Piedalies Ķekavas novada akcijā “Iestādi koku”

Pievēršot lielāku uzmanību labiekārtotas un zaļākas vides veidošanai, Lielās Talkas dienā, 24. aprīlī, Ķekavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus piedalīties koku stādīšanas akcijā “Iestādi koku”, kura norisināsies jau otro gadu un kuras mērķis arī šogad Ķekavas novadā ir apzaļumot daudzdzīvokļu māju pagalmus.


Akcijas ‘’Iestādi koku’’ laikā pagājušajā gadā, piedaloties gan iedzīvotājiem, gan pašvaldības darbiniekiem, tika iestādīti 63 koki un dekoratīvie krūmi. Arī šogad ikviens ir aicināts piedalīties pašvaldības rīkotajā akcijā un padarīt zaļāku vidi sev apkārt. Ņemot vērā ārkārtējās situācijas ierobežojumus, šogad stādīšana notiks individuāli, bez pulcēšanās un ievērojot drošu distanci, tāpēc aicinām iedzīvotājus doties apzaļumot savu apkārtni ne vairāk kā divatā, ievērojot distanci, vai vislabāk kopā ar cilvēkiem no vienas mājsaimniecības.

 

Šīs akcijas laikā pašvaldība dāvinās iedzīvotājiem koku un dekoratīvo krūmu stādus, mietiņus  koku atsaitēšanai, kā arī augsni stādīšanas vietas ielabošanai. Lai apkārtni padarītu krāsaināku un skaistāku, šogad pārsvarā tiks stādīti košumkrūmi -  forsītijas, spirejas, ceriņi, rododendri, veigelas un hortenzijas.


Kā iesaistīties koku stādīšanas akcijā?

Ja esi izlēmis pats un motivējis savus draugus, kaimiņus piedalīties šajā labajā darbā, un daudzdzīvokļu mājas pagalmā vai tā tuvumā ir atrodama brīva teritorija jaunu apstādījumu izveidošanai, lai apkārtni padarītu par jaukāku un zaļāku vietu dzīvošanai,  tad ir jārīkojas šādi:
 

  • No 1. – 16.aprīlim par savu ideju un vēlamo stādīšanas vietu ir jāsazinās ar pašvaldības vides speciālistiem, nosūtot e-pastu uz lielatalka@kekava.lv vai, papildus jautājumu gadījumā, zvanot pa tālr. 26417724.
  • Kopā ar speciālistiem, atbilstoši novada labiekārtošanas plānam, atradīsiet labāko risinājumu – kur stādīt, cik un kādas koku vai dekoratīvo krūmu šķirnes izvēlēties. Speciālisti pastāstīs, kā pareizi iestādīt kociņu, lai tas labāk iesakņotos.
  • Satiecies ar pašvaldības speciālistiem, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, norunātajā laikā un vietā no 20. līdz 24. aprīlim, lai saņemtu koku un dekoratīvo krūmu stādus, mietiņus  koku atsaitēšanai, kā arī augsni stādīšanas vietas ielabošanai.
  • Veic atbildīgāko darbu – iestādi koku stādiņus vai dekoratīvos krūmus saskaņotajā vietā un tos rūpīgi aplej. Svarīgi ņemt vērā to, ka šobrīd pulcēties nav atļauts, tāpēc stādīšana notiek individuāli. Dodies stādīt viens pats vai divatā, ievērojot drošu distanci, vai kopā ar cilvēkiem,  ar kuriem dzīvo vienā mājsaimniecībā.
  • Un, visbeidzot, kļūsti kopā ar saviem līdzbiedriem par šo stādiņu draugiem, tāpēc būsi atbildīgs  par šo kociņu laistīšanu, kamēr tie iesakņosies un varēs paši par sevi pastāvēt.
  • Padalies ar savu labo darbu savā Instagram kontā vai Facebook lapā, pierakstot klāt tēmturi #Ķekavasnovadsaug  un #iestādikoku.
  • Pieci interesantāko fotogrāfiju autori saņems arī brīnišķīgas dāvanas no Ķekavas novada pašvaldības.


Ķekavas novada pašvaldības viena no vērtībām – ir “zaļā” domāšana, veicinot videi draudzīgu saimniekošanu un dzīvošanu, tāpēc novads īpašu uzmanību pievērš sadzīves atkritumu šķirošanai, attīsta arvien vairāk labiekārtotas atpūtas vietas, kā arī turpina strādāt pie “zaļās” mobilitātes veicināšanas, proti, pie trīs veloceliņu izveides. Atgādinām, ka pērn pašvaldība izstrādāja vienotu Ķekavas novada labiekārtošanas plānu turpmākajiem septiņiem gadiem.