Baldones pensionāru biedrība aicina: “Esam un būsim aktīvi un darīsim kopīgi!”

Vai Jūs zināt, kad cilvēks kļūst vecs? Kad viņu pamet drosme visu sākt no sākuma (…) Pasaule balstās uz drosmes, sākt visu no sākuma. Un ticības, ka tas tiešām ir sākums.(Zigmunds Skujiņš. Kailums). Ar šiem viedajiem vārdiem vēršamies pie visiem, visiem baldoniešiem. Tikai mēs paši varam darīt sev pieejamāku vidi, tikai paši varam noteikt kā turpmāk saimniekosim, taču lai tas tā notiktu, mums jākļūst aktīvākiem, prasīgākiem – kā pret sevi, tā pret novada vadību.

Biedrības “Partnerība Daugavkrasts” organizētajā divu dienu pieredzes apmaiņas braucienā uz Kurzemi, Baldones novada pensionāru biedrība “Sābri” apmeklēja vairākas interesantas vietas un guva pieredzi no kurzemniekiem.

Neskatoties uz zemo atsaucību, brauciens notika un, kā norāda biedrības “Sābri” vārdā A. Leitāne, tad bijis ļoti izzinošs un vērtīgs. Brauciena laikā apmeklēta Kuldīgas pirmā kopstrādes kopiena “METRO CoWorking”, kurā darbojas aktīvie pilsētas iedzīvotāji, kas prot saimniekot gūstot peļņu.

Apmeklēta arī Aizpute, kur biedrība viesojās kopienā “Graustu miljonāri”. Kopienā apvienojušies Aizputes iedzīvotāji, kas meklē risinājumus par nelieliem līdzekļiem saglabāt un attīstīt pilsētas vēsturisko centru.

Aizputē apmeklēta arī “Ideju māja”, kurā jaunieši var saturīgi pavadīt brīvo laiku. “Ideju mājas” veidošanā veiksmīgi darbojas sadarbības projekts starp pašvaldību un biedrībām.

Pirmās dienas noslēgumā apmeklēta Ziemupe, kurā aktīvi darbojas biedrība “Ziemupe”. Aktīvie iedzīvotāji radījuši kultūras un tūrisma veikalu “KulTūrBode” un pludmales stāvlaukumā kafejnīcu “Jūrkafe”. Ziemupes kopiena 2021. gadā saņēmusi atpazīstamības zīmi “Viedais ciemats”.

Otrā diena tika pavadīta Liepājā, kur noritēja tikšanās ar starptautisku uzņēmības un ietekmes veicināšanas platformu “Impact HUB Liepāja”, kas ir pirmais Impact HUB Baltijas valstīs, kas kopīgi ar biedrību “NEXT” ir uzsākusi “NVO Izaugsmes inkubatora” programmas īstenošanu un 3 mēnešu laikā inkubēs 19 organizācijas no Liepājas, Dienvidkurzemes un citām Latvijas vietām. Galvenais mērķis ir sabiedrības iesaiste un līdzdarbības veicināšana.

Vēl Liepājā apmeklēts arī biedrības “Radi Vidi Pats” Kopienas dārzs, kur iedzīvotājiem satikties un īstenot dažādas aktivitātes, piemēram, iestādīt savu dārziņu pilsētas centrā.

Brauciena galvenais ieguvums un atziņa ir – tikai darot, esot ieinteresētam, rosoties dzimst jaunas idejas un ar nelieliem līdzekļiem tiek veikti daudzi darbi.

Biedrības vārdā arī vēlamies pateikt paldies novada amatpersonām un Domes vadībai – Agnesei Geduševai, Inesei Jēkabsonei, Karinai Putniņai un Ingunai Smildziņai par tikšanos 8. jūnijā, kad tika izrunāti aktuālie jautājumi par klientu apkalpošanas centru Baldonē un pieejamajiem pakalpojumiem.

Biedrība pateicas arī Ķekavas pensionāru biedrībai “Polārblāzma” par veiksmīgo sadarbību un lieliski noorganizēto balli Doles Tautas namā.

Lai varētu nodrošināt transportu uz novada svētku pasākumiem, nepieciešams pieteikties. Ja pieteiksies pietiekoši liels braucēju skaits, transports tiks nodrošināts. Pieteikties zvanot uz tālr. 26177718

Biedrība “Sābri” aicina Baldones pensionārus būt aktīvākiem un realizēt jaunas idejas.

Biedrības darba laiki:
Pirmdienās 13.00-15.00
Ceturtdienās 10.00-12.00

Norādītajos darba laikos pensionāriem pieejami pakalpojumi – kopēšana, e-pasta nosūtīšana un vienkārši sirsnīgas sarunas pie tējas.

Biedrības rekvizīti:
Baldones novada pensionāru biedrība “Sābri”
Reģ. Nr. 40008259513,
Pārupes iela 3 (faktiski Iecavas iela 4),
Baldone, Ķekavas nov., LV-2125
Norēķinu konts SEB Nr. LV81UNLA0055000018720
SLO, no 09.11.2018, nr.: 30.6-8.71/279094

Tālr. 26218800 (Malda), 26177718 (Aija)
E-pasts: aijal@inbox.lv vai maldam@inbox.lv

Pensionāru biedrības vārdā A.Leitāne

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

6 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Uldis Krauze- GLEZNAS

7 notikumi,

7 notikumi,

-

Grāmatu tārpiņa tikšanās

6 notikumi,

9 notikumi,

-

PASAKU SARGI

11 notikumi,

Ziemassvētkus gaidot

6 notikumi,

6 notikumi,

6 notikumi,

7 notikumi,

BRĪNUMIŅŠ

Vietām gaidāms stiprs lietus

7 notikumi,

10 notikumi,

Kad Ziemassvētku miers…

5 notikumi,

6 notikumi,

5 notikumi,

-

Ziemassvētku darbnīca bērniem

5 notikumi,

SALŪTS. KŪKA. LĪGOOO!!!

9 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

4 notikumi,

-

Koncerts SVĒTKIEM VIJOTIES

5 notikumi,

Pasaku balle