Piesaki mājokli – atbalsti Ukrainas civiliedzīvotājus!

Kopš karadarbības sākuma Ukrainā Ķekavas novada pašvaldība ir aktīvi atbalstījusi Ukrainas civiliedzīvotājus, kuri ieradušies un reģistrējušies Ķekavas novadā. Atbalsts  izmitināšanai, ēdināšanai, darbā iekārtošanai ir tikai daļējs atbalsta klāsts, tomēr tieši Ķekavas novada iedzīvotāji ir vislielākais atbalsta potenciāls cilvēkiem, kuri bēg no kara.

Ķekavas novadā nav lielās viesnīcas un viesu mājas, kur būtu iespējams centralizēti nodrošināt uzturēšanos visiem tiem, kuriem nepieciešama dzīvesvieta, tāpēc praktiski visi Ukrainas bēgļi šobrīd tiek izmitināti novada mājsaimniecībās. Mēs lepojamies ar mūsu novada cilvēkiem par gatavību atvērt savu māju durvis šiem cilvēkiem.

Šobrīd Ķekavas novadā ir reģistrēti vairāk nekā 500 Ukrainas civiliedzīvotāju, bet šis skaitlis ik dienu palielinās. Ir radusies situācija, kad ļoti trūkst bēgļu izvietošanas vietas.

Ķekavas novada pašvaldība ir pielāgojusi nelielu telpu daļu bijušajā sociālās rehabilitācijas ēkā Baldonē, tajā varēsim izvietot līdz 26 cilvēkiem, bet ar to ir daudz par maz.

Lai arī turpmāk būtu iespējams nodrošināt palīdzības sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem Ķekavas novada teritorijā, aicinām pieteikt sev piederošos mājokļus, istabas, pielāgotas telpas bēgļu izmitināšanai, aizpildot ANKETU.

Tiem, kas bez maksas izmitina bēgļus sev piederošos mājokļos, ir iespējams pieteikties valsts atlīdzībai par sniegto palīdzību.

Kad Ukrainas civiliedzīvotāji izmitināti mājoklī, tā īpašnieks 14 dienu laikā kopš izmitināšanas sākuma var pieteikties valsts noteiktās atlīdzības saņemšanai par periodu līdz 120 dienām.

Pašlaik ir noteikti divi veidi, kā saņemt atlīdzību par Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu:

  1. Gan fiziskas, gan juridiskas personas var pietiekties atlīdzībai 100 eiro par pirmo izmitināto personu, 50 eiro par katru nākamo, bet ne vairāk kā 300 eiro par vienu mājokli mēnesī uz periodu līdz 120 dienām. Šo atlīdzību neapliek ar nodokļiem.
  2. Privātpersonas var pieteikties arī īres līguma slēgšanai jeb tā saucamajam trīspusējam īres līgumam. Līguma summa nedrīkst pārsniegt 300 eiro mēnesī par mājokli, iekļaujot gan īri, gan komunālos maksājumus. Šo summu apliek ar nodokļiem.

Lai pieteiktos atlīdzības saņemšanai vai īres līguma slēgšanai, jāiesniedz pieteikums Ķekavas novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā.

Ceram uz Jūsu atsaucību !

Administratīvā pārvalde

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

3 notikumi,

Ķekavas novadpētniecības muzejā būs apskatāma izstāde “Mana kāzu kleita”

Saule mani mīl

3 notikumi,

-

Ķiparu piparu rīta stunda

3 notikumi,

3 notikumi,

2 notikumi,

3 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

2 notikumi,

3 notikumi,

2 notikumi,

3 notikumi,