Šķiro atkritumus ērti un viegli, samazinot atkritumu apsaimniekošanas rēķinu!

Lai samazinātu ikmēneša rēķinu apmēru un rūpētos par apkārtējo vidi, vides pakalpojumu uzņēmums “CleanR” un Ķekavas novada pašvaldība aicina Baložu pilsētas, Ķekavas pilsētas, Ķekavas pagasta un Daugmales pagasta iedzīvotājus “neizmest naudu” un šķirot atkritumus.

Atkritumu šķirošana ne tikai būtiski samazinās nešķiroto sadzīves atkritumu apjomu un var radīt iespēju atkritumus izvest retāk vai esošo lielo konteineru nomainīt pret mazāku, bet arī radīs iespēju ietaupīt, jo sašķirota vieglā iepakojuma izvešana ir bezmaksas, savukārt BIO atkritumu izvešanas tarifs no 15. oktobra būs par 20% mazāks nekā tas ir sadzīves atkritumiem.

Šķirot ir viegli — dari to pareizi un ietaupi!

Šī gada janvārī noslēdzās unikāls CleanR īstenots eksperiments, kurā tika pāršķiroti sadzīves atkritumu konteineri kādam sešu dzīvokļu namam. Eksperimenta rezultāti atklāja, ka šīs mājas iedzīvotāji gadā, nešķirojot atkritumus, faktiski tiešā veidā izmet sadzīves atkritumu konteinerā ap 720 eiro, savukārt 30 dzīvokļu mājai tie būtu jau 3600 eiro gadā. Šāda situācija rodas, jo apmēram puse no lietām, kas nonāk sadzīves atkritumu konteinerā, patiesībā būtu šķirojamas un apsaimniekojamas bez maksas vai par zemāku maksu.

Iedzīvotājiem vērts paturēt prātā, ka pareizi sašķirots vieglais iepakojums — papīrs, plastmasa un metāls, kā arī stikla iepakojums — stikla pudeles un burkas, tiek izvests bez maksas, iedzīvotājam paliek tikai nelielas izmaksas par konteinera nomu.

Savukārt, bioloģisko atkritumu izvešanas maksa no 15. oktobra Ķekavas novadā būs par 20% mazāka nekā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

Tikai nedaudz pamainot savus ikdienas paradumus un sākot šķirot atkritumus, ikviens var ietaupīt vairāk nekā 30% no izmaksām par atkritumu apsaimniekošanu.

 

Konteinera nomas izmaksas

Konteinera tips/tilpums Konteinera mēneša nomas maksa EUR ar PVN
0.24 m3 (BIO/MIX/Stikls) 0.85
0.66 m3 (BIO/Stikls) 3.09
1.1 m3 (MIX) 3.57

 

Tarifs bioloģiski noārdāmiem atkritumiem

Maksa par atkritumu apsaimniekošanu līdz 15.10.2022 Maksa par atkritumu apsaimniekošanu no 15.10.2022
EUR 24,82* par 1m3 apsaimniekošanu EUR 19,32* par 1m3 apsaimniekošanu

*Cenas ir saistošas Ķekavas novada iedzīvotājiem Baložu pilsētā, Ķekavas pilsētā, Ķekavas pagastā un Daugmales pagastā, kur atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus nodrošina SIA CleanR.
** Visas cenas ir norādītas ar pievienotās vērtības nodokli (PVN).
 

Kā pareizi šķirot?

Šķirotus atkritumus ir svarīgi izmest atbilstošā konteinerā, kas uzstādīts pie mājas.

Brūnais konteiners ir paredzēts bioloģiski noārdāmiem atkritumiem – sausām pārtikas paliekām (serdēm, mizām, sacietējušiem miltu izstrādājumiem, kafijas biezumiem un līdzīgiem produktiem), kā arī dārza atkritumiem (nopļautai zālei, sabirušām lapām, novītušiem dārza augiem, sabirušiem āboliem un līdzīgiem zaļajiem atkritumiem). Maksa par BIO

atkritumu izvešanu ar 2022. gada 15. oktobri Ķekavā būs par 20% mazāka nekā tā ir par sadzīves atkritumu izvešanu. Atgādinām, ka BIO atkritumus konteinerā nedrīkst mest plastmasas maisos.

Zaļais konteiners ir paredzēts stikla iepakojumam – stikla pudelēm un burkām. Tas nav paredzēts cita veida stikla izmešanai. Atgādinām, ka zaļajā stikla iepakojuma konteinerā nedrīkst izmest stiklu maisos. Pareizi sašķirota stikla iepakojuma izvešana ir bez maksas. Ķekavas novada iedzīvotājiem jānodrošina vien maksājums par konteinera nomu.

Dzeltenais konteiners ir paredzēts papīra, plastmasas un metāla iepakojumam   –  kartonam, plastmasas pudelēm un trauciņiem, vāciņiem, skārdenēm, tetrapakām un līdzīgam iepakojumam. Atgādinām, ka šķirošanas konteineros nedrīkst mest taukainu iepakojumu un iepakojumu ar pārtikas paliekam. Svarīgi – dzeltenajā konteinerā nedrīkst  mest iepakojumu aizsietos maisos!

Lai uzzinātu vairāk par to, kā šķirot pareizi, aicinām apmeklēt CleanR mājaslapu, kur atrodamas atbildes uz neskaidriem jautājumiem par šķirošanu un ir iespēja uzdot arī savu jautājumu. Noskaidro, ko drīkst mest stikla, iepakojuma un BIO konteinerā un izvēlies sev piemērotāko tilpuma konteineri.

Iesakām izpētīt arī elektroniski pieejamo bukletu “Viegli šķirot pareizi!”, kuru vari apskatīt mājaslapā www.cleanr.lv

Kā uzstādīt šķirotu atkritumu konteineru savā pagalmā?

Lai atkritumus varētu izvest atsevišķi, pie mājas ir jābūt dalīti vākto jeb šķiroto atkritumu konteineriem.

Pie mājām ir iespējams uzstādīt trīs veida konteinerus šķirotiem atkritumiem:

  • Dzelteno konteineru iepakojumam (papīrs, plastmasa, metāls);
  • Zaļo konteineru stikla iepakojumam (stikla pudeles un burkas);
  • Brūno konteineru BIO atkritumiem (pārtikas paliekām un dārza atkritumiem)

Konteinera uzstādīšana ir jāpiesaka.

Svarīgi atcerēties, ka tikai līgumslēdzējs var pieteikt šķiroto atkritumu konteinera uzstādīšanu pašapkalpošanās portālā mans.cleanr.lv. Portālā iespējams arī iegādāties visu nepieciešamo ērtākai atkritumu šķirošanai mājās, kā arī var viegli un ērti pārvaldīt līgumus, rēķinus un sekot līdzi pakalpojuma izpildes vēsturei.

Daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem par konteineru uzstādīšanu aicinām vērsties pie sava namu apsaimniekotāja. Tieši mājas apsaimniekotājs ir noslēdzis līgumu ar SIA “CleanR” un var pieteikt konteineru uzstādīšanu.

Alternatīva tiem, kuriem sava šķirošanas konteinera vēl nav

Kamēr pie mājas šķirošanas konteineru vēl nav, iedzīvotāji ir aicināti sašķirotos atkritumus nodot tuvākajos šķirošanas punktos un laukumos. Sev tuvāko šķirošanas punktu vai laukumu var atrast mājaslapā www.skiroviegli.lv un CleanR mājaslapas sadaļā “Tev tuvākais punkts” šķirošanas kartē https://cleanr.lv/punkti/.

Vērts paturēt prātā, dalīti vākto atkritumu laukumā var nodot arī tekstilu un citus šķirotus atkritumus.

CleanR šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Gurnicas, (Ķekavas pagasts, Ķekavas novads, LV-2123) , Ķekavas novada iedzīvotāji  var nodot:

– sadzīvē radušos bīstamos atkritumus (baterijas, akumulatorus, eļļas un eļļas filtrus, apgaismes iekārtas un spuldzes, krāsu un laku atkritumus);

– nolietoto elektrotehniku;

– koksni un koka iepakojumu;

– papīru, kartonu un tā iepakojumu;

– plastmasas atkritumus un izlietoto plastmasas iepakojumu;

– stikla iepakojumu;

– metālu un izlietoto metāla iepakojumu;

– apģērbu, mājas tekstilu un apavus;

– lielgabarīta atkritumus (līdz 150 kg gadā no mājsaimniecības).

Laukuma darba laiks:

otrdiena 9.00—13.00

trešdiena 15.00—19.00

ceturtdiena 9.00—13:00

piektdiena 13.00—17.00

sestdiena 11.00—15.00

svētdienā, pirmdienā – slēgts.

CleanR atgādina, ka laukumā stingri aizliegts izmest sadzīves atkritumus un būvgružus.

Lai mājās šķirošana būtu ērta un sašķirotos materiālus būtu parocīgi nogādāt līdz dalīti vākto atkritumu laukumam, CleanR saviem klientiem Ķekavā par 8,71 EUR (PVN iekļauts cenā) piedāvā iegādāties šķirošanas somu komplektu.

Somu komplektu iespējams saņemt ar piegādi uz tuvāko “Omniva” pakomātu. Maksa par piegādi ir 3 EUR (PVN iekļauts cenā).

 

25.10.2022.

Papildu informācija:

Zane Auziņa

SIA “Clean R” sabiedrisko attiecību vadītāja

28304214

 

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

3 notikumi,

ATBALSS

ATBALSS

3 notikumi,

6 notikumi,

Marmadjūks

-

DZIESMAS PŪDERCUKURĀ

3 notikumi,

4 notikumi,

Mātes piens

6 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

Krāsainā pasaule

5 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

Zilās asinis

Zilās asinis

7 notikumi,

-

Marmadjūks

4 notikumi,

6 notikumi,

Stāstīšu Jokus

5 notikumi,

5 notikumi,

4 notikumi,

5 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

-

Stand-up “Stāstīšu jokus”

4 notikumi,

PIDŽAMA SEŠIEM

3 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

-

Ķiparu piparu rīta stunda

4 notikumi,

4 notikumi,

-

SADZIEDAM

4 notikumi,

Vāram ziepes

3 notikumi,