Ķekavā atklās vides izstādi “Ar vienu vilcienu rītdienā” un noritēs tikšanās ar iedzīvotājiem par “Rail Baltica” projekta īstenošanu Latvijā

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits un Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko piektdien, 19. augustā plkst. 14:00, atklās ceļojošo vides izstādi “Ar vienu vilcienu rītdienā” un tiksies ar iedzīvotājiem Ķekavā.

Ķekavas novada iedzīvotāji aicināti uz tikšanos ar satiksmes ministru un “Rail Baltica” projekta ieviesējiem Latvijā – “RB Rail AS” un SIA “Eiropas Dzelzceļa līnijas” pārstāvjiem – par jaunās dzelzceļa līnijas projektēšanas gaitu, nākamajā gadā plānoto pamattrases būvniecību ārpus Rīgas, kā arī novadā plānotām reģionālām dzelzceļa stacijām un citiem interesējošiem tematiem.

Iedzīvotāji jautājumus var iesūtīt arī iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi: info@railbaltica.org

Izstādes atklāšana un tai sekojošā tikšanas ar iedzīvotājiem plānota no plkst. 14.00 līdz plkst.15.00 Ābeļdārzā, Skolas ielā 1, Ķekavā.

Informācija par izstādi:

Izstāde “Ar vienu vilcienu rītdienā” radīta ar mērķi plašāk iepazīstināt iedzīvotājus ar topošo Rail Baltica dzelzceļa līniju – staciju atrašanās vietām, ātrvilciena izskatu un to, cik ātri ar jaunajiem vilcieniem varēs pārvietoties ikdienas braucienos pa Latviju vai ceļojot uz Eiropu.

Ķekavā izstāde būs aplūkojama līdz 4. septembrim. Pēc pieturvietas Ķekavā izstāde ceļos uz Baldoni, kā arī citām novadu pašvaldībām, ko šķērsos topošā Eiropas sliežu platuma dzelzceļa līnija. Izstādes ceļojums pa novadu pašvaldībām Latvijā turpināsies līdz oktobra beigām. Noslēgumā izstāde tiks nodota Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejam, turpmākai ekspozīcijai muzeja āra teritorijā.

Izstāde tapusi ar Eiropas Savienības Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta atbalstu un sadarbībā ar novadu pašvaldībām.

Satiksmes ministrijas

Komunikācijas nodaļa

15.08.2022.