Šovakar Daugavas BALSIS Nāves salā: pārcelšanās plkst. 19.00

Ar “Dzīvības dziesmām” Nāves salā jau šovakar tiks atklāta jauniešu kora BALSIS koncertsērija “Daugavas BALSIS”. Tiem pasākuma apmeklētājiem, kuriem nav iespējas doties uz koncertu savās laivās, ierobežotā skaitā tiks nodrošināta pārcelšana. Pulcēšanās uz pārcelšanos līdz plkst. 19.00.

 

Turpinot savu 30. jubilejas sezonu, Jauniešu koris BALSIS jau septīto reizi augusta beigās dosies ceļā pa upi, lai noslēgtu 2011. gadā sākto koncertsēriju Daugavas BALSIS. Koncertsērijas mērķis ir vairāku gadu laikā ar plostiem, liellaivām vai citiem ūdens transportlīdzekļiem izbraukt visu Daugavas baseinu Latvijas teritorijā, sniedzot bezmaksas koncertus tuvākajos dievnamos, kultūras namos, skolās, estrādēs u.c. Noslēdzot koncertsēriju, koris BALSIS kopā ar diriģentu Intu Teterovski un Daugmales folkloras kopu 24. un 25. augustā uzstāsies Nāves salā, Lejas ezerā un Daugmales pilskalnā.
 

Koncertsērija tiks atklāta 24. augustā ar koncertu Ogres Ev. lut. baznīcā. Baznīca atrodas pie Ogres upes, netālu no peldošās skatuves, kur pagājušā gadā noslēdzās kora BALSIS koncertsērija. Ceturtdienas otrais koncerts būs leģendām apvītajā Sv. Meinarda salā Ikšķilē (augsta ūdens līmeņa gadījumā, koncerts jaunatklātajā Ozoliņa skvēra estrādē). Īpašas sajūtas sniegs koncerts “Dzīvības dziesmas” Nāves salā, uz kuru no abiem krastiem varēs doties ar savām laivām. Ierobežotam klausītāju skaitam tiks nodrošināta pārcelšana, uz kuru pulcēties aicināti līdz plkst. 19.00.
 

Piektdien pirmais koncerts būs pie Lejas ezera Daugmalē. Ezers nav liels, tāpēc koris dziedās tam apstājies apkārt, un diriģents būs uz laipas. Koncerts ilgs vien 15 minūtes. Vēlāk abus Daugavas krastus savienos koncerts “Sasaukšanās” divās daļās. Kreisajā krastā Daugmales pilskalnā korim pievienosies Daugmales folkloras kopa, bet labajā krastā pie Daugavas lībiešu vadoņa Ako piemiņas zīmes Salaspilī – koris “Lōja”.
 

Sestdienas rīts iesāksies kormūzikai neierastā vietā – plkst. 11.00 koncerts “Pacelies augstāk” pie Rīgas Radio un televīzijas torņa Zaķusalā. Vakarpusē Arkādija parka bijušajā estrādē atkal skanēs kormūzika – šoreiz Dziesmu svētku repertuāra skaņās. Viena no kora mīļākajām tradīcijām Daugavas BALSIS ietvaros ir vēlā vakara koncerts, kas šķietami zudina robežu starp kori un klausītāju – šādas sajūtas varēs noķert koncertā “Vakars pie Smiļģa” Eduarda Smiļģa Teātra muzeja dārzā.

 

Svētdienas rīts sāksies Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, un kulminācijas koncerts notiks RKTMC “Mazā Ģilde”, kas simboliski iezīmēs kora atgriešanos mājās.
 

Lai septiņu gadu ilgās koncertsērijas mērķis būtu sasniegts pilnībā - līdz ar Daugavu jādodas arī tālāk, tādēļ 27. augustā BALSIS kāps uz kuģa Isabelle klāja, iepeldēs arī starptautiskos ūdeņos un dosies apciemot aizjūras kaimiņvalsts Zviedrijas galvaspilsētu Stokholmu, kur kopā ar Stokholmas latviešu kori sniegs koncertu prestižajā Eric Ericsohallen koncertzālē.
 

Kā jau ierasts, katram koncertam ir īpaši piemeklēta unikāla programma. Visi koncerti Latvijā notiek bez maksas.

Daugavas BALSIS Ķekavas novadā skanēs:
 

Ceturtdiena, 24.08.

  • Plkst. 20.00 “Dzīvības dziesmas” Nāves salā


Piektdiena, 25.08.

  • Plkst. 15.00 “Lejas ezera BALSIS” Daugmalē (mini koncerts – 15 min, 56°47'03.5"N 24°26'36.6"E)
  • Plkst. 19.00 “Sasaukšanās” ar Daugmales folkloras kopu Daugmales pilskalnā
     

Liels paldies atbalstītājiem un draugiem - Ogres, Ikšķiles, Ķekavas un Salaspils novadu pašvaldībām, Rīgas Domes Kultūras, izglītības un sporta departamentam, Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijai, Rīgas Radio un televīzijas tornim, Eduarda Smiļģa teātra muzejam, Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, RKTMC “Mazā Ģilde”, Latvijas vēstniecībai Zviedrijā, SIXT, Live Riga, Rīgas Brīvostas pārvaldei un AS “Tallink”.
 

 

Ints Teterovskis

06.07.2017.

Papildināts

09.08.2017.

 

  Drukāt