Notikusi Rīgas metropoles pašvaldību un Ukrainas pilsētu sanāksme

2022. gada 26. maijā Zoom platformā tikās Rīgas plānošanas reģions, Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienības “Rīgas Metropole” pašvaldības, Ukrainas mazo pilsētu asociācija un Ukrainas pilsētu pašvaldības, lai pārrunātu iespējamo sadarbību.

Sanāksmē ar uzrunām uzstājās Ukrainas mazo pilsētu asociācijas priekšsēdētājs Pāvels Kozirevs, Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns un Ukrainas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Oleksandrs Miščenko.

Savā uzrunā Oleksandrs Miščenko uzsvēra, ka svarīgu vietu ieņem sadarbība starp pašvaldībām un minēja, ka Ķekavas novada pašvaldības atbalsts pilsētiņai Vorzeļa Ukrainā būtu labs piemērs citām pašvaldībām sadarbības jomā.

Sanāksmē tika pārrunātas problēmas, kas radušās Ukrainas mazajās pilsētās saistībā ar karastāvokli. Par savu pieredzi kara apstākļos stāstīja Novgorodas-Volinas pilsētas domes priekšsēdētājs Mikola Borovets, Čotkovas pilsētas domes priekšsēdētājs Volodimirs Šmatko, Voznesenskas pilsētas domes priekšsēdētājs Jevgeņijs Veļčko un Slobožanskas teritorijas padomes priekšsēdētājs Ivans Kaminskis.

No Latvijas puses pašvaldības pieredzē gan Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšanā, gan iespējamajā un esošajā partnerībā ar Ukrainas pilsētām dalījās Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis un Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko.

Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko stāstīja par līdzšinējo atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, par paveiktajiem darbiem Ukrainas atbalstam un jomām, kurām tiks pievērsta uzmanība sadarbībā ar Vorzeļas pilsētiņu Ukrainā.

Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas Viedo risinājumu attīstības direktore Kristina Pastuščenko aicināja uz jaunām sadarbībām Latvijas un Ukrainas pašvaldības un uzsvēra, ka savstarpēja sadarbība un atbalsts Ukrainas pilsētām šobrīd būtu liels atbalsts.

Sanāksmes noslēgumā starp Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienību “Rīgas Metropole” un Novgorodas-Voļinskas pilsētas domi, Voznesenskas pilsētas domi un Trosjanecas pilsētas domi notika svinīga sadarbības līguma parakstīšana.  Visas minētās Ukrainas pilsētas smagi cietušas Krievijas armijas uzbrukumos.

 

Administratīvā pārvalde

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

3 notikumi,

ATBALSS

ATBALSS

3 notikumi,

6 notikumi,

Marmadjūks

-

DZIESMAS PŪDERCUKURĀ

3 notikumi,

4 notikumi,

Mātes piens

6 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

Krāsainā pasaule

5 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

Zilās asinis

Zilās asinis

7 notikumi,

-

Marmadjūks

4 notikumi,

6 notikumi,

Stāstīšu Jokus

5 notikumi,

5 notikumi,

4 notikumi,

5 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

-

Stand-up “Stāstīšu jokus”

4 notikumi,

PIDŽAMA SEŠIEM

3 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

-

Ķiparu piparu rīta stunda

4 notikumi,

4 notikumi,

-

SADZIEDAM

4 notikumi,

Vāram ziepes

3 notikumi,