Privātmāju būvniecības rādītāji Ķekavas novadā - vieni no augstākajiem Pierīgas reģionā

Ķekavas novadā turpina augt privātmāju būvniecības apjomi un, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, 2020. gada maijā un jūnijā dubultojies saņemto būvniecības ieceru skaits, liecina Ķekavas novada Būvvaldes informācija.


Arī atbilstoši Ekonomikas ministrijas datiem Ķekavas novada Būvvaldi var uzskatīt par vienu no būvniecības iecerēm bagātākajām Pierīgas būvvaldēm, izdoto būvatļauju apjomā apsteidzot Garkalnes, Carnikavas, Baldones un citus novadus. Šī gada divos mēnešos - maijā un jūnijā  - saņemti 292 iedzīvotāju iesniegtie būvniecības ieceru projekti, salīdzinoši ar pērnā gada statistiku, apjoms pieaudzis par 42%.


Kā skaidro Būvvaldē, viens no faktoriem, kas veicinājis iedzīvotāju aktivitāti būvprojektu ieceru iesniegšanā, ir iespēja visus procesus veikt attālināti - sev ērtā laikā un vietā Būvniecības informācijas sistēmā (BIS). Ķekavas novada Būvvalde darbu elektroniskajā vidē tālredzīgi uzsāka jau 2019. gadā, ko atzinīgi novērtēja arī Būvniecības valsts kontroles birojs, pērn piešķirot balvu par “E-iecerēm bagātāko Būvvaldi Latvijā”. Jau laicīgi apgūstot iemaņas un informējot iedzīvotājus par būvniecības dokumentu apriti  šajā elektroniskajā Būvniecības informācijas sistēmā,  Būvvaldes speciālisti veiksmīgi turpināja darbu arī valstī noteiktās ārkārtas situācijas laikā.


Lai arī turpmāk realizētu arvien profesionālāku un uz iedzīvotājiem vērstu Būvvaldes kompetenci, Būvvalde uztur veiksmīgu sadarbību ar vadošo iestādi būvniecības politikas realizācijā – Ekonomikas ministriju. Kā arī, lai pēc iespējas ievērotu labu pārvaldību Būvvaldes darbā, novada iedzīvotājiem tiek nodrošināts ērts, efektīvs un profesionāls, kā arī labai pārvaldībai atbilstošs iedzīvotāju konsultēšanas process klātienē, telefoniski un elektroniski, vienlaikus veiksmīgi ievērojot drošības pasākumus un joprojām spēkā esošos pulcēšanās ierobežojumus.


Ķekavas novada pašvaldība atgādina, ka tikšanās ar pašvaldības, tostarp, Būvvaldes, speciālistiem, tostarp, bez iepriekšēja pieraksta iespējama apmeklētāju dienās – pirmdienās un ceturtdienās, savukārt otrdienās, trešdienās un piektdienās nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot uz infotālruni 8488.

 

Administratīvā pārvalde
10.07.2020.

 

  Drukāt