Ķekavas novads piedalās diskusijā “90 dienas kara laikā. Kas notiks tālāk?

25.maijā biedrība “Tavi draugi”, viena no lielākajām nevalstiskajām organizācijām, kas sniedz palīdzību ukraiņiem Latvijā, uz diskusiju aicināja ministriju, pašvaldību un NVO pārstāvjus, lai kopīgi rastu risinājumus saistībā ar Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšanu un primārās palīdzības sniegšanu laikā, kad noslēdzas 90 dienu termiņš kopš Krievijas uzsāktā kara Ukrainā.

Diskusijā tika pārrunāti dažādi jautājumi par jau paveikto laika posmā no 24.februāra, kā arī aktualizēti pašreizējie izaicinājumi, ar kādiem saskaras ne tikai Ukrainas civiliedzīvotāji, bet arī Latvijas iedzīvotāji, pašvaldības un uzņēmēji, kas sniedz primāro palīdzību šobrīd. Šie izaicinājumi lielākoties skar mājokļu un pārtikas pieejamību, nodarbinātību, atbalsta iespējām un savstarpējo komunikāciju starp instancēm un Ukrainas civiliedzīvotāju.

Diskusijā pieaicinātie Ukraiņu iedzīvotāji kā galveno šā brīža problēmu norādīja mājokļu pieejamību, jo trūkst īres dzīvokļi, kā arī daļa iedzīvotāju atsakās izīrēt mitekli ukraiņiem, aizbildinoties ar dažādiem iemesliem. Kā norādīja Labklājības ministrs, Latvijā pēdējo 30 gadu laikā nav uzbūvēts neviens pašvaldību dzīvojamā fonda elements, kuru varētu piedāvāt izīrēšanai.

Ķekavas novada domes priekšsēdētājs uzsvēra, ka starp valsti un pašvaldību trūkst uzticības, jo pēc vairākkārtējiem lūgumiem finansiāli atbalstīt bijušā sociālā aprūpes centra “Baldone” ēkas pielāgošanu Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšanai, atbalsts uz doto brīdi tiek atteikts.

Diskusijas noslēgumā pieaicinātās personas aicināja Latvijas Republikas valdību domāt par ilgtermiņa risinājumiem, strādājot kopā pašvaldībām, ministrijām, nevalstiskajam sektoram un uzņēmējiem, veidojot veiksmīgu informācijas kanālu izveidi un apmaiņu starp ukraiņiem un institūcijām.

Foto no biedrības “Tavi draugi” arhīva

Administratīvā pārvalde

Notikumu kalendārs

Calendar of Notikumi

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

6 notikumi,

Bērnu uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Pieaugušo uzņemšana Baložu pilsētas kultūras nama 2023/2024 sezonas pulciņos un kolektīvos

Uldis Krauze- GLEZNAS

7 notikumi,

7 notikumi,

-

Grāmatu tārpiņa tikšanās

6 notikumi,

9 notikumi,

-

PASAKU SARGI

11 notikumi,

Ziemassvētkus gaidot

6 notikumi,

6 notikumi,

6 notikumi,

7 notikumi,

BRĪNUMIŅŠ

Vietām gaidāms stiprs lietus

7 notikumi,

8 notikumi,

Kad Ziemassvētku miers…

-

EGLES IEDEGŠANA BALOŽOS

5 notikumi,

6 notikumi,

5 notikumi,

SALŪTS. KŪKA. LĪGOOO!!!

8 notikumi,

3 notikumi,

3 notikumi,

4 notikumi,

4 notikumi,

-

Koncerts SVĒTKIEM VIJOTIES

5 notikumi,

Pasaku balle