Par atbalsta saņemšanu pašvaldībā, uzrādot apliecību “Goda ģimene” digitālā formātā

No 2015. gada Sabiedrības integrācijas fonds (turpmāk – fonds)  īsteno valsts atbalsta programmu “Latvijas Goda ģimenes apliecība” (turpmāk – programma), kuras ietvaros izsniedz apliecību “Goda ģimene” (līdz 2021. gada 1. jūnijam “3+ Ģimenes karte”) (turpmāk – apliecība) daudzbērnu ģimenēm, kuru aprūpē ir trīs un vairāk bērni vecumā līdz 18 gadiem, kā arī pilngadīgas personas, kuras nav sasniegušas 24 gadu vecumu, ja tās iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību un ģimenēm, kuras aprūpē bērnu ar invaliditāti vai pilngadīgu personu līdz 24 gadu vecumam, kurai noteikta I vai II grupas invaliditāte.

Izsniegtā apliecība ir personalizēta un to no 6 gadu vecuma var izmantot tikai kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Apliecības īpašniekiem ir iespēja saņemt atlaides un izmantot pakalpojumus, kurus piedāvā valsts un pašvaldību iestādes un gandrīz 600 privātie uzņēmumi visā Latvijā, sniedzot dažādas priekšrocības, tādējādi mazinot ģimeņu ikdienas izdevumus.

Ar šo fonds informē, ka provizoriski š.g. augustā savu darbību uzsāks jaunā mobilā aplikācija “Goda ģimene”, kur apliecība būs pieejama digitālajā formātā. Tās vizuālais izskats pilnībā atbilst apliecības plastikāta kartes formātam. Digitālai apliecībai var parādīt abas puses un to nav iespējams noviltot, jo mobilā aplikācija neļauj izveidot ekrānšāviņus, kā arī apliecību nevar atvērt no brīža, kad persona vairs neatbilst apliecības saņemšanas kritērijiem.

Lūdzam ņemt vērā, ka apliecība digitālā formātā ir atbilstoša, lai saņemtu pašvaldības un tās iestāžu noteiktos atvieglojumus, kas nosaka apliecības uzrādīšanu.

Vienlaikus ar jauno mobilo aplikāciju darbu uzsāks jaunā datu sistēma, kas ļaus pašvaldības iestādēm, kuras sniedz atvieglojumus apliecības īpašniekiem un vēlas saņemt informāciju par aktīvajām apliecībām, saņemt informāciju tiešsaistē (API integrācija), tādejādi padarot pārbaudes un atvieglojumu procesu daudz operatīvāku un ģimenēm draudzīgāku.

Sabiedrības integrācijas fonds

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

3 notikumi,

Guntara Sviķa gleznu izstāde

2 notikumi,

3 notikumi,

2 notikumi,

2 notikumi,

1 notikums,

2 notikumi,