Daugmalē un Ziedonī laboratoriski apstiprina zilaļģes Daugavā

 

 Ķekavas novada pašvaldība 31. jūlijā saņēmusi laboratoriskos rezultātus par ūdens kvalitāti, kas apliecina, ka divās peldvietās ir izplatījušās zilaļģes. Cilvēka veselībai kaitīgās zilaļģes ir konstatētas Daugavā pie atpūtas vietas Ziedonī un Daugmalē pretī Nāves salai. Šajā vietās nav ieteicams peldēties.
 
 
Par ūdens kvalitātes neatbilstību šajās  atpūtas vietās tiks izvietotas arī informatīvie plakāti. Kā informē Īpašumu pārvalde, atbilstoši ūdens analīžu rezultātiem, pārējās atpūtas vietās ūdens kvalitāte joprojām ir laba, līdz ar to tur var droši baudīt ūdens priekus.
 
 Atgādinām, ka šovasar Ķekavas novadā ūdens kvalitāte bijusi izcila, un līdz šim netika novērotas zilaļģes. Pastāvīgi ūdens kvalitāti monitorē Ķekavas novada pašvaldības vides speciālisti.
 
 
 Zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās (t.s. ūdens „ziedēšana”), jo daļa arī pie mums sastopamo zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas, kas atmirstot ūdenī var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas – acu u.c. gļotādu kairinājumu. Parasti zilaļģu savairošanās ir novērojama ilgstoši pastāvot karstam un sausam laikam, bet līdz ko laiks kļūst vēsāks, vējaināks un lietaināks, zilaļģu „ziedēšana” samazinās vai izzūd pavisam. Pirms došanās peldēt, iedzīvotāji aicināti pievērst uzmanību ūdens kvalitātei, primāri izvērtējot tā krāsu, jo zilaļģu ziedēšanas laikā ūdenim novērojama zilzaļa pelēcīgas nokrāsas plēve, kas pārklāj ūdens virsmu.
 
Administratīvā pārvalde
31.07.2020.
  Drukāt