Turpmāk klaiņojošo dzīvnieku izķeršanu un aprūpi Ķekavas novadā nodrošinās “Dzīvnieku pansija Ulubele”

No 2019.gada 28.oktobra Ķekavas novada teritorijā klaiņojošo suņu, kaķu un citu dzīvnieku izķeršanu, noķerto dzīvnieku uzturēšanu un aprūpi dzīvnieku patversmē nodrošinās biedrība “Dzīvnieku pansija Ulubele”. 


Konstatējot mājdzīvnieka pazušanu, iedzīvotāji aicināti sazināties ar Reģionālo pašvaldības policiju (RPP), lai noskaidrotu vai gadījumā dzīvnieks nav atrasts un nodots dzīvnieku patversmei “Ulubele”. Ja policija būs fiksējusi, ka mājdzīvnieks ir atrasts un nodots patversmei, dzīvnieka īpašniekam būs jāgriežas pie RPP (Gaismas iela 19 k-9, Ķekava, Ķekavas pag., Ķekavas nov.), jo patversmē dzīvnieks tiks atdots saimniekam tikai pēc administratīvā protokola kopijas uzrādīšanas. Sazinoties ar patversmes dežurantu pa tālruni 25473333 būs iespējams vienoties par dzīvnieka saņemšanu.


Ja policija nebūs konstatējusi mājdzīvnieka atrašanos, šī informācija tiks reģistrēta, lai gadījumā, ja kāds būs ziņojis par Jūsu mājdzīvniekam līdzīgu klaiņojošu dzīvnieku to varētu nodot Jums, neiesaistot ķērājus. Informāciju par dzīvnieka pazušanu saimniekam būtu vēlams ievietot arī  Lauksaimniecības datu centra bāzē.


Novērojot klaiņojošus vai uz ceļa nobrauktus dzīvniekus, iedzīvotāji aicināti par to ziņot RPP (tel.nr.67937102 vai 8488), jo atbilstoši līgumam dzīvnieku patversme izbrauc uz izsaukumu, ja to ir saskaņojusi policija. Par katru klaiņojošo dzīvnieku izķeršanas gadījumu tiek sastādīts akts un veikta foto fiksācija. Izķertiem dzīvniekiem tiek pārbaudīts veselības stāvoklis, un tie patversmē var uzturēties līdz 14 diennaktīm. Ja šajā laikā netiek atrasts dzīvnieka saimnieks vai adoptētājs, tad dzīvnieks nonāk patversmes īpašumā. Savukārt triju dienu laikā kaķu kolonijās mītošajiem un bezsaimnieku kaķiem, kas  tiek izķerti, tiek novērtēts veselības stāvoklis, veikta kastrācija vai sterilizācija, un viņi tiek nogādāti atpakaļ savā dzīvesvietā.


Atgādinājumi saimniekiem :

  • Pēc Ķekavas novada Saistošo noteikumu Nr. 7/2013 “Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Ķekavas novadā”  8.punkta prasībām visām fiziskajām un juridiskajām personām, kuras ir dzīvnieku īpašnieki vai turētāji par dzīvnieku turēšanu Ķekavas novada administratīvajā teritorijā ir jāmaksā ikgadēja nodeva (par suni 4,27 eiro gadā, par kaķi 2,85 eiro gadā). No nodevas atbrīvoti pensionāri (par vienu dzīvnieku), suņu īpašnieki ja suns ir terapeits, asistents, pavadonis, dienesta suns un ārpus pilsētu un ciemata teritoriju dzīvojošie dzīvnieki. Samaksājot nodevu pretī tiek izsniegts žetons, kuru nepieciešams piestiprināt pie dzīvnieka kaklasiksnas. Nodeva samaksājam līdz tekošā gada 1.maijam.
     
  • Pēc MK noteikumiem Nr.491 no 21.06.2011 “Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība” noteikts, ka suņa īpašnieks (juridiskai personai – pilnvarota persona) nodrošina, lai sunim tiktu implantēta mikroshēma un tas tiktu reģistrēts datubāzē līdz sešu mēnešu vecuma sasniegšanai. Bez reģistrēšanas saimnieks aktualizē informāciju arī par dzīvnieka turēšanas vietas maiņu, nāvi, pazušanu vai atrašanu, īpašnieka maiņu (iepriekšējais nodod jaunajam īpašniekam dzīvnieku pasi). Šo informāciju var veikt izmantojot portālu www.latvija.lv vai pašvaldībā pie atbildīgā speciālista.

 

Administratīvā pārvalde
07.11.2019.

 

 

  Drukāt