Ķekavas novadā viesojās Ukrainas vēstnieks un labklājības ministrs

15.augustā Ķekavas novadā viesojās Ukrainas vēstnieks Oleksandrs Miščenko (Olexandr Mischenko) un labklājības ministrs Gatis Eglītis. Vizītes laikā Ķekavas novada pašvaldības pārstāvji iepazīstināja vēstnieku un labklājības ministru ar jaunāko atbalsta mehānismu Ukrainas civiliedzīvotājiem Ķekavas novadā.

Tikšanās laikā tika apmeklēts izmitināšanas centrs Baldonē, kur Ukrainas vēstnieks tikās ar centra iedzīvotājiem, pauda atzinību Ķekavas novada pašvaldībai par iespēju Ukrainas bēgļiem apmesties un strādāt Ķekavas novadā. Vēstnieks mudināja Ķekavas novadā dzīvojošos ukraiņus aktīvi iesaistīties visos atbalsta pasākumos, brīvprātīgi palīdzēt pašvaldībai un novada aktīvistiem realizēt aktivitātes Ukrainas atbalstam. Savukārt labklājības ministra uzmanība tika vērsta ar ēkas ekspluatācijas iespējām, renovācijas un uzturēšanas izmaksu saistītiem jautājumiem, kā arī pārrunātas valsts atbalsta iespējas, pielāgojot bijušo sociālās aprūpes centru Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai. Vēlāk tika apmeklēts arī atbalsta centrs Ķekavā, kur notika tikšanās ar centra koordinatori Ievu Kolosovsku un brīvprātīgajiem palīgiem no Ukrainas. Šobrīd Šobrīd Ķekavas novadā norisinās ukraiņu bērnu vasaras nometne Ķekavas sākumskolā, kurā vizītes laikā viesojās arī delegācija un piedalījās latviešu valodas nodarbībā. Vēstnieks katram bērnam uzdāvināja grāmatas ukraiņu valodā, pārrunāja šī brīža situāciju un mudināja bērnus cītīgi mācīties un būt aktīviem sabiedrības locekļiem!

Noslēdzot vizīti, Vēstnieks pasniedza pateicības rakstus Ķekavas novada domes un pašvaldības darbiniekiem, kā arī atbalsta centra koordinatorei un brīvprātīgajiem šoferiem par atbalstu un palīdzības sniegšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Ukrainas vēstnieks sirsnīgi pateicās ikvienam Ķekavas novada iedzīvotājam par ieguldījumu un atbalstu Ukrainas cīņā par neatkarību un brīvību!

Administratīvā pārvalde

15.08.2022.