Aizvadīti Ķekavas novada svētki!

Šogad svētkus svinējām četras dienas – no 5. līdz 8. jūnijam. Svētku programma tika veidota visām vecuma grupām un gaumēm, saglabājot jau ieviestās novada svētku tradīcijas un atspoguļojot vienu no šīs vasaras lielākajiem notikumiem – XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus. Šogad Ķekavas novads pulcēja vēl nebijušu svētku apmeklētāju skaitu.

Jau tradicionāli svētkus sākām svinēt ceturtdien. Kurš putniņš agri ceļas, tas pirmais sāk svinēt! Ieskandinot Ķekavas novada svētkus, 5. jūnijā drosmīgākie svinētāji devās pārgājienā uz Medema purvu, kur baudīja rīta putnu dziesmas, purva stāstus un purva pesto. Vakarā, spītējot laikapstākļiem, baudījām Depkina muižas parka  burvību un labu mūziku vokālā ansambļa “Jūti” koncertā “Autokoncerts”. Tikmēr Baložu kultūras namā norisinājās XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ieskaņas koncerts “Kādu dziesmu man dziedāt, kādu dziesmu nostīgot”, bet pašā vakarā Baložu pilsētas skvērā visiem bija iespēja baudīt brīvdabas kino seansu – filmu visai ģimenei “Bum!”.

Foto galerija: Ķekavas novada svētku 2025 pirmā diena Baložos

Otrā svētku diena sākās ar XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ieskaņas koncertu “Skanam dziesmā, dejā plaukstam” Baldones Vanagkalna estrādē. Lai arī lietus samērcēja ne tikai koncerta dalībniekus, bet arī skatītājus, tomēr vakars Baldonē pagāja pozitīvā noskaņā. Sadarbībā ar AS “Ķekava food” par svētku neatņemamu daļu kļuvis “Vistiņfests”.  Šogad pasākuma īpašie viesi bija grupa “Pienvedēja piedzīvojumi” un Žoržs Siksna. Vakaram īpašu humora devu piešķīra tā vadītāji Juris un Jānis Kozlovski, bet noslēgumā visiem lustīgu balli līdz pat plkst. 2.00 naktī nodrošināja DJ Jānis Kozlovskis.

Foto galerija: Ķekavas novada svētku 2025 otrā diena

Sestdiena jeb trešā svētku diena kā vienmēr bija garākā no visām. Jau plkst. 11.00 no rīta sākās svētku tirgus, kam sekoja sporta aktivitātes kā lieliem, tā maziem svētku svinētājiem. Visas dienas garumā Ķekavas Ābeļdārzā notika koncerti – XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ieskaņas koncerts “Ceļā uz svētkiem” kopā ar mūsu orķestriem, kā arī uzstājās “Baldones rozā koris” kopā ar Katrīnu Dimantu. Mazākie svētku apmeklētāji baudīja Liepājas ceļojošā leļļu teātra izrādi “Šņāpuļa piedzīvojumi”. Vakarā svētku stafetes kociņš tika nodots grupām “Carnival Youth” un “Labvēlīgais tips”, kuras atzina, ka Ķekavā svētkus prot svinēt. Savukārt turpinājumā sekoja svētku zaļumballe līdz pat rīta gaismai kopā ar grupu “Ginger Band” un DJ Aivi.

Foto galerija: Ķekavas novada svētku 2025 trešā diena

Svētku noslēdzošajā dienā – svētdien – izturīgākie svētku apmeklētāji tika aicināti uz Daugmali, lai pavadītu ģimenisku dienu, izbaudot dažādas aktivitātes. Tika spēlētas lielformāta spēles un baudītas citas sportiskas aktivitātes sadarbībā ar Ķekavas novada Sporta centru. Svētku noslēdzošajā dienā notika arī pēdējais XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mūsdienu deju ieskaņas koncerts – “Nāc dejot”, kam sekoja studijas “Elpa” audzēkņu koncerts. Savukārt vakarā Ķekavas kultūras namā kultūras baudītāji pulcējās uz Jaunā Miltu teātra izrādi “Jūsu krātuvē sāk trūkt vietas”.

Foto galerija: Ķekavas novada svētku 2025 ceturtā diena

Paldies Ķekavas novada pašvaldības un iestāžu darbiniekiem, kuri iesaistījās svētku rīkošanā, paldies sadarbības partneriem un māksliniekiem, kā arī svētku brīvprātīgo komandai.

Vislielākais paldies apmeklētājiem – novada viesiem un novada iedzīvotājiem! Uz tikšanos Ķekavas novada svētkos jau nākamgad!

Izglītības, kultūras un sporta pārvalde

Notikumu kalendārs

Calendar of Events

Pi Pir

Ot Otr

Tr Tre

Ce Cet

Pi Pie

Se Ses

Sv Sve

4 events,

3 events,

3 events,

4 events,

5 events,

3 events,

4 events,

3 events,