Domes priekšsēdētājs piedalās forumā Azerbaidžānā

No 5. līdz 6. oktobrim Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko kopā ar Latvijas delegāciju apmeklēja Nacionālo Urbāno forumu (NUFA) Agdamā, Azerbaidžānā.

Forumā Latviju pārstāvēja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, Preiļu novada domes priekšsēdētājs Ārijs Vucāns, Latvijas pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis, Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis un Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. Izmaksas, kas saistītas ar dalību forumā – ceļa izdevumus un uzturēšanos, sedza Azerbaidžānas Republikas Valsts pilsētplānošanas un arhitektūras komiteja.

Forums tika veltīts karadarbības skarto teritoriju atjaunošanas jautājumiem. Klātesošie foruma dalībnieki tika iepazīstināti ar inovatīviem pilsētu atjaunošanas veidiem un iespējām, izmantojot videi draudzīgas tehnoloģijas.

Forumā tika pārrunāts zaļās enerģijas koncepts, tika runāts kā plānot kultūras pilsētu atjaunošanu un saglabāt kultūrvēsturisko mantojumu. Tāpat tika apspriesta arī gudra saimniekošana un inovāciju ieviešana.

NUFA forumā tika atspoguļota būtiskā sadarbība valsts, pašvaldības, privātā sektora un NVO pilsētas zaļā kursa ieturēšanā un īstenošanā.

Izmantojot situāciju, Domes priekšsēdētājs tikās ar Ķekavas sadraudzības pilsētas Azerbaidžānā – Nizami pašvaldības mēru Vugar Gulijev un pārrunāja nākotnes sadarbības iespējas kultūras, izglītības, sporta, pašvaldības un uzņēmējdarbības jomā.

Ķekavas novada pašvaldībai ar Nizami pašvaldību Azerbaidžānā ir jau ilggadēja sadraudzība. 2011. gadā Nizami delegācija piedalījās starptautiskajā festivālā “VIA Ķekava”, savukārt 2015. gadā Nizami pašvaldības pārstāvji viesojās Ķekavas sākumskolā un tikšanās laikā ar pašvaldības pārstāvjiem tika pārrunātas ciešākas sadarbības iespējas.

Administratīvā pārvalde

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

6 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Uldis Krauze- GLEZNAS

7 notikumi,

7 notikumi,

-

Grāmatu tārpiņa tikšanās

6 notikumi,

9 notikumi,

-

PASAKU SARGI

11 notikumi,

Ziemassvētkus gaidot

6 notikumi,

6 notikumi,

6 notikumi,

7 notikumi,

BRĪNUMIŅŠ

Vietām gaidāms stiprs lietus

7 notikumi,

8 notikumi,

Kad Ziemassvētku miers…

-

EGLES IEDEGŠANA BALOŽOS

5 notikumi,

6 notikumi,

5 notikumi,

SALŪTS. KŪKA. LĪGOOO!!!

8 notikumi,

3 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

4 notikumi,

-

Koncerts SVĒTKIEM VIJOTIES

5 notikumi,

Pasaku balle