Par uzņēmējdarbību novadā

Pašvaldības atbalsts uzņēmējiem
Novada uzņēmēju karte
Vakanču izvietošana mājaslapā
Informācija Ķekavas novada uzņēmējiem un uzņēmumiem, kuru filiāles atrodas Ķekavas novadā par vakanču izvietošanu mājaslapā www.kekavasnovads.lv

Lai izvietotu darba sludinājumu Ķekavas novada mājaslapas sadaļā Vakances par aktuālu vakanci kādā uzņēmumā, kas atrodas Ķekavas novadā, lūgums uz e-pastu pr@kekava.lv atsūtīt šādu informāciju:

 1. darba sludinājuma tekstu;
 2. datumu, līdz kuram personas var pieteikties vakancei;
 3. kontaktinformāciju;
 4. uzņēmuma logo vai attēlu, ko pievienot sludinājuma tekstam.

Darba sludinājumus nav iespējams izvietot Ķekavas novada ikmēneša informatīvajā biļetenā!

Informācija par reklāmas izvietošanas iespējām
Reklāmas iespējams izvietot:

 1. Privātpersonu un uzņēmumu sludinājumu izvietošanas vietnē www.kekavai.lv;
 2. Ķekavas novada Tūrisma koordinācijas centrs apsaimnieko 31 reklāmas stendu novadā, kas izvietoti pa visu novada teritoriju. Iedzīvotāji un uzņēmumi var izvietot reklāmu vai sludinājumus, iepriekš sazinoties ar Ķekavas novada TKC, noslēdzot līgumu un veicot apmaksu par reklāmas izvietošanu.Papildus info par izvietošanas iespējām.

Iesniegums par reklāmas/reklāmas objekta AR piesaisti zemei projekta saskaņošanu
Iesniegums par reklāmas/reklāmas objekta BEZ piesaisti zemei projekta saskaņošanu

Ielu tirdzniecība

Tirdzniecības dalībnieka vai tirdzniecības organizatora iesniegums

Ielu tirdzniecība arvien aktuālāka kļūst vasaras mēnešos, kad tirgus laukumos iespējams iegādāties pirmās zemenes, svaigus dārzeņus un citus lauku labumus. Lai nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas ikvienam ielu tirdzniecības dalībniekam, būtiski ievērot kārtību, kādā tiek organizēta ielu tirdzniecība Ķekavas novadā.
Pirms tirdzniecības uzsākšanas, Ķekavas novada pašvaldība aicina iepazīties ar kārtību, kādā novada administratīvajā teritorijā tiek organizēta preču pārdošana pašvaldības iekārtotās vai ar pašvaldību saskaņotās publiskās vietās, tādējādi veicinot ielu tirdzniecības pakalpojumu pieejamību ikvienam iedzīvotājam.
Lai uzsāktu ielu tirdzniecību, vispirms nepieciešams sagatavot iesniegumu Ķekavas novada pašvaldībai tirdzniecības atļaujas saņemšanai. Iesniegumu pašvaldība izskata piecu darbadienu laikā, un atļauju tirdzniecībai izsniedz novada pašvaldības Klientu apkalpošanas centrs pēc samaksātās nodevas par ielu tirdzniecību. Šāda veida atļauju iespējams saņemt atbilstoši pieprasītajam laika periodam, tomēr jāņem vērā, ka atļaujas neizsniedz uz laiku, kas ilgāks par vienu gadu.
Pašu ražoto lauksaimniecības produkciju, pārtikas un nepārtikas preces Ķekavas novadā, iepriekš saskaņojot, iespējams tirgot kādā no septiņām pašvaldības tirdzniecības vietām vai kādā citā privātīpašumā, ja tas saskaņots ar īpašniekiem, un saskaņojums vai noslēgtais nomas līgums pievienots sagatavotajam iesniegumam Ķekavas novada pašvaldībai. Tāpat pašvaldība atgādina – iegūto tirdzniecības atļauju aizliegts nodot izmantošanā citām personām.
Pašvaldības ierīkotās tirdzniecības vietas:

 • Purva ielā 2/4, Baložos;
 • Nekustamajā īpašumā „Centra masīvs”, Daugmalē;
 • Nekustamajā īpašumā “Zentenes”, Gaismas ielā 21, Ķekavā;
 • Nekustamajā īpašumā “Jaunā Ķekava”, Ķekavā (pie stāvlaukuma);
 • Izstāžu ielā, Valdlaučos;
 • Nekustamajā īpašumā “Melngaļi”, Mellupos;
 • Jaunatnes ielā, Valdlaučos, dzīvojamās mājas „Valdlauči 5” – galā;
 • Rāmavas ielā 15, Rāmavā.
 • Sporta ielā 2, Baldonē

Tirgotāji un amatnieki Ķekavas novadā savu produkciju var pieteikt arī kādam no Ķekavas novada Tūrisma koordinācijas centra rīkotajiem brīvdabas tirdziņiem, aizpildot tiešsaistes pieteikuma anketu šeit. Ņemot vērā, ka gadatirgi ir apstiprināti novada domes sēdē, papildu iesniegums par ielu tirdzniecību šajā gadījumā nav nepieciešams. Tomēr, jāatceras, ka dalība gadatirgū ir maksas pakalpojums – tirdzniecības nodeva tiek iekasēta tirgus dienā. Vairāk informācijas mājaslapā kekava.travel/lv/noderigi/gadatirgi.

Kārtību, kādā atļauts organizēt tirdzniecības vietu iekārtošanu un ielu tirdzniecību, Ķekavas novadā regulē saistošie noteikumi Nr.17/2018 “Par kārtību, kādā tiek saskaņota un organizēta ielu tirdzniecība Ķekavas novadā”. Izdotie noteikumi ir saistoši visām personām, kuras nodarbojas ar tirdzniecību Ķekavas novada pašvaldības administratīvajā teritorijā, izmanto novada pašvaldības ierādītās tirdzniecības vietas vai ar pašvaldību saskaņotās publiskās vietas.

Papildu jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Ķekavas novada pašvaldības Īpašuma pārvaldes nekustamā īpašuma speciālisti Viju Pleikšni, rakstot uz e-pasta adresi vija.pleiksne@kekava.lv vai zvanot pa tālr. 28685479

SEB bankas grantu programma (ie)dvesma
Programmas mērķis ir veicināt jaunu uzņēmumu rašanos un esošo uzņēmumu attīstību Jūrmalā, Mārupes, Ķekavas, Olaines un Siguldas novados.
Infografika

Plašāka informācija par grantu programmu un tās nosacījumiem pieejama www.seb.lv/iedvesma.

Ķekavas novads RADA
Ķekavas novads RADA

Tas aug un kuplo ar radošiem un darbīgiem cilvēkiem, kur mājas un ģimenes siltums ļauj radīt.
Radīt idejas un lietas ar savām rokām un mīlestību, kas iedvesmo un vairo prieku mosties nākamajai jaunai radīšanas dienai.

Ķekavas novads AUG
Ķekavas novads AUG

Te ir auglīga augsne gan stādam, gan cilvēkam, gan uzņēmumam.
Te ieplūst investīcijas un pēc to apjoma esam otrie aiz Rīgas. Te uzņēmēji grib, var un dara.
Elpojošā transporta maģistrāle savieno mūs ar visu pasauli un parāda mūsu daudzveidību.  Mūsu produkciju zina ne tikai Latvijā,
bet arī visā pasaulē – Eiropā, Āzijā, Amerikā un Austrālijā.

Ķekavas novads GARŠO
Ķekavas novads GARŠO

Te ir vieta, kur radīt, ražot un pārdot. Te novada stāstu var izgaršot.
Liekot lietā gadu gaitā koptas tradīcijas, rūpīgi atlasītas izejvielas un jaunākos nozares sasniegumus, pie mums top jaunas garšas, kuras pazīst pašu mājās un novērtē pasaulē.

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

3 notikumi,

ATBALSS

ATBALSS

3 notikumi,

6 notikumi,

Marmadjūks

-

DZIESMAS PŪDERCUKURĀ

3 notikumi,

4 notikumi,

Mātes piens

6 notikumi,

-

Lasītāju klubiņa tikšanās

Krāsainā pasaule

5 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

Zilās asinis

Zilās asinis

7 notikumi,

-

Marmadjūks

4 notikumi,

6 notikumi,

Stāstīšu Jokus

5 notikumi,

5 notikumi,

4 notikumi,

5 notikumi,

5 notikumi,

6 notikumi,

-

Stand-up “Stāstīšu jokus”

4 notikumi,

PIDŽAMA SEŠIEM

3 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

-

Ķiparu piparu rīta stunda

4 notikumi,

4 notikumi,

-

SADZIEDAM

4 notikumi,

Vāram ziepes

3 notikumi,