20.-22. jūnijā Ķekavas novada svētki

No 20. līdz 22. jūnijam Ķekavas novadā norisināsies novada svētki ar daudzveidīgu koncertu un aktivitāšu programmu gan uz Ķekavas Ābeļdārza skatuves, gan Daugmales pilskalnā.

Ķekavas novada svētki 2024 pie apmeklētājiem ieradīsies ar bagātīgu pasākumu programmu trīs dienu garumā. Novada iedzīvotājus un viesus priecēs mūzikas un deju koncerti, sporta aktivitātes, atrakcijas un brīvdabas kino, darbosies ēdināšanas zona, svētku tirgus un informācijas telts (iedzīvotājiem un visiem tā būs pieejama 22. jūnijā plkst. 11.00-19.00, lai saņemtu informāciju par novada svētku norisi, iespēju piedalīties tūrisma spēlē, kā arī uzzināt plašāk par pasākumiem un tūrisma piedāvājumu novadā).

Pirmā pasākuma diena tiks veltīta jauniešiem. No plkst. 15.00 līdz 18.00 Ķekavas parkā aiz Jaunu ideju centra norisināsies festivāls “GreenUp&Chill”, kura laikā jauniešiem būs iespēja apmeklēt daudzveidīgas aktivitātes. Plkst. 15.00 festivāla atklāšana ar uzstāšanos no repa improvizācijas teātra “Brīvrunu projekts”.

No plkst. 15.00 līdz 18.00:

 • Skimborda baseins, kur izmēģināt un iemācīties savas prasmes skimbordā (inventārs tiks nodrošināts, bet līdzi jāņem peldkostīms un dvielis!)
 • Rokassprādžu darbnīca-izgatavo savu īpašo aproci (organizē bērnu un jauniešu pēcpusdienas centrs “Baltais ērglis”);
 • Sietspiedes darbnīca- nāc ar savu apģērbu un mēs to apdrukāsim;
 • “Chill” telts, kur relaksēties pufos un izbaudīt mierīgu atmosfēru;
 • Suņu spēļmantu meistarklase- uztaisi no otrreiz lietojama tekstila mīļmantu savam četrkājainajam draugam (organizē biedrība “Jaunie apvāršņi”);
 • Jaunieši un jautājumi par tehnoloģijām – izsaki savu viedokli un piedalies aktivitātēs (organizē biedrība “Jauniešu acīm”);
 • Lielformāta spēļu zona- Cornhole, cirks un daudzas citas sportiskas aktivitātes;
 • Hennas zīmējumi- iespēja tikt pie sava hennas “tetovējuma”;
 • Deju laboratorija- deju nodarbības meistarklase, kur ikviens aicināts piedalīties vai nākt skatīties.
 • Starptautiskā projekta “YouthZero2Hero” ārvalstu pārstāvju telts – iespēja iepazīties ar citu valstu pieredzi jaunatnes iesaistīšanā un aktivitātēs par zaļo domāšanu un ilgtspēju.

No plkst. 15.30 līdz 17.00:

 • Starptautiskā projekta “YouthZero2Hero” debates par zaļo domāšanu, ilgtspēju, risinājumiem un iespējām ikdienas dzīvē (starptautisks pasākums, darba valoda – angļu; pēc individuāla pieprasījuma var tikt nodrošināts tulkojums latviešu valodā).

Debates vadīs biologs un žurnālists Māris Olte, piedalīsies Ķekavas domes priekšsēdētājs Juris Žilko, starptautiskā projekta “YouthZero2hero” delegācijas pārstāvji no 7 valstīm, jomas eksperts no biedrības “Zaļā brīvība” un jaunieši no Ķekavas novada.

Vakara izskaņā – uz ābeļdārza skatuves plkst. 20.00 uzstāsies mūziķis Denijs Grieze, bet plkst. 21.00 – grupa “Pirmais kurss”.

Pirmās dienas noslēgumā ikviens aicināts plkst. 22.00 Ķekavas ābeļdārzā uz brīvdabas kino – uz lielā ekrāna režisora Jāņa Streiča 1981.gadā Rīgas Kinostudijā uzņemtā komēdijas un drāmas žanra filma “Limuzīns Jāņu nakts krāsā”.

Otrā svētku diena, 21.jūnijs, paies uz ābeļdārza skatuves.

Plkst. 18.00 tiks godināti novada uzņēmēji Ķekavas novada Uzņēmēju gada balvas apbalvošanas pasākumā, savukārt jau plkst. 19.00 ar krāšņu koncertprogrammu ikviens tiek gaidīts uz Ķekavas novada kultūras centru tautas deju lielkoncertu “Šķērsu dienu saule teka”, kurā uzstāsies jauniešu deju kolektīvi – “Šeku reku” un “Katlakalns”, tautas deju ansamblis “Zīle”, vidējās paaudzes deju kolektīvi – “Zīle”, “Baloži”, “Trejdeviņi”, “Degsme”, “Savieši”, kā arī senioru deju kolektīvi – “Degļi” un “Sidrabaine”. Savukārt no plkst. 21.00 līdz 2.00 ar grupas “Astro’n’out” koncertu un DJ ZANE STOCKA Ķekavas ābeļdārzā norisināsies AS “ĶEKAVA FOODS” rīkotais Vistiņfests.

Ar aktivitātēm un pasākumiem piepildīta būs sestdiena – 22. jūnijs.

Plkst. 3.30 no rīta Daugmales pilskalnā, grupa “Tautumeitas” un tehnoloģiju uzņēmums “Tet” aicina kopīgi sagaidīt saulgriežu sauli īpašā rītausmas koncertrituālā. Koncertrituālam tapusi arī īpaša skatuve, kas atradīsies Daugmales pilskalna sirdī un tās scenogrāfisko risinājumu veidojis starptautiski godalgotais latviešu mākslinieks un dizaineris Artūrs Analts. “Tautumeitas” savā mūzikā izmanto latviešu tautasdziesmu melodijas un tekstus, veido spēcīgas harmonijas un sakausē tās ar mūsdienīgiem skaņu celiņiem, veidojot maģisku un spēcīgu jaunu latvisko skanējumu. Grupa ir radoša arī ar savu vizuālo tēlu – viņu tērpi un kroņi atspoguļo to, cik tuvs ir “tradicionālais” un “futūristiskais”. Viņu izskats ir kosmisks, tomēr reizē arī autentisks, spēcīgs un sievišķīgs. Ieeja no plkst. 3.00.

Biļetes uz koncertu pieejamas visās Biļešu Paradīzes kasēs un internetā – https://bit.ly/tm-saulgriezu-rituals

Daugmales pilskalna tuvumā tiks nodrošināta transportlīdzekļu stāvvieta. Ņemot vērā, ka šis ir brīvdabas koncerts, aicinām parūpēties par sevi un paņemt līdzi sēžamos, sedziņas, pledus u.c.

No plkst. 11.00 līdz 19.00 Ķekavā, Skolas ielā, notiks svētku tirgus ar amatnieku darinājumiem un dažādiem gardumiem. Kopumā novada svētkos piedalīsies ap 85 amatnieki un 20 ēdināšanas uzņēmumi.

No plkst. 11.00 līdz 14.00  Ķekavas sporta laukumā, Skolas ielā ikviens gaidīts uz aktivitātēm gan bērniem, gan pieaugušajiem. Iedzīvotājiem būs pieejamas astoņas aktivitātes, kurās tiesneši novērtēs ātrumu, līdzsvaru, precizitāti, atjautību un izdomu. Izpildot visas aktivitātes varēs saņemt zīmogus kartiņā. Sakrājot kartiņā 8 zīmogus, katrs dalībnieks nopelna mazu pārsteiguma balvu. Paralēli aktivitātēm būs pieejamas lielās spēles, kā, piemēram, cirks, riču raču un twisters, kurās sacensties ar saviem draugiem, radiem vai kaimiņiem.

Plkst. 14.00 uz ābeļdārza skatuves izskanēs koncerts jaunākajiem svētku apmeklētājiem – muzikāls uzvedums “Ķepaiņiem pa pēdām”. Kopā ar īpašo viesi – aktrisi Vitu Baļčunaiti – dosimies ķepaiņiem pa pēdām, lai noskaidrotu, kas tad ir Čeiza, Rabla, Everestas un viņu draudzenīšu Sanijas un Sāras talanti.

Svētku vakara programma turpināsies uz skatuves Ķekavas ābeļdarzā, kur plkst. 18.00 koncertu sniegs mākslinieki no Lietuvas – tautas deju grupa “Gynėvė”, savukārt, jau plkst. 19.00 uzstāsiet tautai iemīļoti mūzikas mākslinieki koncertuzvedumā “Par vasaru, puķēm un mīlestību” – Dainis Skutelis, Mārtiņš Kanters, Ieva Sutugova, Kristīne Zaharova, trio “Oranžās”, dejotāji Ievas Kemleres vadībā un muzikālā grupa Jura Kristona vadībā. Plkst. 21.00 uz skatuves sagaidīsim aktieri Gintu Grāveli uz Līgo sadziedāšanos.

Ķekavas novada svētki tradicionāli noslēgsies ar zaļumballi, kurā no plkst. 23.00 līdz 4.00 par labu mūziku gādās “Ginger Band”.

Ķekavas novada svētkus 2023 organizē Ķekavas novada pašvaldība sadarbībā ar Vistiņfesta rīkotājiem – “ĶEKAVA FOODS” un grupu “Tautumeitas”. Informācija par svētku programmu un norisi tiks aktualizēta un publicēta interneta vietnē www.kekava.lv.

Uz tikšanos svētkos!

Sabiedrības informēšanas un mārketinga nodaļa

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

6 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

8 notikumi,

Vasarssvētku meistarklase

7 notikumi,

5 notikumi,

-

PAVASARA TIRGUS BALOŽOS

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

4 notikumi,

4 notikumi,

3 notikumi,

5 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

4 notikumi,

4 notikumi,