Ķekavas novada domes priekšsēdētājas Viktorijas Baires atklātā vēstule novada iedzīvotājiem

 

Dārgie Ķekavas novada iedzīvotāji!

 

Pēdējā laikā sabiedriskajā telpā izskan dažāda rakstura informācija par Ķekavas novada domes deputātu komunikācijas stilu un rīcību, kura diemžēl atstāj cilvēkos neizpratni un rada iemeslus dažādām politiskām spekulācijām, intrigām no opozīcijas deputātu puses, kas, bez šaubām, ir opozīcijas darba stils, vienmēr un visos formātos.

 

Daudzos iedzīvotājos ir neizpratne par dažu koalīcijas deputātu darba disciplīnu un attieksmi. Tā šķiet necaurspīdīga un līdz galam neizskaidrota. Tā rada jautājumus par rīcības mērķiem un darba prioritātēm.

 

Būt domes priekšsēdētājai nozīmē būt vidutājam starp iedzīvotāju ievēlētajiem deputātiem, to interešu pārstāvjiem. Šis amats ir liela atbildība, jo visas iedzīvotāju intereses ir vienlīdz svarīgas un nav piedodamas atkāpes no solījumiem, kuri iedzīvotājiem ir doti, un ideāliem, kurus vēlētāji ir domes deputātiem uzticējuši. Tas ir amats, kurš prasa neitralitāti un skaidru, neietekmējamu skatījumu. Vienīgā piederība šajā amatā var būt iedzīvotājiem. Tādēļ, lai spētu neitrāli, ar skaidru godaprātu, nepārprotamu viedokļu piederību  turpināt pildīt Ķekavas novada domes priekšsēdētājas darbu, esmu nolēmusi izstāties no Jaunās konservatīvās partijas.

 

Uzskatu, ka šī mana rīcība radīs lielāku savstarpēju ieklausīšanos, efektīvāku un no politiskām intrigām brīvu komunikāciju. Šī rīcība ļaus apvienot visu deputātu idejas un iniciatīvas darbam Ķekavas novada iedzīvotāju labā. Domāju, ka ir amati, kuros politiska neitralitāte ir ieguvums komandas stiprināšanā.

 

Šis lēmums nekādi neietekmēs tos mērķus, solījumus, kas tika iekļauti koalīcijas partneru uzdevumos. Ķekavas novada domes deputātu koalīcija ir izdarījusi lielu darbu sākotnējās situācijas analīzē, bez kuras būtu neiespējami virzīties uz priekšu. Mēs auditējam domes darba procesus, analizējam dažādu izmaksu lietderību un cenšamies veidot nākamā gada pašvaldības budžetu, rodot līdzekļus  iedzīvotājiem būtisku izmaksu ietaupījumam.

 

Tāpat tiek analizēti iemesli, kā Ķekavas novada dome, savulaik ir zaudējusi ietekmes sviras SIA "Baložu siltums", kā rezultātā Baložu iedzīvotājiem ir nepamatoti augsti maksājumi par siltumu, kas arī ir koalīcijas deputātu svarīgs uzmanības punkts.

 

Vēlos pateikties Ķekavas novada domes koalīcijas deputātiem par patiesi ieinteresētu un kvalitatīvu darbu. Tāpat  paldies arī opozīcijā esošajiem deputātiem par viņu aktivitātēm un aizrādījumiem, kas liek paskatīties no malas uz daudziem lēmumiem pirms to pieņemšanas.

 

Paldies  Jums, Ķekavas novada iedzīvotāji,  par sapratni un ieklausīšanos. Arī turpmāk esmu par atvērtību komunikācijā ar katru no Jums, tādēļ nekautrējoties zvaniet man personīgi  un uzdodiet savus jautājumus, lai spēju kliedēt Jūsu bažas un rast skaidras atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem.

 

 

Ar cieņu

Viktorija Baire

06.12.2017.

 

 

  Drukāt