Šodien sākas Ķekavas novada līdzdalības budžeta projektu ideju konkurss

Lai veicinātu apkaimju attīstību Ķekavas novadā, pašvaldība pirmo gadu izsludinājusi Ķekavas novada līdzdalības budžeta projektu ideju konkursu. Iedzīvotāji aicināti no 29. marta līdz 28. maijam iesniegt savus projektu pieteikumus pašvaldībā.

Ķekavas novada pašvaldība ar šo gadu uzsāk sabiedrības līdzdalības budžetēšanu, īstenojot iedzīvotāju idejas novada infrastruktūras attīstībai. Konkursa mērķis ir veicināt iedzīvotāju iniciatīvu, iesaisti un līdzdalību piešķirtā finansējuma izlietošanā. Sabiedrības līdzdalības kopējo budžetu šogad veido 170 000 eiro.

“Iedzīvotāji vislabāk pazīst savu apkaimi. Tie, kuri izvēlējušies Ķekavas novadu par savu mājvietu, spēj novērtēt gan tā sniegtās priekšrocības, gan izaugsmes potenciālu. Šī reiz ir iespēja iedzīvināt sabiedrības vīziju novada attīstībai, kļūstot par idejas pieteicēju vai sava kaimiņa iesniegtās idejas atbalstītāju. Galu galā – viss sākas ar ideju,” saka Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko.

Konkursā var piedalīties Ķekavas novadā deklarēta fiziska persona vai persona, kurai pieder īpašums Ķekavas novadā un kura ir sasniegusi 16 gadu vecumu, kā arī Ķekavas novadā reģistrēta biedrība vai nodibinājums. Konkursa pieteikumi tiks pieņemti no 29. marta līdz 28. maijam.

Lai palīdzētu sagatavot kvalitatīvus, konkursa mērķiem un noteikumiem atbilstošus pieteikumus, iedzīvotājiem ir iespēja konsultēties ar pašvaldības speciālisti Ivetu Zālīti (tālr. 29150072, iveta.zalite@kekava.lv). Tāpat tiks organizēts vebinārs par konkursa norisi. Par šo un citiem projektu ideju izstrādi atbalstošiem pasākumiem tiks paziņots atsevišķi.

Pieteikumu atbilstību kritērijiem izvērtēs konkursa vērtēšanas komisija, pieņemot lēmumu divu kalendāro mēnešu laikā pēc projekta iesniegšanas termiņa beigām. Kā norāda Ķekavas novada pašvaldības Attīstības un būvniecības pārvaldes vadītāja Kristīne Danovska, nozīmīga loma būs spējai par savu ideju pārliecināt arī citus novadniekus. “Komisija izvērtēs konkursam pieteikto projektu atbilstību noteiktām prasībām, bet īstie vērtētāji un budžeta līdzekļu sadalītāji ir iedzīvotāji,” uzsver K.Danovska, aicinot pārdomāt ideju pieteikumus.

Kritērijiem atbilstošās idejas tiks ierindotas trīs balsošanas grupās – pilsēta, teritorija ar vairāk nekā 500 iedzīvotājiem un teritorija ar mazāk nekā 500 iedzīvotājiem – un nodotas iedzīvotāju balsojumam.

Piedalīties balsošanā varēs persona, kura sasniegusi 16 gadu vecumu un ir deklarēta Ķekavas novadā. Nobalsot varēs elektroniski balsošanas vietnē Lemejs.lv vai klātienē klientu apkalpošanas centrā Ķekavā, Gaismas ielā 19 k-9 – 1, Baložos, Uzvaras prospektā 1a un Baldonē, Rīgas ielā 97 vai.

Katram balsstiesīgajam novada iedzīvotājam būs trīs balsis – pa vienai katrā balsošanas grupā. Balsojums būs ieskaitīts, tikai nododot visas trīs balsis. Balsošana notiks augustā. Pašvaldība īstenos tās idejas, kas saņems lielāko iedzīvotāju balsu skaitu atvēlētā budžeta ietvaros.

Visi konkursa paziņojumi tiks publicēti pašvaldības interneta vietnē www.kekava.lv, Ķekavas novada sociālo tīklu profilos, kā arī pašvaldības informatīvajā izdevumā “Ķekavas novads”. Līdzdalības budžeta projektu ideju konkursa nolikums un cita saistītā informācija vienkopus atrodama www.kekava.lv/lidzbudzetesana.

Administratīvā pārvalde

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

6 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Uldis Krauze- GLEZNAS

7 notikumi,

7 notikumi,

-

Grāmatu tārpiņa tikšanās

6 notikumi,

9 notikumi,

-

PASAKU SARGI

11 notikumi,

Ziemassvētkus gaidot

6 notikumi,

6 notikumi,

6 notikumi,

7 notikumi,

BRĪNUMIŅŠ

Vietām gaidāms stiprs lietus

7 notikumi,

10 notikumi,

Kad Ziemassvētku miers…

5 notikumi,

6 notikumi,

5 notikumi,

-

Ziemassvētku darbnīca bērniem

5 notikumi,

SALŪTS. KŪKA. LĪGOOO!!!

9 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

4 notikumi,

-

Koncerts SVĒTKIEM VIJOTIES

5 notikumi,

Pasaku balle