Ķekavas novada pašvaldība aicina: sniedz darbu skolēniem!

Piekto vasaru pēc kārtas Ķekavas novada pašvaldība aicina uzņēmējus piedāvāt darbavietas novadā deklarētajiem skolēniem vecumā no 13 līdz 18 gadiem (ieskaitot), kas mācās Ķekavas novada vispārējās izglītības iestādēs.
 

Ķekavas novada pašvaldība arī šogad turpinās atbalstīt uzņēmumus, kuri vasaras brīvlaikā sniegs darba iespējas skolēniem. Kā ik gadu, tiks segta puse darba algas par tiem skolēniem, kuri mācās novada vispārējā izglītības iestādē un ir deklarēti (vai viens no vecākiem ir deklarēts) Ķekavas novadā.
 

Ja uzņēmēji darbavietas skolēnu nodarbinātībai vasaras brīvlaikā pieteiks arī Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA), tad pieņemot darbā jaunieti, kurš atbilst nolikuma “Kārtība, kādā tiek organizēts un finansēts skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums vasaras brīvlaikā” nosacījumiem, skolēna alga tiks segta 100% apmērā- 50% no NVA, 50% no Ķekavas novada pašvaldības budžeta. Par paveikto darbu skolēns saņems atalgojumu valstī noteiktās minimālās algas apmērā par pilnu nostrādātu darba laiku.
 

Uzņēmēji tiek aicināti iesniegt informāciju par piedāvātajām vakancēm NVA līdz 4. aprīlim, savukārt Ķekavas novada pašvaldībā līdz 15. maijam, aizpildot pieteikuma anketu šeit.


Skolēniem jau drīzumā būs pieejams saraksts ar uzņēmēju iesniegtajām vakancēm, sniedzot iespēju atrast piemērotāko vasaras darbu. Viens no iniciatīvas uzdevumiem ir sagatavot jauniešus darba tirgum. Lai pieteiktos izraudzītajai vakancei, skolēniem ir jāsagatavo savs CV un motivācijas vēstule, kas jānosūta uz e-pasta adresi darbs.vasara@kekava.lv.
 

Pašvaldības Izglītības daļas darbinieki šajā procesā ir kā starpnieki – saņemot CV un motivācijas vēstules, pieteikumi tālāk tiek nosūtīti darba devējam, kurš savukārt izvēlas skolēnus darbam vasarā.
 

Projekta mērķis ir veicināt aktīvu sadarbību starp pašvaldību un uzņēmējiem, kā arī motivēt skolēnus gūt pirmo darba pieredzi un pilnveidot savas prasmes. Šī ir jauniešu iespēja paplašināt savu redzesloku un gūt lielāku izpratni par profesiju daudzveidību, nepieciešamajām prasmēm, iemaņām un zināšanām. Tas ir arī lielisks veids, kā gūt praktisku pieredzi, tādējādi veicinot skolēnu konkurētspēju nākotnes darba tirgū.  
 

Līdz šim Ķekavas novada pašvaldības projektā par skolēnu darbu vasarā iesaistījušies vairāki veiksmīgi uzņēmēji, tostarp SIA “Cemety”, AS “Putnu fabrika Ķekava”, SIA “R.E.D. Namu serviss”, SIA “Baložu komunālā saimniecība”, veikals “Elvi” un bistro “Ņamma”. 
 

Kā informē pašvaldības izglītības daļas pārstāvji, projektā iesaistīties aicināti Latvijas Republikā reģistrēti uzņēmumi, pašvaldības  iestādes un kapitālsabiedrības, biedrības un nevalstiskās organizācijas, kuras  noslēgušas vienošanos  ar  pašvaldību  par  nodarbinātības  pasākumu  organizēšanu  un nodrošināšanu vasaras brīvlaikā atbilstoši normatīvajiem aktiem.
 

Papildu informāciju var saņemt Ķekavas nova pašvaldības Izglītības daļā, tālr. 67935824.

 

Sabiedrisko attiecību daļa

23.03.2018.

 

 

  Drukāt