Ķekavas novada dome atceļ izsniegto atļauju organizēt azartspēles Ķekavā

Ķekavas novada dome 23. septembrī atcēla izsniegto atļauju uzņēmumam organizēt azartspēles Ķekavā, Rīgas ielā 28.  Par pieņemto lēmumu pašvaldība informēs gan uzņēmumu, gan  Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekciju.

 

Ķekavas novada dome šī gada 8. septembrī nolēma turpmāk aizliegt organizēt azartspēles Ķekavas novada administratīvajā teritorijā. Ņemot to vērā, Ķekavas novada dome izvērtēja, vai Ķekavā, Rīgas ielā 28, esošā spēļu zāles turpmāka darbība atbilst iedzīvotāju interesēm.

 

Lai  noskaidrotu novada iedzīvotāju viedokli, vai sabiedrība atbalsta spēļu zāles Rīgas ielā 28, Ķekavā, darbības turpināšanu, no 27. augusta līdz 3.septembrim pašvaldības interneta vietnē www.kekavasnovads.lv tika organizēta iedzīvotāju aptauja. Kopumā tika saņemta 1361 atbilde - 88,4 % respondentu atbalstīja spēļu zāles slēgšanu, bet 158 jeb 11,6 % no atbildēm norādīts, ka minētās spēļu zāles darbība ir saglabājama.

 

Atgādinām, ka aizliegums turpmākai azartspēļu organizēšanai Ķekavas novadā ir noteikts pašvaldības saistošajos noteikumos. Pieņemot šo lēmumu, pašvaldība pamatojas uz Pašvaldību likumu, kā arī Azartspēļu un izložu likuma 41.pantu, kas nosaka ka azartspēles nav atļauts organizēt attiecīgās pašvaldības vietās vai teritorijās, kuras noteiktas pašvaldības saistošajos noteikumos. Ķekavas novada dome atsaucas uz šī likuma normu, kas nosaka, ka pašvaldībai ir tiesības izdot saistošos noteikumus, ar kuriem tiek noteiktas vietas un teritorijas, kurās azartspēles nav atļauts organizēt.

 

Ķekavas novada domes lēmumā iekļauta arī atsauce uz zinātniski pierādītiem faktiem, -  azartspēļu atkarība izraisa nelabvēlīgas sekas gan indivīda, gan ģimenes, gan kopienas, gan sabiedrības līmenī. Azartspēles nodara kaitējumu cilvēka psihiskajai veselībai, atstāj nelabvēlīgu ietekmi uz fizisko veselību, kaitē attiecībām ģimenē, rada finansiālas problēmas un izraisa citas negatīvas sekas

 

Ķekavas novads ir pirmā Latvijas pašvaldība, kas pieņēmusi šādu lēmumu, pamatojoties uz grozījumiem Azartspēļu un izložu likumā, kas stājās spēkā šī gada 17.aprīlī.

 

 

Administratīvā pārvalde
23.09.2021.

 

  Drukāt