerģijas padeves pārtraukums dzīvojamām mājām - Uzvaras prospektā 7, 8, 9, 10, 12, 14, kā arī Zaļajā ielā 1 un 2.
Koku audze Baložos, Kr.Barona ielā 2, tiek saglabāta
Ķekavas novada pašvaldība informē, ka koku audzē Baložos, Kr. Barona ielā 2, nav plānota koku izciršana, kā tas maldīgi tiek pausts dažādās ar Baložu pilsētu saistītajās iedzīvotāju Facebook lapās. Tāpat arī šajās sociālo tīklu lapās publicētajā fotogrāfijā redzamie ar oranžu krāsu iezīmētie koki nav pašvaldības marķējums.
Satiksmes organizācijas izmaiņas Ķekavā
Lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību un saglabātu zaļo zonu, Ķekavas novada pašvaldība pieņēmusi lēmumu par satiksmes organizācijas izmaiņām pašvaldības sporta laukumā, kura adrese ir "Fortius", Ķekava, Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, kur tiks uzstādīta ceļazīme ‘’Iebraukt aizliegts’’.
Ķekavas novada uzņēmēji veiks Brīvības pieminekļa izgaismošanu
Lepojamies ar Ķekavas novada uzņēmējiem, kuri iesaistījušies Brīvības pieminekļa izgaismošanas projekta realizēšanā, bez atlīdzības sniedzot atbalstu nepieciešamo 12 apgaismes balstu ražošanai.
Ķekavas novadpētniecības muzejā būs apskatāma gleznu izstāde “Gaisma – Krāsa – Prieks”
No 2020. gada 6. augusta līdz 29. augustam Ķekavas novadpētniecības muzejā būs skatāma Baldones mākslas studijas dalībnieku gleznu izstāde “Gaisma – Krāsa – Prieks”. Šī ir pirmā Baldones mākslas studijas gleznu izstāde Ķekavā.
Satiksmes izmaiņas Baložos - Zaļajā ielā
SIA "Baložu komunālā saimniecība" informē, ka siltumtrases pārbūves darbu ietvaros Baložu pilsētā no 30. jūlija līdz 12. augustam tiks slēgts Zaļās ielas ceļa posms gar dzīvojamām mājām Uzvaras prospektā 7 un 9.
Jūlija ceturtās nedēļas aktuālie ielu pārbūves darbi Baložos
Jūlija ceturtajā nedēļā turpinās būvniecības darbi Baložos, Uzvaras prospektā un Jaunatnes ielā, tādēļ aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un ievērot ceļu satiksmes organizācijas izmaiņas.
Arhīvs
  Drukāt